Ulaşım-İş Sendikası Kuruldu - Haberler
Haberi Paylaş

Ulaşım-İş Sendikası Kuruldu

ANKA - Haberler | Güncel
Ulaşım-İş Sendikası Kuruldu

Ulaştırma hizmet kolunda faaliyet yürütmek üzere Ulaşım-İş Sendikası kuruldu Ulaştırma hizmet kolunda faaliyet yürütmek üzere Ulaşım-İş (Ulaştırma Hizmet Kolu Kamu Emekçileri) Sendikası kuruldu.

Ulaştırma hizmet kolunda faaliyet yürütmek üzere Ulaşım-İş Sendikası kuruldu Ulaştırma hizmet kolunda faaliyet yürütmek üzere Ulaşım-İş (Ulaştırma Hizmet Kolu Kamu Emekçileri) Sendikası kuruldu. Sendika Kurucular Kurulu adına açıklama yapan Adem Çalışkan, "Atatürk ilke ve devrimlerini hazmedemeyen, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmayan, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğünü ilke edinmeyen ve demokratik anlayışa sahip olmayan kişi ve anlayışlara aramızda yer verilmeyecektir" dedi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu bünyesinde kurulan Ulaşım-İş Sendikası'nın kamuoyuna tanıtımı için Konfederasyon Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenlendi. Burada sendika Kurucular Kurulu adına açıklama yapan Adem Çalışkan, ulaştırma emekçilerinin sendikal haklar mücadelesini sürdürmek için, evrensel değerlere bağlı ve samimi bir çatıya ihtiyacı olduğunu söyledi. Çalışkan, "Bu günden itibaren ulaştırma emekçileri, sendikal haklar mücadelesini bu çatı altında ve Ulaştırma Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası adıyla sürdürecektir" dedi.

-MÜCADELENİN KÖKLERİ 1800'LÜ YILLARA DAYANIYOR-

Ulaştırma hizmet kolunda faaliyet yürütmek üzere yeni bir sendika kurduklarını söyleyen Çalışkan, "Ancak sendikamız yeni diye kimse bu mücadeleyi yeni sanmasın. Bu mücadelenin kökleri 1800'lü yıllara dayanmaktadır" dedi. Çalışkan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yeni kurulan sendikamız Ulaşım-İş, sınıf ve kitle sendikacılığını savunacak ve iş kolumuzda çalışan herkesi ayrımsız kucaklayacaktır. Ancak, işbirlikçi bir anlayışla kişisel çıkarları uğruna çalışanların aleyhine davranışta bulunanlar ile Atatürk ilke ve devrimlerini hazmedemeyen, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmayan, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğünü ilke edinmeyen ve demokratik anlayışa sahip olmayan kişi ve anlayışlara aramızda yer verilmeyecektir" .

Sendikanın geçici Yönetim Kurulu'nda yer alan isimler ise, Adem Çalışkan, Gülser Gülebay, Taki Şahan, Nevzat Özer, Suavi Karagöz, Veli Karaman ve Ali Mustafa Yıldırım'dan oluştu. - Ankara

ANKA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title