Türkiye Basketbol Takımı'na Övgü Yağıyor

İtalya'yı 58 yıl sonra yenen ve Euro Basket'e iyi bir başlangıç yapan 12 Dev Adam, Çizme'de adından söz ettirdi.

Türkiye Basketbol Takımı'na Övgü Yağıyor

12 Dev Adam'ın EURO Basket 2015'e yaptığı iyi başlangıç Çizme'de de ses getirdi. İtalya'yı tam 58 yıl sonra deviren Türkiye A Milli Basketbol Takımı'nın baştan sona önde götürdüğü oyunda hak ettiği bir galibiyet aldığı, ilk çeyrekte açılan farkın maçın kaderini belirlediği yorumları yapıldı.

La Repubblica:

"İtalya hatalı çıkış yaptı. Gallinari Türkiye'ye yetmedi." başlığını kullandı. Gallinari'nin 33 sayıyla milli takımdaki bireysel rekorunu kırdığı belirtilirken, Türkiye'nin baştan sona çok güçlü bir oyun sergilediğine dikkat çekildi.

"KONTROL HEP TÜRKİYE'NİN ELİNDEYDİ"

Eurosport İtalya:

"Türkiye berbat İtalya'yı devirdi." başlığını tercih etti ve şu yoruma yer verdi: "İlk andan sonra İtalya, İlyasova'nın başrolde olduğu Türkiye'nin bombaları altında ezildi. Oyunun kontrolü sonra hep rakibin elindeydi. Semih Erden ve Ersan İlyasova sahanın en iyileriydi."

"GALLINARI BAŞARAMADI"

La Gazzetta dello Sport:

"Kötü İtalya tokat yedi. Berlin'de ilk acı" başlığıyla verdiği haberinde takımın tüm yükünün Gallinari'nin omuzlarına yüklendiğini, NBA'li yıldız da yeterli olmayınca mağlubiyetin kaçınılmaz olduğunu yazdı.

"İTALYA İÇİN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI"

Tuttosport Türkiye'nin hakkını teslim etti. Torino merkezli gazete "İlk ve kötü yenilgi Türkiye'ye" başlığıyla verdiği haberde şu ifadelere yer verdi:

"Maviler Avrupa Şampiyonası'nın başlangıcında, maçın finalinde yenildi. Türkiye çok daha sağlamdı ve sürekli öndeydi. İtalya için büyük hayal kırıklığı oldu."

"DIXON VE ERDEN KATİL OLDU"

Panorama web sitesi "İtalya harakiri yaptı." ifadesine başvurdu ve şu değerlendirmeyi yaptı:

"Bobby Dixon ve Semih Erden İtalya'nın katilleri oldular. Cedi Osman ise bu suça ortak oldu. Ancak aslında bu İtalya'nın intihar etmesiydi. Çünkü maçta ipleri hep Türkiye'ye bıraktılar. Türkiye'nin kendi sahasında gibi olduğunu da unutmamak lazım. Berlin'de bir küçük İstanbul yaratılmıştı."