Türk-iş Başkan Adayları Görev Dağılımlı Listelerini Açıkladı

Türk-iş Başkan Adayları Görev Dağılımlı Listelerini Açıkladı

Türk-iş Başkan Adayları Türk-iş Genel Başkanı Salih Kılıç ile Tes-iş Genel Başkanı ve Türk-iş Genel Sekreteri Mustafa Kumlu Listelerindeki Görev Dağılımını Açıkladı.

Türk-iş Başkan Adayları Görev Dağılımlı Listelerini Açıkladı

Türk-İş 20. Olağan Genel Kurulu'nda seçimler öncesi başkan adayları Salih Kılıç ve Mustafa Kumlu listelerinde görev dağılımları da belli oldu.

Üç gündür süren Türk-İş Genel Kurulu'nda herhangi bir olay çıkmadı. Genel kurul kapsamında yarın genel başkan ve yönetim kurulu üyelikleri için seçim yapılacak.


Genel Başkan adayı Salih Kılıç'ın listesinde, Genel Sekreter Yol-İş Başkanı Fikret Barın, Genel Mali Sekreter Basın-Sen Genel Başkanı Yaşar Seyman, Genel Eğitim Sekreteri Haber-İş Genel Başkanı Ali Akcan, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın olarak yer aldı.

Diğer Genel Başkan adayı Kumlu'nun listesinde de Genel Sekreterliğe Tek Gıda-İş Başkanı Mustafa Türkel, Genel Mali Sekreterliğe Demiryol-İş Başkanı Ergun Atalay, Genel Eğitim Sekreterliğine Belediye-İş Başkanı Nihat Yurdakul, Genel Teşkilatlandırma Sekreterliğine Türk Metal Başkan Yardımcısı Pevruh Kavlak aday gösterildi. (ANKA)

(HLY/NB/ZG)