Vali Çakacak Mut'ta Muhtarlar ile Buluştu
Haberler » Yerel » Vali Çakacak Mut'ta Muhtarlar ile Buluştu - Haberler

Vali Çakacak Mut'ta Muhtarlar ile Buluştu

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, ilçe ziyaretleri kapsamında Mut’ta, muhtarlar ile bir araya geldi.

Vali Çakacak Mut'ta Muhtarlar ile Buluştu

Valisi , ilçe ziyaretleri kapsamında Mut'ta, muhtarlar ile bir araya geldi.


Vali Çakacak, ziyaretine ilk olarak Kaymakam ile birlikte Mut Belediye Başkanı 'ı makamında ziyaret etti. Ardından Mut Belediyesi toplantı salonuna geçerek, Mut'ta yapılan yatırımlar ve yürütülen çalışmalara yönelik gerçekleştirilen muhtarlar buluşmasında başkanlık etti.


Mut Belediyesi Konferans Salonunda yapılan toplantıya Vali Yardımcıları Ogün Bahadır ile Ali Katırcı'nın yanı sıra Mut İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, bölge müdürleri, il müdürleri, daire amirleri ve muhtarlar katıldı.


Bugünkü toplantının ayrı bir özelliğinin olduğunu söyleyen Mersin Valisi Özdemir Çakacak, "Biliyorsunuz birçok hizmetten artık vatandaş devletin ayağına gitmeden, internet yoluyla ama talep halinde devletin görevlilerinin vatandaşa ulaşması yoluyla artık devlet vatandaşın ayağına geliyor. Birçok iş yerimizin e-devlet üzerinden yapma imkanına sahibiz. Değerli muhtarlarımız bunlardan biri yeri gelmişken söyleyeyim. Muhtarlarla olan buluşmalarımızda bazen birçok mahalleyi ilgilendiren problemler beraber olduğu için bir dile getirilebiliyor aynı anda çözülebiliyor" dedi.


Çakacak, şöyle devam etti:


"Sizler hizmet alıyorsunuz ama üzerinizde büyük bir sorumluluk alan insanlarsınız. Hepiniz kendi mahallelerinizde vatandaşlarımızın teveccühü ile oralara gelmiş insanlarsınız. Sizinde arkanızda sizden hizmet bekleyen sizden bir şeyler bekleyen vatandaşlar var. Muhtarlarımız hizmet alırken hiçbir zaman daire müdürleriyle arkadaşlarımız biliyorlar her zamanda söylüyoruz kişisel olarak bir şey istemiyorlar talepleri kişisel değil çünkü bir mahalleyi temsil ediyor muhtarlarımız. Onun için muhtarlarımızın istekleri ve talepleri aynı zamanda o mahalledeki vatandaşlarımızın talepleri oluyor. Dolaysıyla muhtarlık sadece tarihsel bir süreç içerisinde eğer geleneksel olarak baktığımızda sadece bir yerleşim birimi yönetim şekli değil. Aynı zamanda Bir kültür yardımlaşmadır, dayanışmadır. Millet olarak çok güzel hasretlere sahibiz. Karşılıklı sevgi saygı hoş görü yardımlaşma dayanışma bunların en güzel örneklerini veriyor bizim milletimiz."


Toplantının son derece verimli geçmesini temenni ederek konuşmasını sonlandıran Çakacak, Toplantıda muhtarlara yapılan - MERSİN

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler