Attığınız mesajlara dikkat edin! Yargıtay "Seni ve kalbini nasıl kazanabilirim" mesajını taciz saydı

Attığınız mesajlara dikkat edin! Yargıtay "Seni ve kalbini nasıl kazanabilirim" mesajını taciz saydı

Yargıtay WhatsApp uygulamasından gönderilen"Slm seni ve kalbini nasıl kazanabilirim" mesajının cinsel taciz suçu oluşturduğuna hükmetti.

07.08.2020 15:45 | Son Güncelleme: 07.08.2020 17:32

Yargıtay'ın verdiği karar çok konuşulacak cinsten. Yüksek yargı, bir kişinin WhatsApp üzerinden attığı "Slm seni ve kalbini nasıl kazanabilirim" mesajının cinsel taciz saydı.

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden gönderdiği "Slm seni ve kalbini nasıl kazanabilirim" mesajı nedeniyle hakkında kamu davası açılan sanığa "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçundan hapis cezası verildi. Asliye Ceza Mahkemesi'nin verdiği hükmün temyizi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 18'inci Ceza Dairesi, dikkat çeken bozma kararı aldı.

YARGITAY, YEREL MAHKEMENİN KARARINI EKSİK BULDU

Sanığın olay tarihinde gönderdiği "Slm seni ve kalbini nasıl kazanabilirim" mesajın, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 105/1 ve 105/2-d maddesine uyan "cinsel taciz" suçunu oluşturduğu gözetilmeden "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçundan hüküm kurulması nedeniyle yerel mahkemenin verdiği karar bozuldu.

CİNSEL TACİZ SAYILDI

Kararda ayrıca sanık hakkında "cinsel taciz" suçundan kamu davası açıldığı, sanığın eyleminin soruşturma aşamasında uzlaşma kapsamında olmadığı ancak yapılan yargılama sonucu sanığın eyleminin uzlaştırma kapsamına giren kişilerin "huzur ve sükununu bozma" suçu olarak kabul edildiği hatırlatıldı. TCK'nın 253'üncü ve 254'üncü maddeleri uyarınca uzlaşma hükümlerinin uygulanması gerektiğine işaret edilen kararda, sanığın hukuksal durumunun bu hükümlerin sonucuna göre belirlenmemesi, bozma kararına gerekçe gösterildi.

Attığını mesajlara dikkat edin! Yargıtay 'Seni ve kalbini nasıl kazanabilirim' mesajını taciz saydı
Attığınız mesajlara dikkat edin! Yargıtay 'Seni ve kalbini nasıl kazanabilirim' mesajını taciz saydı

Kaynak: DHA

Haber Yorumları (17)
...: kadınlar kibar naif edepli ve namuslu bir şekilde yaşadıkları sürece başlarımızın tacıdır edepsiz şirret küfürbaz namussuz erkek gibi davranış sergilediklerinde insanın ne sevesi geliyor ne de saygısı kalıyor falan kadın erkek oldu falan kadın ameliyat olmadan erkekliği seçti ünlü falan kadınla falan kadın yakalandı dedi mi her şey bitiyor aynı şey erkek geçinip ameliyatla kadın gibi görünmeye çalışanlar için de geçerli kadın hanımefendilği erkek delikanlılığı hak etmeli
BİLMEM: es cinsellik patlar bu ülkede
MEHMET YILMAZ: Bence en iyisi türk kızlardan uzak durmak gerek.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Attığınız mesajlara dikkat edin! Yargıtay "Seni ve kalbini nasıl kazanabilirim" mesajını taciz saydı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.9.2020 13:56:09. #1.14#
title