Haberi Paylaş

Ahıska Sürgünü 76. Yılında Posof'ta dualarla anıldı

Yaşam Haberleri

Ahıska Sürgünü 76. Yılında Posof'ta dualarla anıldı 20 yaşında Özbekistan a sürülen Seyfet dede sürgün anılarını anlattı Trenle götürüldükleri 23 günlük yolculuklarını anlatırken adeta o günleri yeniden yaşadı Stalin tarafından 1944 yılında sürgün edilen Ahıska Türkleri Posof...

Ahıska Sürgünü 76. Yılında Posof'ta dualarla anıldı

20 yaşında Özbekistan a sürülen Seyfet dede sürgün anılarını anlattı

Trenle götürüldükleri 23 günlük yolculuklarını anlatırken adeta o günleri yeniden yaşadı

ARDAHAN - Stalin tarafından 1944 yılında sürgün edilen Ahıska Türkleri Posof Müftülüğü'nce düzenlenen programda dualarla anıldı.

İlçe müftülüğü tarafından düzenlenen programla hatimler okundu ve dualar edilerek sürgünde hayatını kaybedenler için dua edildi.

Sürgünde 20 yaşında Özbekistan a sürülen Seyfet dede Seyfettin Dursunov, Ata yurduna döndükten sonra şimdilerde Ahıska nın Vale şehrinde yaşıyor. 90 yaşında ki Seyfet dede trenle götürüldükleri 23 günlük yolculuklarını anlatırken adeta o günleri yaşamış gibi oldu. Yollarda ölenlerin trenden atıldıklarını ve çektikleri sıkıntıları anlattı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Halil İbrahim Ataman - Yaşam

Ahıska Türkleri Joseph Stalin Posof dua Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title