Ünlülere 'Çocukların Ödülleri' Verildi

Ünlülere 'Çocukların Ödülleri' Verildi

Dünya Çocukları Birliği (Dçb) Tarafından Verilen "Çocukların Ödülleri", Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç'ın da Katıldığı Gecede Sahiplerini Buldu.

Ünlülere 'Çocukların Ödülleri' Verildi

Dünya Çocukları Birliği (DÇB) tarafından verilen "Çocukların Ödülleri", Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç'ın da katıldığı gecede sahiplerini buldu.

Sanat, bilim, spor ve kültür alanında çocukların ve gençlerin desteklenmesini amaçlayan DÇB tarafından düzenlenen ödül gecesi Dolmabahçe Sarayı'nda gerçekleştirildi. Ödül töreninde konuşan Meclis Başkanı Bülent Arınç, çocuklar üzerine büyük yatırımlar yapılması gerektiğini ve bu yıl düzenlenen törenle çocuklara armağan edilen 23 Nisan kutlamalarının oldukça görkemli olacağını söyledi.

Jübilesinden elde edilen geliri çocukların eğitimi için bağışlayan 'Şifo Mehmet' lakaplı Mehmet Özdilek'e ödülünü Meclis Başkanı Bülent Arınç verdi. Gecede ayrıca, çocukların eğitimi konusunda yaptıkları katkılar için Güler Sabancı da özel ödülünü Bülent Arınç'ın elinden aldı.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdür Vekili Ali Güney, Trabzon Valisi Nuri Okutan ile yaptıkları organ bağışları nedeniyle Mustafa Aydoğdu da ödüle layık görüldü.

(CC-CİN-SN-SN-Y)