Haberler

Öğretmen ve Öğrencilerden Kuşlar İçin Yemekhane

Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, yaptıkları projeyle kuşlar için yemekhane kurdu.

Van'ın Tuşba ilçesine bağlı Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, yaptıkları projeyle kuşlar için yemekhane kurdu.

Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, yaptıkları 'Kuş Yemekhanesi' projesiyle okulun bahçesine kaplar kurdu. Daha sonra yemekhanelerde artan yemekleri bu kaplara koyan öğrenciler, dışarıdaki kuşların aç kalmalarını önlüyorlar.

Bu projeyle yemek artıklarının israf olmasını önlediklerini ifade eden öğrenciler, kuşların aç kalmamalarını da sağladıklarını söylediler. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı İzzettin Seven, "Okulumuzun pansiyonunda kalan öğrencilerimiz için yapılan yemekler bazen artıyor. Bu yemekler israf oluyordu. Bizde yemeklerin israf olmasını önlemek için okulumuzun bahçesine kaplar yerleştirdik. Daha sonra bu kaplara yemekler doldurarak kuşların aç kalmamalarını sağladık. Böylece hem yemekler israf olmuyor hem de kuşlar aç kalmıyor" dedi.

Dünyada yaşayan tek canının insan olmadığına dikkat çeken Seven, "Bu dünyada insanların dışında kuşlar, kediler, köpekler ve diğer canlılar da olduğunu unutmamamız lazım. Çevremizde yaşayan bu canlılar bazen aç ve susuz kalarak ölüyor. Bizim de onlara göz kulak olmamız gerekir. Yediklerimizden artanları bile onlara versek, yaşamları için yeterli olacaktır" ifadelerini kullandı.

'Kuş Yemekhanesi' projesinin öğrenciler tarafından da çok sevildiğini dile getiren Seven, "Öğrencilerimiz de bundan çok keyif aldılar. Artık evlerinde artan yemekleri bile poşetlere koyup getiriyorlar. Kuşlara yemek bırakmaları onlara da, bizlere de keyif veriyor. İnanıyorum ki bu projemiz dereceye girecektir. Bu geri dönüşüm projemiz ile ayrıca öğrencilerimize; çevremizdeki hayvan ve canlıları sevmeyi, merhametli olmayı, israftan kaçma gibi duyguları da aşılamış oluyoruz" şeklinde konuştu.

Öğrenciler ise, kuşların kaplardan yemek yemelerinden büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek, kuş sesini duymanın bile insana huzur verdiğini söylediler. - VAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Yaşam Haberler

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 22 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Hakim ve Savcılar ATAMA kararı Resmi Gazete'de yayımlandı! Resmi Gazete bugün (22 Mayıs) kararları neler? Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle!
CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title