Van'da Yeni Doğan Üniteleri Yeniden Yapılandırma Toplantısı

Van'da Yeni Doğan Üniteleri Yeniden Yapılandırma Toplantısı

Van İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Verilen Hizmetlerin Gözden Geçirilmesi ve Teknolojiye Uygun Olarak Yapılandırılması İçin Bir Toplantı Yapıldı.

Van'da Yeni Doğan Üniteleri Yeniden Yapılandırma Toplantısı

Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yeni doğan yoğun bakım ünitelerinde verilen hizmetlerin gözden geçirilmesi ve teknolojiye uygun olarak yapılandırılması için bir toplantı yapıldı.

Van Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde gerçekleşen toplantıda sorunlar, çözüm önerileri, koordinasyon aşamaları ve yeniden yapılanma konularının görüşüldüğü belirtildi. Toplantıda periyodik olarak yapılacak çalışmalarla yeni doğan hizmetinin bölgede daha etkin ve kaliteli olmasının amaçlandığı bildirildi.

Toplantıya Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alaattin Dilsiz, Dr. Özge Aytaç, Dr. Zekai Tahir Burak, Kadın Sağlığı ve Eğitim Araştırma Hastanesi'nden Prof. Dr. Uğur Dilmen, Van Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Van Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Başhekimi Dr. Güzin Şahin ile çevre illerden gelen çocuk hastalıkları uzmanları katıldı.

(AKK-Y)

29.05.2007 21:08 TSİ

Kaynak: İHA