Uluslararası Öğrencilerle Hayata Dair' Kariyer Sohbetleri Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Uluslararası Öğrencilerle Hayata Dair' Kariyer Sohbetleri Başladı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Uluslararası Öğrencilerle Hayata Dair' Kariyer Sohbetleri Başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Bölge Koordinatörlüğü’nün düzenlediği “Uluslararası Öğrencilerle Hayata Dair” Kariyer Sohbetleri programının ilk konuğu Edirne Valisi Dursun Ali Şahin oldu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Bölge Koordinatörlüğü'nün düzenlediği "Uluslararası Öğrencilerle Hayata Dair" Kariyer Sohbetleri programının ilk konuğu Edirne Valisi Dursun Ali Şahin oldu.

Devecihan Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, Trakya Üniversitesi'nde eğitim gören uluslararası öğrenciler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çeşitli idari görevlerdeki kamu görevlileri katıldı.

Sohbet havasında sıcak bir atmosferde geçen söyleşiye bazı öğrenciler yöresel kıyafetleriyle iştirak etti. Program sonu kokteylde uluslararası öğrenciler; yerel idareciler, STK temsilcileri ve şehir eşrafından programa katılanlarla tanışma fırsatı yakaladı.

Uluslararası öğrenciler ile şehri buluşturmayı hedefleyen etkinlik kapsamında, alanında uzmanlaşmış devlet yöneticileri, akademisyenler, şehir entelektüelleri, iş adamları, gönül insanları, sanatçı ve sporcuların uluslararası öğrencilerle hayata dair söyleşiler yapmaları ve tecrübelerini aktarmaları hedefleniyor.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından düzenlenen kariyer sohbetlerine davet edilmekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Vali Şahin, "39 yıldır devletin çeşitli kademelerinde yöneticilik ve idarecilik yaptım. Son görevimi ise serhat kent Edirne'de yapıyorum. Başarılı olmak için durmadan çalışın, başarının anahtarı çalışmaktır. Hiçbir zaman ümitsiz olmamak lazım. Mutlaka Allah bir sıkıntı verebilir. Ama her sıkıntı ne yapar bir güzellik getirir, bir kolaylık getirir. Her şey insanlara kolay olsa açık söyleyeyim kolayın kıymeti olmaz. İnsanlar bunları yaşayınca kendine çeki düzen veriyor. Bir akan su hep duru aksa, hiç bulanmadan aksa hiç kıymeti harbiyesi olmayabilir. Bazen bulanır ve durularak gelse, içmeye bile kıyamaz. Hayatta böyle, bu hayatta ümitsizlikte vardır ama insan her şeye rağmen ümitli olmalıdır" dedi.

Konuşmaların ardından yabancı öğrenciler Şahin'e kendi ülkelerine ait hediyeler takdim etti. - EDİRNE

Uluslararası Öğrencilerle Hayata Dair' Kariyer Sohbetleri Başladı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500