Türk Toraks Derneği Haberleri

Türk Toraks Derneği haber, Türk Toraks Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Toraks Derneği - 16.11.2021
KOAH hastalarında Kovid-19 riskine karşı akciğer sağlığını korumanın önemi artıyor
ESOGÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada, Türk Toraks Derneği Batı Anadolu Şubesi Başkanlığı görevini de yürüten Erginel'in 17 Kasım Dünya KOAH Günü dolayısıyla değerlendirmelerine yer verildi.
Türk Toraks Derneği - 12.11.2021
Kovid-19 akciğer hastalarında uzun süreli halsizliğe neden oluyor
Türk Toraks Derneği Başkanı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oya İtil, Kovid-19'u atlatan akciğer hastalarında nefes darlığı, hırıltı ve halsizlik gibi semptomların aylarca sürebildiğini söyledi.
Türk Toraks Derneği - 16.09.2021
Türk Toraks Derneği inaktif CoronaVac aşısının etkilerine ilişkin iki çalışma yaptı
Türk Toraks Derneğince yürütülen iki farklı anket çalışması, CoronaVac aşının güvenli, yan etkilerinin ise büyük ölçüde hafif olduğunu ve hastaneye yatış oranlarını düşürdüğünü ortaya koydu.
Türk Toraks Derneği - 31.05.2021
Uzmanından "tütün ve tütün ürünlerini kullanan hastalar Kovid-19'u daha şiddetli geçiriyor" uyarısı
Türk Toraks Derneği Doğu Anadolu Şubesi Başkanı ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Buket Mermit Çilingir, tütün ve tütün ürünlerini kullanan hastaların yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) daha şiddetli geçirdiklerini söyledi.
Türk Toraks Derneği - 05.05.2021
Uygun ilaç tedavisiyle astım belirtilerini kontrol altına almak mümkün
Türk Toraks Derneği Düzce İl Temsilcisi de olan Balbay, "5 Mayıs Dünya Astım Günü" dolayısıyla yaptığı açıklamada, astım hastalığının Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından çok önemli bir halk sağlığı sorunu olarak kabul edildiğini belirtti.
Türk Toraks Derneği - 04.05.2021
Türk Toraks Derneği, astımla ilgili doğru bilinen yanlışları anlattı Açıklaması
Türk Toraks Derneği, 5 Mayıs Dünya Dünya Astım Günü dolayısıyla astımla ilgili doğru bilinen yanlışlara ilişkin bilgi verdi.
Türk Toraks Derneği - 20.04.2021
Ramazan ayında sigaradan siz kurtulabilirsiniz
Sigaradan kurtulmak istiyorsanız Ramazan ayını iyi değerlendirin Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre dünyada 1,3 milyar kişi sigara kullanıyor. Ülkemizde ise her 10 kişiden 3'ü sigara içiyor. Ramazan ayında oruç tutan sigara bağımlıları günün büyük bir bölümünde sigaradan uzak kalarak, sigaradan kurtulmak için büyük bir fırsat yakalıyor. Sigaradan kurtulmak isteyenler için değerlendirilmesi gereken bu dönemin önemine değinen İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Toraks Derneği Tütün Kontrolü Çalışma Grubu Üyesi Prof.
Türk Toraks Derneği - 17.03.2021
Son dakika haberleri: Uyku apnesi olanlarda Kovid-19 daha ağır seyrediyor
Son dakika haberi: Türk Toraks Derneği Uykuda Solunum Bozuklukları Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Yüksel Peker, uyku apne riski yüksek olan vakalarda yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) düşük riskli gruba göre 2 kat daha ağır geçtiğini gözlemlediklerini bildirdi.
Türk Toraks Derneği - 09.02.2021
"Salgın sigarayı bırakmak için fırsata dönüştürülmeli" önerisi
Türk Toraks Derneği Tütün Çalışma Grubu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için sigara içiminin, hastalığın ağır seyretmesi, solunum cihazına bağlanma ve ölüm için net bir risk faktörü olarak tanımlandığını bildirerek, sigara içen kişilerin pandemiyi sigarayı bırakmak için fırsata...
Türk Toraks Derneği - 30.01.2021
Kovid-19'dan korunmak için "kapalı ortam" uyarısı
Türk Toraks Derneği (TTD) Çevre Sorunları ve Akciğer Sağlığı Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Doç. Dr.
Türk Toraks Derneği - 06.01.2021
Son dakika haberi: Dünyada her yıl 1,2 milyon insan veremden ölüyor
Son dakika haber... Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektör Yardımcısı, Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türk Toraks Derneği Trakya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, dünyada her yıl 1,2 milyon insanın veremden öldüğünü bildirdi.
