Yeniçağ Yazarından İlginç İddia: Hakan Fidan Tokyo Büyükelçisi Olacak

Yeniçağ Yazarından İlginç İddia: Hakan Fidan Tokyo Büyükelçisi Olacak

CNN Türk'e konuşan Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın görevinden alınarak çıkartılacak bir kararnameyle Japonya'ya büyükelçi olarak atanacağını iddia etti.

CNN Türk'te yayınlanan Türkiye Gündemi programına katılan Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, ilginç bir iddiada bulundu. Yazar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın çıkarılacak bir kararnameyle Tokyo Büyükelçisi olacağını iddia etti. Demirağ, Fidan'ın yerine de yardımcılarından birinin geçeceğini söyledi.

"TOKYO BÜYÜKELÇİSİ OLACAK"

15 Temmuz'da darbe gününde kendisine ulaşılamadığı için Hakan Fidan'ın Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından ciddiye alınmadığını iddia eden Demirağ, "Bugün aldığımız bilgi, bunu çeşitli yerlerden teyit ettik; Hakan Fidan önümüzdeki günlerde çıkacak bir kararnameyle Japonya'ya Tokyo Büyükelçisi olarak atanacağını duyduk. Müsteşar yardımcılarından bir tanesi yeni müsteşar olacak." dedi.

LEVENT GÖKTAŞ YENİ MÜSTEŞAR MI OLACAK

Sunucunun 'yerine geçecek kim, Levent Göktaş mı' sorusuna Demirağ, "Keşke olsa ama Göktaş gibi önemli bir ismi direk müsteşar olarak getireceklerini sanmıyorum. Belki bir dairenin başına getirilebilir" dedi.