Haberler

Özel Haber) Alzheımer Hastası Eşini Bitkilerle Tedavi Ediyor

Abone Ol

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bir vatandaş, Alzheimer hastası eşini kendi hazırladığı bitkisel karışımlarla tedavi ettiğini söyledi.

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bir vatandaş, Alzheimer hastası eşini kendi hazırladığı bitkisel karışımlarla tedavi ettiğini söyledi. 7 yıldır eşinin hastalığıyla mücadele eden Turgut Özgül, "Yaptığım karışımlar sayesinde eşim artık ihtiyacını karşılayabiliyor" iddiasında bulundu.

Gölcük Yüzbaşılar Mahallesi İstiklal Caddesi'nde yaşayan İbrahim Turgut Özgül (67), eşi Keriman Özgül'ün (62) yedi yıl önce Alzheimer tipi demans hastası olduğunu öğrendi. Birçok hastaneye eşinin tedavisi için başvuran İbrahim Turgut Özgül, çareyi doktorların tavsiye ettiği bitkisel ilaçlar ve sağlık kitaplarında buldu. Yaklaşık bir aydır eşini doktorların verdiği ilaçların yanı sıra kendi hazırladığı bitkisel ilaçlarla tedavi eden Özgül, eşinin durumunun günden güne iyiye gittiğini söyledi. Özgül, bitkisel ilaçları kullanmadan önce Özgül, eşinin gece uyku problemi çektiğini, durup dururken yere düştüğünü, evde bıçak alıp kendisine saldırdığını dile getirerek çok zorluklar çektiklerini belirtti.

Eşinin durumuna üzüldüğünü ve çok zorluk çektiğini belirten İbrahim Turgut Özgül, "Eşime 2007 yılında demans hastalığı teşhisi konularak tedaviye başlandı. İlk olarak İzmit'te Devlet Hastanesi'ne, daha sonra Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nde profesörlere gittik. İlaçlar sürekli değişmesine rağmen hastalık bir türlü durdurulamadı. İstanbul Üniversitesi'ne gittik, oradan Çapa'ya gittik. Çapa'da verilen ilaçların da faydasını göremedik. Bu çaresizlik içinde eşim tamamen yatalak oldu. Sabahleyin yatağından kaldıramıyordum. Her gün pisliklerini temizliyordum" dedi.

Eşine normal ilaçlarının yanında bitkisel karışımlar verdiğini ve eşinin iyileşme sürecine girdiğini belirten Özgül, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Zencefille balı karıştırıyorum. Yalnız kendim çekiyorum, aktardan almıyorum. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Kendi makinemle çiçek balıyla onu hemen bloke edip içindeki mineralleri ve vitaminleri koruyorum. Bunu günde iki defa bir yemek kaşığı olarak yemeğin içerisine koydum. Bu karışımı eşime yemekle birlikte yedirmeye başladıktan sonra benim ismimi dahi söyleyemeyen, dokuz saatte tuvalete götürdüğüm, bana saldırdığı vakit gözleri tersine dönen eşim sakinleşmeye ve düzelmeye başladı. Ben buna sabah akşam devam ediyorum. Çok rahat uyuyabiliyor, sabahleyin kendisi kalkabiliyor. Tuvalete kendisi gidebiliyor. En ufak bir endişemiz yok."

Dört çocuk babası İbrahim Turgut Özgül, eşi gibi Alzheimer hastası olan kişilerin yakınlarına bu yöntemi uygulamalarını ve bu zorluğu çeken herkese yardım eli uzatabileceğini dile getirdi. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

İstiklal Caddesi İbrahim Turgut Gölcük Yaşam Haberler

Yorumlar (5)

Ümit Zorlu:

Merhaba benim babam da demans başlangıcı var anneme çok eziyet ediyor taze zencefille balı ne kadar vermeliyiz başa çıkamaz olduk teşekkür ederim

Yanıtla00Yayından Kaldır
Kezban Tamer:

Bana cevap yazabilirmisiniz

Yanıtla00Yayından Kaldır
Kezban Tamer:

Nasıl tedavi edebilirim önerebileceğiniz birşey varmi

Yanıtla00Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title