Türk Askeri Yunan Askerine Mehter Marşı ve İzmir Marşı Dinletti - Haberler
Haberi Paylaş

Türk Askeri Yunan Askerine Mehter Marşı ve İzmir Marşı Dinletti

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Genel

Türk askeri Yunan askerine Mehter marşı ve İzmir marşı dinlettiMUĞLA - Muğla'nın Bodrum İlçesi açıklarında bulunan Kardak kayalıklarına çelenk atmak üzere Yunan hücumbot ile gelen Yunanistan Savunma Bakanı Türk sahil güvenlik ekipleri tarafından bölgeye yaklaştırılmadı.

Türk askeri Yunan askerine Mehter marşı ve İzmir marşı dinletti

MUĞLA - Muğla'nın Bodrum İlçesi açıklarında bulunan Kardak kayalıklarına çelenk atmak üzere Yunan hücumbot ile gelen Yunanistan Savunma Bakanı Türk sahil güvenlik ekipleri tarafından bölgeye yaklaştırılmadı. Sabah saatlerinde yaşanan gerginliğin ardından karasularımızda kuş uçurtmayan Türk askeri, telsizden Yunan askerlerine mehter marşı ve İzmir marşını dinletti.

Bodrum'a bağlı Gümüşlük Mahallesi'ne 3.5 mil uzaklıktaki Kardak Kayalıkları'na sabah saatlerinde hücum botu ile gelerek çelenk bırakmak isteyen Yunan heyetini bölgeye yaklaştırılmadı. Aralarında Yunan Savunma Bakanınında olduğu heyet Türk askerinin ikazı üzerine bölgeden uzaklaştırılmıştı. Yaşanan sıcak saatlerin ardından 4 sahil güvenlik botu, 2 savaş gemisi ve 1 helikopter kardak kayalıkları çevresinde devriye atarak kuş uçurtmadı. Güvenlik seviyesinin en üst düzeye çıkarıldığı bölgede zaman zaman Kardak kayalıklarına yaklaşmaya çalışan yunan botu Türk sahil güvenlik ekipleri tarafından engellendi. Kendi karasularına çekilen yunan askerine Türk Sahil Güvenlik ekipleri telsizden mehteran hücum marşı ve İzmir marşını dinletti. Kardak çevresinde bulunan bir sahil güvenlik ekibinin ise bottan tayzikli su sıkarak kardak çevresinde su kemeri oluşturduğu görüldü.

Türk sahil güvenlik ekiplerinin kardak bölgesinde ki bekleyişleri sürüyor.

Türk Askeri Yunan Askerine Mehter Marşı ve İzmir Marşı Dinletti

Türk Askeri Yunan Askerine Mehter Marşı ve İzmir Marşı Dinletti

Türk Askeri Yunan Askerine Mehter Marşı ve İzmir Marşı Dinletti

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Bodrum, Kardak, Muğla, İzmir, Genel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title