Haberi Paylaş

Olgun Portakal'" Adlı Tiyatro Oyuncularından Bilecik Gezisi

Yaşam Haberleri

Olgun Portakal'' Adlı Tiyatro Oyuncularından Bilecik Gezisi

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali kapsamında Bilecik’te ağırlanan "Olgun Portakal" adlı oyunun tiyatro sanatçıları, Bilecik’in tarihi yerleri ile kültürel değerlerinin bulunduğu alanları gezdi.

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali kapsamında Bilecik'te ağırlanan "Olgun Portakal" adlı oyunun tiyatro sanatçıları, Bilecik'in tarihi yerleri ile kültürel değerlerinin bulunduğu alanları gezdi.

Oyun kapsamında Bilecik'te ağırlanan Yönetmen ve Oyuncu Nami Esatgil, Murat Parasayar- İpek Tanrıyar, Sibel Gökçe, Deniz Salman, Kalust Şalcıoğlu ve Efsane Geçen'den oluşan oyuncu heyeti Bilecik'in tarihi yerlerini gezdi. Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Görevlisi Arkeolog Umut Özdemir, sanatçılara rehberlik ederek Bilecik'in tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgiler verdi.

Bilecik'te oldukları için duydukları memnuniyeti ifade eden Yönetmen Nami Esatgil ve oyuncular, Bilecik'i çok sevdiklerini kaydetti.

Belediye Başkanı Nihat Can'a yaptığı güzel çalışmalar dolayısıyla ayrıca teşekkür eden oyuncular, Bilecik'teki gezileri kapsamında Şeyh Edebali Türbesi, Pelitözü Gölpark, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi ve Yaşayan Şehir Müzesini gezdiler. - BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Portakal Tiyatro Bilecik Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title