Warehouse & Isolate Presents: Roman Flügel

Warehouse & Isolate Presents: Roman Flügel

Warehouse & Isolate Presents: Roman Flügel
Etkinlik.io - Haberler | Kültür Sanat

Dünyanın en başarılı DJ ve prodüktörlerinden olan elektronik müzik gurusu, muazzam ses mühendisi Roman Flügel, Warehouse ve Isolate işbirliği ile Warhouse @garajistanbul'da...

Dünyanın en başarılı DJ ve prodüktörlerinden olan elektronik müzik gurusu, muazzam ses mühendisi Roman Flügel, Warehouse ve Isolate işbirliği ile Warhouse @garajistanbul'da...

Roman Flügel

Alter Ego'nun sert disko ve tekno beatleri, Pet Shop Boys, Daft Punk ve Primal Scream remiksleri Flügel'i herhangi bir sınıflandırmaya tabi tutmayı imkansız kılıyor. 

90'lı yıllardan bu yana acid fışkıran deep house ile tekno ritimleri arasında gidip gelen Alman prodüktör Roman Flügel, son yıllarda bu tavrını minimalizme doğru kaydırmasıyla dikkatleri yeniden üzerine çekti. Flügel'in genel duruşu da elektronik müziğin mikro hallerine dayanmakta.

2011'de yayımladığı Fatty Folders albümü, Flügel'in kalıplaşmış ve karakterize edilmiş yeni ve de son albümüydü. Acid house'u az da olsa geride bıraktığı bu uzunçalarda, parçaların üzeri oldukça saf ve narin melodilerle örtülüyken, altında IDM ve tekno ritimleri sinsice dinleyicisini yakalıyordu. 

Alman prodüktör, albümde yer alan muhteşem ve de zarif parçalar "How To Spread Lies" ve " Song With Blue"dan sonra, acid müziğinden uzaklaşamadığını "Kratus" ve The Improviser" ile hissettiriyordu. "Happines is Happening" dinlenmeye başlandığında ise, açılışında ambient'a el uzattığı "Connecting The Ghost" yer almakta. Peşinden gelen "Your War Is Over", daha heyecan verici, derin synthlerlere karşı şiddetlenen beatler ve dengesiz oyun seslerinden oluşmakta. Bir kekeleme harikasıymış gibi duran "Parade" ise albümün sentetik parçalarından biri.

Alican

Murat Uncuoğlu ile birlikte kurdukları Teknikal Rotation adlı plak şirketleriyle MANDY, Richie Hawtin, Sasha ve Luciano gibi dünyanin en önemli DJ'lerinin de dikkatini çeken Alican, Get Physical Music, Connected, Tenampa, Global Underground gibi dünyanın önde gelen plak şirketlerinden yayınladığı prodüksiyonlarıyla da tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

Aynı zamanda uzun yıllardan beri ndigo müzik direktörlüğü ve resident DJ'liği yapmış olan Alican, FG 93.7'nin en çok dinlenen programlarından birini yapmaya devam ediyor.

*Biletinizin barkodunu  aplikasyonu ile okutup puan kazanmayı unutmayın.

Detaylar :

İl : İstanbul

İlce : Beyoğlu

Mekan : Warehouse@garajistanbul

Mekan Adresi : Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. Kaymakam Reşat Bey Sok. No: 11/A

Başlangıç Saati : 11.03.2017 23: 00: 00

Bitiş Saati : 12.03.2017 01: 00: 00

Kategori : Warehouse & Isolate Presents: Roman Flügel

Tür : Konser

Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title