Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar

AA - Haberler | Güncel

Türkiye, günlerden bu yana devam eden yangınlar için Avrupa Birliği'nden destek talep etti. İspanya'nın 2, Hırvatistan'ın da 1 uçak göndereceği öğrenilirken AB'nin desteğini artırmasının beklendiği kaydedildi.

Avrupa Birliği ( Ab ) Komisyonu'ndan yapılan açıklamada, Türkiye'nin AB Sivil Koruma Mekanizmasını harekete geçirdiği, acil karşılık olarak AB Komisyonunun, Hırvatistan'dan 1, İspanya'dan 2 Canadair uçağının gönderilmesi için harekete geçtiği belirtildi.

"TÜRK MAKAMLARIYLA TEMAS HALİNDEYİZ"

Bu yangın söndürme uçaklarının "rescEU" adlı Avrupa sivil koruma varlıkları içinde yer aldığı kaydedilen açıklamada, AB Acil Müdahale Koordinasyon Merkezi'nin Türk makamlarıyla düzenli temas içinde olduğu ifade edildi.

Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlarCanadair

"DAHA FAZLA YARDIMA HAZIRIZ"

AB Komisyonunun kriz yönetiminden sorumlu üyesi Janez Lenarcic, AB'nin bu zor zamanlarda Türkiye ile tam dayanışma içinde olduğunu belirterek, "Daha fazla yardım sağlamaya hazırız." ifadesini kullandı.

Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar
AA - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (11)
yiğit :son dönemde Türkiye nin turizm yönünde fazla aktif olması gözlerine battı turizm gelirlerini kısmak adına yapılan sabotajtan başka birşey değil.. eş zamanlı olması ise çok manidar.. amaç aynı anda her yerde yangın çıkararak hızlı müdahale edilmesini engellemek..
Tuncay Yıldırım:Burda atıp tutanlar. Avrupa Türkiye yi kıskanmamış olsa bu şekilde eylemlere başvurmazlar. Engellemek için yapılan sabotajları kim yaptırıyor sanıyorsunuz bir düşünün azcık beyin jimnastiği yapın.
Fırat Türk:Yangin bittikden sonrami
500