Türk Oyuncular, Bollywood Yıldızlarıyla Kırmızı Halıda Yürüdü

Türk Oyuncular, Bollywood Yıldızlarıyla Kırmızı Halıda Yürüdü

Türk Oyuncular, Bollywood Yıldızlarıyla Kırmızı Halıda Yürüdü
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Hazal Kaya, Sarp Levendoğlu ve Kaan Taşaner, "18. Mumbai Film Festivali"nin kapanış töreninde Bollywood yıldızlarıyla kırmızı halıda yürüdü.

Hazal Kaya, Sarp Levendoğlu ve Kaan Taşaner, "18. Mumbai Film Festivali"nin kapanış töreninde Bollywood yıldızlarıyla kırmızı halıda yürüdü.

"Adını Feriha Koydum", "Küçük Ağa" ve "Fatmagül'ün Suçu Ne" isimli dizileri Hindistan televizyonlarında gösterilen ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olan ünlü isimler, Türkiye'nin "konuk ülke" olduğu festivalin Mumbai'deki ödül töreni ve gala gecesine katıldı.

Hint medyasının gösterdiği ilgiyi AA muhabirine değerlendiren Hazal Kaya, çok mutlu olduğunu belirterek, "Çok gururluyuz ülkemizi burada temsil ettiğimiz için. İlgi çok acayip. Yaptığımız işler sayesinde ülkemizden binlerce kilometre uzakta böyle bir ilgi görebildiğimiz için çok mutluyuz. Burada yarışan filmimiz Mavi Bisiklet de bizim için çok önemli." dedi.

Sarp Levendoğlu da festivalde çok güzel karşılandıklarını dile getirerek, "Sokakta da çok ilgi görüyoruz. Oyuncu olarak beni çok mutlu etti. Bir Türk olarak da çok gurur duydum buralarda bu kadar sevilmekten." diye konuştu.

Kaan Taşaner ise "Aslında çok uzak olmadığımız bir duygu. Ama bu kadar uzak bir coğrafyada bunu yaşamak da keyif verici" ifadelerini kullandı.

Antalya Film Festivali'nin Ulusal Yarışma bölümünde "En İyi Film", "En İyi Senaryo" ve "En İyi Yönetmen" ödüllerini alan "Mavi Bisiklet"in senaryo yazarı ve yapımcısı Nursen Çetin Köreken de filmin festivalde iki gösterim yaptığına işaret ederek, "Çok heyecanlıydı. Beklediğimiz ve gördüğümüz ilgi çok keyifliydi. Çok memnunuz" değerlendirmesinde bulundu.

"Mavi Bisiklet"in senaryo yazarı ve yönetmeni Ümit Köreken de "Çok uzak bir ülkedeyiz şu anda. Buranın izleyicisi ve medyası da çok ilginç geldi bize. Burada böyle ilgi görmek, bizim açımızdan mutluluk verici." şeklinde konuştu.

Bollywood'un Türk başrol oyuncusu Suha Gezen de Türk sanatçılarla töreni izledi. Gezen, "Bu kırmızı halı bambaşka. Tabii ki Türkiye'deki gibi değil. Hindistan'da daha çok onurlandırıyor beni. Çünkü Hindistan'da, Türk oyuncularımızla birlikte oradan geçmek beni çok gururlandırdı. Çünkü burada çok seviliyor arkadaşlarımız. Onların da burada bu kadar sevilmesi ve ilgi görmesi beni de çok sevindiriyor." dedi.

"Hedef Ülke Türkiye" başlığı altında 10 Türk filminin de izleyiciyle buluştuğu festival, kapanış etkinliğiyle sona erdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title