Validen Yürüyüş Yasağı Açıklaması

Validen Yürüyüş Yasağı Açıklaması

Manisa'nın Soma ilçesinde dün yaşanan polis eylemci kavgasının ardından alınan toplantı gösteri ve yürüyüş yasağı kararı sonrası Vali Abdurrahman Savaş Kaymakam, İlçe Belediye Başkanı ve sivil toplum örgütleriyle biraraya geldi.

Validen Yürüyüş Yasağı Açıklaması

Manisa'nın Soma ilçesinde dün yaşanan polis eylemci kavgasının ardından alınan toplantı gösteri ve yürüyüş yasağı kararı sonrası Vali Abdurrahman Savaş Kaymakam, İlçe Belediye Başkanı ve sivil toplum örgütleriyle biraraya geldi. İlçe dışından gelen bazı kişilerin olayları çıkardığını söyleyen Vali Savaş, faciada zarar gören kişilerle bu olaylar nedeniyle yeterince ilgilenilemediğini, bu nedenle de yürüşleri yasakladıklarını söyledi.

İlçeye gelen Manisa Valisi Abdurrahman Savaş Kaymakam Bahattin Atçı, Belediye Başkanı Hasan Ergene, birim amirleri ve sivil toplum örgütleriyle biraraya geldi. Yaklaşık 1,5 saat süren toplantı sonrası Hükümet Konağı önünde açıklama yapan Vali Savaş, şunları söyledi: "Son 2 günde Soma'ya dışarıdan gelen çok sayıda vatandaşımız, buralarda ortamı germek için elinden ne geliyorsa yapıyor. Emniyet güçlerimizin ve kanunların müsaade etmediği girişimleri yaparak, yaralı olan halkımıza bir yara da onlar açmak istiyor. Yapılan bu eylemlerde inanın Somalıların olmadığını görüyoruz. Soma'da yürüyüş olacaksa niye dışarıdan gruplar buraya geliyor anlamış değilim. Aldığımız bir kararla yürüyüşleri bundan sonra yasakladık. Hiçbir kişi yürüyüş yapmak için çalışmasın. Biz yürüyenlerle mi uğraşacağız, hayatını kaybeden vatandaşlarımızla mı ilgileneceğiz. Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz. Ben Somalı halkına bir kez daha başı sağ olsun diyorum. Gösterdikleri yakın ilgi ve bu yürüyüşlere katılmadıkları için kendilerine teşekkür ediyorum." - Soma