Haber : Erzincan'da Ki Petrol Arama Sondajında 500 Metreye İnildi - Haberler

Haberi Paylaş

Erzincan'da Ki Petrol Arama Sondajında 500 Metreye İnildi

Erzincan'da Ki Petrol Arama Sondajında 500 Metreye İnildi

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’ın Çayırlı ilçesindeki sondaj kampında Maden Tetkik Arama (MTA) tarafından yürütülen petrol arama faaliyetlerini yerinde inceledi.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan'ın Çayırlı ilçesindeki sondaj kampında Maden Tetkik Arama (MTA) tarafından yürütülen petrol arama faaliyetlerini yerinde inceledi.

Vali Ali Arslantaş, petrol arama faaliyetlerini incelemek üzere gittiği Erzincan'ın Çayırlı ilçesinde Çayırlı Kaymakamlığı'nı ziyaret etti. Gerçekleştirdiği ziyarette Çayırlı Kaymakam Vekili Kürşad Karaca ve Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır ile bir süre görüşen Vali Arslantaş daha sonra sondaj çalışmalarının yürütüldüğü kamp alanına giderek, proje ekiplerinden detaylı teknik brifingler aldı.

Gerçekleştirdiği incelemelerinde; yer altı kaynaklarının yüksek katma değer sağlayacak şekilde ekonomiye kazandırılması, enerji ve sanayi hammadde talebinin güvenli ve ekonomik olarak karşılanması, arz kaynaklarının çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi, üretilen hammaddelerin yurt içerisinde işlenerek nihai ürünlere dönüştürülmesi hedefleri üzerinde Erzincan'ın Çayırlı ilçesinde yürütülen petrol arama çalışmalarının önemli bir yere sahip olduğunu belirten Vali Ali Arslantaş, ülkemizin sadece zengin maden kaynaklarına sahip olmasının yeterli olmadığını, bu nedenle madenlerin işletilmesiyle oluşturulan katma değerin ekonomiye kazandırılması, bu kaynakların atıl durumda bırakılmaması ve en kısa sürede üretilerek sanayiye sunulması ülkemizin ekonomisine çok olumlu katkılar sağlayacağını belirtti.

Bir ülkenin ekonomik gücü ve insanlarının yaşam düzeyinin, doğal kaynaklarının varlığına, niteliğine ve bu kaynakların gerektiği şekilde değerlendirilmesine bağlı olduğunu kaydeden Vali Arslantaş, ülkemizin, jeolojik açıdan aktif ve karmaşık bir kuşak üzerinde yer almakta olduğunu bu karmaşıklığın jeolojik oluşumların çeşitliliğini artırmakta ve yer altı kaynaklarının bulunmasını da güçleştirdiğini söyledi.

Halkımızın güvenlik ve refah düzeyini artırmak üzere, doğal kaynakların bulunmasıyla, gelişen ve değişen dünya şartlarına paralel olarak, ülkemizin yer altı zenginliklerini yönetmeye, yeni politika geliştirmeye ve değişimlerin sürekli izlenmesine imkan sağlayacağını kaydeden Vali Arslantaş, sondaj kampında bugüne kadar yürütülen çalışmalarda 500 metre derinliğe kadar sondaj vurulduğunu, hem heyecan hem merak hemde dualarla bu çalışmaların en kısa sürede ülkemiz adına başarıyla neticelenmesini temenni etti.

Vali Ali Arslantaş sondaj kampında yaptığı inceleme sonrası Maden Tetkik Arama (MTA) ekiplerine çalışmalarında kolaylıklar dileyerek, kendisine eşlik eden Çayırlı Kaymakam Vekili Kürşad Karaca, Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır'a ise çalışmalarında başarılar diledi. - ERZİNCAN

İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Maden Tetkik Arama Ali Arslantaş Erzincan Çayırlı Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title