Necdet Döner - Hoş geldin yeni yıl - Haberler.com
Haberler
Haberler
Necdet Döner

Necdet Döner

Fizyoterapist
31.12.2021 12:38

Hoş geldin yeni yıl

Acısıyla tatlısıyla çok çabuk geçen bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yeni yıla saatler kala yeni yıl konulu bir yazı yazmak geldi içimden. Yeni yıl vaatlerine her ne kadar inanmasam da yeni yıl ile ilgili düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Yeni yılın ilk sayfaları için bazı şeyleri hayatımızda değiştirmeye çalışmaya ne dersiniz? Mesela bugünden itibaren spor yapmaya başlayalım. Evde yapamıyorum diyorsanız bir spor salonuna kaydolun. Spor salonunda yapamıyorum diyenler için de açık havada yapmayı deneyin. Ama bir şekilde deneyin. Sporu hayatınıza entegre etmeye çalışın. Kendiniz için günde 10 dakikanızı ayırın. Plan ve programınızı ayarlayın. Uzun zamandır yapmadığınız bir aktiviteleri ekleyin. Beyin farklı şeyleri sever. Çok basit bir örnek sağ elinizle dişlerinizi fırçalıyorsanız arada sol elinizle de fırçalamayı deneyin.

Yeni bir karar alırken illa yeni yılın gelmesini beklemeyin. Görüyorum ki yeni yıl gelsin spora başlayacağım, yeni yıl gelsin alkolü azaltacağım, diyete başlayacağım, yeni yıl gelsin yabancı dil öğreneceğim, kendime daha çok zaman ayıracağım gibi cümleler duyuyorum. Bu gibi güzel şeylerin gerçekleştirmek için yeni yılı bekliyoruz. Neden?

İnsanlar yeni yıla girerken değişime girmek isterler ama sadece isterler, icraat kısmında eksik kaldığımızı üzülerek belirtmek isterim. Az önceki güzel olayları gerçekleştirenlerin sayısı çok azdır. Eğer başardıysanız sizi tebrik ederim. Yeni yıldan önce kendimize inanmamız gerektiğini düşünüyorum.

Sağlıklı mutlu yıllar dilerim.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title