Tüsiad 'Kadın-Erkek Eşitliği' Temalı Kısa Film Yarışması Düzenliyor

Tüsiad 'Kadın-Erkek Eşitliği' Temalı Kısa Film Yarışması Düzenliyor

12.09.2014 15:13 | Son Güncelleme: 12.09.2014 15:13
Tüsiad 'Kadın-Erkek Eşitliği' Temalı Kısa Film Yarışması Düzenliyor

Bu anlayışla TÜSİAD, üniversite öğrencilerine yönelik, ’Kadın-Erkek Eşitliği’ temalı kısa film yarışması başlattı.

Bu anlayışla TÜSİAD, üniversite öğrencilerine yönelik, 'Kadın-Erkek Eşitliği' temalı kısa film yarışması başlattı.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 'Kadın-Erkek Eşitliği' temalı kısa film yarışması başlattı. Yarışma, genç nesillerin toplumsal zihniyet dönüşümünü hızlandırıcı gücünden hareketle, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Yarışma kapsamında "Kadın-erkek eşitliğinden ne anlıyorsunuz?", "Kadın-erkek eşitliği nasıl olmalı?", "Mevcut eşitsizlikler sizi ve çevrenizi nasıl etkiliyor?" gibi sorulara cevap aranacak. Yarışmada, "en çok 1 dakika süreli" ve "en çok 5 dakika süreli" olmak üzere iki kategoride kısa film başvuruları alınacak. Başvuru süreci 14 Kasım 2014 tarihinde sona erecek. Yarışmada her bir kategori için birincilik ödülü 7.500 TL, ikincilik ödülü 5.000 TL ve üçüncülük ödülü 3.000 TL olacak.

Yarışmanın jüri üyelereri arasında Nuri Çolakoğlu, Prof. Dr. Yıldız Ecevit, Nur Ger, Tomris Giritlioğlu, Şener Şen, Alin Taşçıyan, Yavuz Turgul, Hülya Uçansu, Uğur Vardan ve Serra Yılmaz bulunuyor. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title