Haberler

Turkcell, 150 Bin Lira Ödüllü Mobil Gelecek Yarışması Düzenledi

Mobil Telefon Operatörlerinden Turkcell, Üniversitedeki Öğrenci ve Akademisyenlerle, Yeniliğe Meraklı Kuruluşlara Yönelik Olarak 5 Ayrı Kategoride 150 Bin Lira Ödüllü Bir İnnovasyon Yarışması Düzenledi. Mobil İletişim Şebekesinin Yapısı, İşleyişi, Verimli Kullanımı Gibi Alanlarla, Bu Şebeke Üzerinden Verilecek Hizmet ve Uygulamaları Kapsayan Bir Proje Yarışması Düzenlendi.

Mobil telefon operatörlerinden Turkcell, üniversitedeki öğrenci ve akademisyenlerle, yeniliğe meraklı kuruluşlara yönelik olarak 5 ayrı kategoride 150 bin lira ödüllü bir innovasyon yarışması düzenledi. Mobil iletişim şebekesinin yapısı, işleyişi, verimli kullanımı gibi alanlarla, bu şebeke üzerinden verilecek hizmet ve uygulamaları kapsayan bir proje yarışması düzenlendi.

İnnovasyonun Türkiye'deki gelişimine destek olmak, özel sektör-üniversite işbirliğini artırmak, gençlerde üretici fikirleri teşvik etmek, kendilerini göstermeleri için fırsat sağlamak ve yenilikçi ürün geliştirme gayretlerini desteklemek için düzenlenen yarışma 5 ayrı kategoriden oluşuyor.

Henüz fikir, gerçekleşme, uygulamaya konulmamış safhalardaki projeler Türkiye'nin konusunda uzman isimleri tarafından değerlendirilecek. 25 Mayıs 2007 tarihine kadar başvuruları kabul edecek olan Turkcell, bireysel, kurumsal, toplumsal en iyi projelerle, en iyi ticari uygulama, en iyi akademik çalışma olmak üzere 5 kategoride birincilere 30 bin YTL nakdi mükafat verecek. Dr. Tayfun Acarer, Faruk Eczacıbaşı, Bülent Gönç, Doç. Cemil Arıkan, Tuğrul Tekbulut, Murat Dikici, Prof. Dr. Atilla Ataman, Zafer Kurdakul, Suat Baysan, Prof. Ufuk Çağlayan, Turhan Menteş, Ruşen Yaykın, Cenk Bayrakdar, Cenk Serdar, İlter Terzioğlu oluşan jüriye sunum yapacak yarışmacılara bir günlük kişisel gelişim kursu da verilecek. 28 Eylül 2007 tarihinde ise, yarışmanın neticesi açıklanacak. Detaylı bilgiye, www.turkcell.com.tr adresinden ulaşılabilecek.

(İRF-MŞ-SN-SN-E)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Haberler

MGK sonrası 7 maddelik bildiri: Irak ve Suriye'de terör örgütleri tüm unsurlarıyla bertaraf edilecek

MGK sonrası 7 maddelik bildiri: Irak ve Suriye'de terör örgütleri tüm unsurlarıyla bertaraf edilecek

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Meclis'te görüştü

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Meclis'te görüştü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title