Tunus Dışişleri Bakanı, Hasta Türk Mahkumun İadesine Sıcak Bakıyor

Tunus Dışişleri Bakanı, Hasta Türk Mahkumun İadesine Sıcak Bakıyor

Tunus Dışişleri Bakanı Abdülvaheb Abdullah, Ülkesinde Rahatsızlanan Türk Mahkumun İadesine Sıcak Baktıklarını Açıkladı.

Tunus Dışişleri Bakanı, Hasta Türk Mahkumun İadesine Sıcak Bakıyor

Tunus Dışişleri Bakanı Abdülvaheb Abdullah, ülkesinde rahatsızlanan Türk mahkumun iadesine sıcak baktıklarını açıkladı.

Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın resmi konuğu olarak Ankara'da bulunan Tunus Dışişleri Bakanı Abdülvaheb Abdullah, elçiliğin yeni binasının açılış resepsiyonunda ev sahipliği yaptı. Resepsiyon öncesi İHA'nın sorularını yanıtlayan Abdullah, hastalanan Türk mahkumun iadesine sıcak baktıklarını ifade ederek, "Türkiye ve Tunus çok farklı alanlarda işbirliği yapıyor. Konsolosluk, güvenlik ve mahkumlarla ilgili anlaşmalar da var. Sevgili kardeşim Babacan'ın ilettiği talebi döndüğümde dikkatle inceleyeceğiz ve ele alacağız" dedi.

KKTC'nin özellikle ticari faaliyetleri yönetmek için Tunus'ta bir temsilcilik açma isteğinin hatırlatılması üzerine Abdullah, "Biz Türk Dışişleri Bakanı Babacan ile birçok konuyu görüştük. Bölgesel ve uluslararası işbirliğine ilişkin konular. Bu da var. Gerekli adımlar yeri geldiğinde atılacak" şeklinde konuştu.

Resepsiyona Dışişleri Bakanı Ali Babacan, çok sayıda büyükelçi ve diplomatlar katıldı.

Irak'ın Ankara Büyükelçisi Sabah Cemil Ümran ile sohbet eden Babacan, Stockholm'de katılacağı Irak toplantısına ilişkin soruları cevapsız bıraktı. Akşam saatlerinde Brüksel'e hareket edecek Babacan, yarın AB üyesi ve aday ülkelerin dışişleri bakanları düzeyinde temsil edileceği toplantıya katılacak. Çarşamba günü Slovakya'da temaslarda bulunacak olan Babacan'ın daha sonra İsveç'in başkenti Stockholm'e geçerek Irak toplantısına katılması bekleniyor. Cuma günü de Berlin'e gidecek olan Babacan, buradaki temaslarının ardından akşam saatlerinde yurda dönecek.

(DS-ÖZ-Y)