Türk Toraks Derneği - 17.11.2020
Tekirdağ Sağlık Müdürlüğü: "Ağır Kovid-19 hastalığı riskinin KOAH hastalarında 5 kat arttığı bildirilmiştir"
Açıklamada, Sağlık Bakanlığı ve Türk Toraks Derneğince, dünyada KOAH bilincini artırmak üzere kurulan GOLD (Global Initiative of Obstructive Lung Disease) ve Dünya Sağlık Örgütü önderliğinde ortak GARD (Global Alliance Against Chronic Respiratory Diseases) Türkiye Projesi kapsamında Dünya KOAH Günü ile toplumda, sağlık çalışanlarında ve sağlık yöneticilerinde KOAH farkındalığı ile bilincin artırılmasının hedeflendiği belirtildi.
Türk Toraks Derneği - 16.11.2020
Kovid-19 pandemisi akciğer kanserinde erken teşhisi olumsuz etkiliyor
Türk Toraks Derneği Torasik Onkoloji Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Pınar Çelik, Kovid-19 pandemisi döneminde hastalık bulaşmasından korkulmasının geç hastane başvurularının en önemli nedeni olduğunu ve bu nedenle hastaneye başvuramayan, sonrasında tetkik edildiğinde de ileri...
Türk Toraks Derneği - 28.10.2020
Türk TORAKS Derneği Halk Kongresi yarın başlayacak
Türk Toraks Derneğinin düzenlediği, internet üzerinden canlı yayımlanacak "Halk İçin Akciğer Hastalıkları ve Kovid-19 Kongresi", yarın başlayacak.
Türk Toraks Derneği - 27.10.2020
Türk Toraks Derneğinden grip aşısının uygulanmasına ilişkin öneriler
Türk Toraks Derneği, grip aşısının uygulanmasına ilişkin çeşitli önerilerde bulundu.
Türk Toraks Derneği - 23.10.2020
"Halk İçin Akciğer Hastalıkları ve COVID-19 Kongresi" 29-30 Ekim'de yapılacak
Türk Toraks Derneğince 29-30 Ekim'de düzenlenecek "Halk İçin Akciğer Hastalıkları ve COVID-19 Kongresi" için hazırlıklar tamamlandı.
Türk Toraks Derneği - 02.10.2020
Türk Toraks Derneği, akciğer hastalıkları kongresi düzenleyecek
Türk Toraks Derneği, dünyada ölüm nedenleri arasında en ön sıralarda gelen akciğer hastalıklarına dikkati çekmek amacıyla "Halk için Akciğer Hastalıkları ve COVID-19 Kongresi" düzenleyecek.
Türk Toraks Derneği - 25.09.2020
Dünya Akciğer Günü'nde Kovid-19 vakalarında "ciddi artış" uyarısı
Türk Toraks Derneği Merkez Yönetim Kurulu 2. Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Oya İtil, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında, vaka ve ölüm sayılarında yakın gelecekte hızlı bir artış beklendiğini ifade etti.
Türk Toraks Derneği - 16.09.2020
Kum fırtınası farklı sağlık sorunlarına yol açabilir
Türk Toraks Derneği, kum fırtınasının farklı sağlık sorunlarına yol açabileceği uyarısında bulundu.
Türk Toraks Derneği - 08.09.2020
Kovid-19 tanısı için yapay zeka temelli Karar Destek Sistemi
Türkiye İş Bankası iştirakleri Bayındır Sağlık Grubu ve Softtech iş birliği ile yapay zeka teknolojisi temelli Kovid-19 Karar Destek Sistemi geliştirildi.
Türk Toraks Derneği - 05.09.2020
Türk Toraks Derneği - 19.08.2020
CHP'li Özel: "Şeffaflıktan uzak davranarak Kovid-19 ile mücadelede istenilen noktaya gelinemez"
Özel, yurt dışı uçuşların yeniden başlamasının, vaka sayılarının artmasına etkisi konusunda bir açıklama yapılmadığını belirtti. Özel, bir Bilim Kurulu üyesinin, "Virüsün kontrolsüz şekilde yayılmaya başladığı ve bazı verilerin kendisinde olmadığına" yönelik açıklamada bulunduğunu, Türk Toraks Derneği üyelerince bir tıp dergisine yazılan makalede ise "Sağlık Bakanlığının verileri paylaşma konusunda şeffaf davranmaması ve bilimsel araştırmaların gerekçesiz reddedilmesi" eleştirilerinin yapıldığını anımsattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türk Toraks Derneği Haberleri | Türk Toraks Derneği Haber - Haberler - Türk Toraks Derneği haberleri, son dakika türk toraks derneği haber ve gelişmeleri burada. Yoğun bakıma girmemek için aşılanın uyarısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 21:37:07. #1.14#

title