Sebla Arslan Özbahçeliler - Terfi almak istiyorsan nasıl giyinmelisin? Öğrenmek için tıkla! - Haberler.com

Haberler
Haberler
Sebla Arslan Özbahçeliler

Sebla Arslan Özbahçeliler

Stil ve İmaj Danışmanı / Festina Lente Style
10.03.2023 07:08

Terfi almak istiyorsan nasıl giyinmelisin? Öğrenmek için tıkla!

İşyerinde iyi giyiniyor olman, otomatik olarak terfi alacağın anlamına gelmez. Yeni bir pozisyon için gereken niteliklere sahip olup olmadığını belirleyen elbette pek çok başka faktör var. Ancak kötü giyinmek aleyhine olabilir. Kıyafet kurallarına uymuyorsan veya pozisyona uygun görünmüyorsan, hedeflediğin terfiye elveda diyebilirsin.

Öncelikle iyi bir iş performansın, uyumlu bir kişiliğin varsa, istediğin pozisyonda terfi için doğru giyinmek seni doğru yola götürecektir. İşte ipuçları;

• Renkleri Hayatına Dahil Et!

Renkler hayatımızın her alanında olduğu gibi iş yaşamında da kilit rol oynar. işe öncelikle cilt alt tonuna uygun kendi renklerini bulmakla başlamalısın. İkinci adım ise istediğin iş için uygun olan renkleri tanımla. Örneğin satış işindeysen ve yükselmek istiyorsan kırmızıdan faydalanabilirsin. Her sektör için bambaşka bir renk skalası vardır, sen de kendi sektörünün renklerini keşfetmelisin

• Önemli Günlerde Takım Elbise Giy

Patronunu etkilemek istiyorsan, iş sunumları ve müşteri toplantıları için ucuz, markası belli olmayan pahalıya kaçmayan ama özel dikim görünen takım elbiseler giy. Ucuz ama klas özel yapım takımlar giymek, oyununuzu yükseltmek istediğini gösterir.

• Büyük Baskılardan ve Çok Renkli Tişörtlerden Kaçın

İş yeri resmi bir alandır. Ofisin bütünlüğünü korumalısın. Bu nedenle, büyük çiçekli veya açık saçık baskılı gömlek yada tişörtler giymekten kaçınmalısın. Bu modeller seni ciddiyetsiz ya da laubali gösterme riski taşır.

• Fazla Spor Kıyafetlerden Uzak Dur

Resmi olmayan kıyafetler, kıyafet kuralları izin veriyorsa iyidir. Ancak bir terfi için patronunu etkilemek istiyorsan, Jean dahi giysen üzerine bir blazer giymeyi alışkanlık edin. Tümü spor parçalardan oluşan bir kombinle dikkatleri üzerine çekemezsin unutma.

• Bol Giysilere Büyük Bir Hayır

Asla başkasının kıyafetlerini giyiyormuş gibi görünmemelisin. Her ne kadar şu sıralar oversize trend olsa da, işinde yükselmek isteyen biri tam üstüne oturan kendinden emin bir izlenim veren kombinleri üzerinde taşımalı.

• Ayakkabın bakımını aksatma

İşyerinde her zaman topuklu ayakkabılar giymelisin diye bir kural yok. Ancak hangi model ayakkabı giyersen giy, yırtık yada formunu kaybetmemiş olmasına ve daima boyalı olmasına özen göster. Çünkü ne giyersen giy eğer ayakkabın bakımsız ve pisse emin ol 10/0 geriye düşeceksin

Son olarak, kendini o pozisyonda görmek ve yükselmek için yeteneklerinize olan güvenini her kıyafetine yansıttığından emin ol! Şüpheye düştüğünde, ilham almak için benzer pozisyondaki iş arkadaşlarına ve yöneticilere ve hatta yönetici pozisyonundaki influencerlara bakabilirsin. O işi çok istiyor ama hala kendinden emin olamıyorsan bir stil danışmanından destek almayı deneyebilirsin

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title