Van'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Van'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Van'ın Erciş İlçe Müftülüğü Tarafından, Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle Düzenlenen Programa Vatandaşlar Büyük İlgi Gösterdi.

Van'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Van'ın Erciş İlçe Müftülüğü tarafından, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Hz. Muhammed'in (S.A.V.) doğumu münasebetiyle İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen ve Atatürk Parkı halı saha içersinde bugün saat 14.00'te gerçekleşen programa İlçe Kaymakamı Ferhat Kurtoğlu, Erciş Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, İlçe Emniyet Müdürü Z. Veli Akgül, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Bülent Gür, İlçe Müftü Vekili Muhammet Aydın, kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, oda ve sivil toplum kuruluş başkanları ve çok sayıda vatandaş iştirak etti.

Tören saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı. Açılış konuşmasını Erciş İlçe Müftü vekili Muhammet Aydın'ın yapmasının ardından, İl Müftü Vekili Cüneyt Kulaz ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Çiçek, Hz. Muhammed'in hayatı ve peygamber sevgisi konuları üzerinde birer konuşma yaptı. Bu arada, gelen misafirlere gül suyu, peygamberin hayatını içeren kitaplar ve karanfil hediye edildi.

(NÇ-MET-MEF-Y)