Vali Haluk İmga Batman'dan Ayrıldı

Vali Haluk İmga Batman'dan Ayrıldı

Afyonkarahisar'a Atanan ve Nevruz Bayramı Nedeniyle Batman'daki Görevi Bir Hafta Uzatılan Vali Haluk İmga, Vali Yardımcısı Erol Karaömeroğlu'na Görevi Devrederek Batman'dan Ayrıldı. Yaklaşık 100 Batmanlı Vatandaş, Ankara'ya Uçacak Olan İmga ve Eşine Diyarbakır'a Kadar Eşlik Etti.

Vali Haluk İmga Batman'dan Ayrıldı

Afyonkarahisar'a atanan ve Nevruz Bayramı nedeniyle Batman'daki görevi bir hafta uzatılan Vali Haluk İmga, Vali Yardımcısı Erol Karaömeroğlu'na görevi devrederek Batman'dan ayrıldı. Yaklaşık 100 Batmanlı vatandaş, Ankara'ya uçacak olan İmga ve eşine Diyarbakır'a kadar eşlik etti.

Batman'da görev yaptığı 2,5 yıl boyunca birçok başarılı çalışmaya imza atan ve halkın büyük sevgisini kazanan İmga'nın gitmesi, kent genelinde büyük üzüntüye neden oldu. Valilik bahçesinde valilik personeli, vatandaşlar, jandarma ve emniyet mensuplarıyla vedalaşan Vali ve eşi Dilek İmga, duygusal anlar yaşadı.

Emniyet Müdürlüğü Yunus ekipleri tarafından Batman Köprüsü'ne kadar uğurlanan Vali İmga, telsizden emniyet mensuplarına veda etti. Emniyet Müdürü Arif Öksüz, kaymakamlar ve yaklaşık 100 Batmanlı vatandaşın Diyarbakır Havaalanı'na kadar eşlik ettiği Vali Haluk İmga'yı Diyarbakır Valisi Efkan Ala karşıladı. Bir süre Diyarbakır Havaalanı VIP Salonu'nda Efkan Ala ile sohbet eden İmga ve eşi, gözyaşlarına hakim olamadı.

Batman'a vali olarak atanan Dr. Recep Kızılcık'ın yarın Batman'a gelerek göreve başlayacağı belirtildi.

(ZG-EST-GS-ÖK-Y)

Kaynak: İHA