Tuncay Güney Haberleri

Tuncay Güney haber, Tuncay Güney son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tuncay Güney - 16.1.2019
Uşak'ı Çevre İllere Bağlayan Kara Yolları Yeniden Ulaşıma Açıldı
Karayolları 25'inci Şube Şefi Tuncay Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ekiplerin aralıksız görev yaptığını söyledi.
Tuncay Güney - 15.1.2019
Uşak'ta Yoğun Kar Ulaşımı Etkiliyor
Karayolları 25'inci Şube Şefi Tuncay Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ekiplerin aralıksız görev yaptığını belirtti.
Tuncay Güney - 6.1.2019
Uşak'ta Kar Yağışı
Karayolları 25. Şube Şefi Tuncay Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ekiplerin aralıksız görev yaptığını belirtti.
Tuncay Güney - 25.12.2018
Uşak'ta Kar Yağışı Etkili Oluyor
Karayolları 25. Şube Şefi Tuncay Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışının gece yarısına kadar aralıklarla devam etmesinin beklendiğini belirterek, sürücüleri tedbirsiz yola çıkmamaları konusunda uyardı.
Tuncay Güney - 3.8.2017
Akıncı Üssü Davasında Üçüncü Celse
Avukat Bülent Kaya'nın, Tuncay Güney ile tanışıp tanışmadığını sorduğu Çiçek, Güney'i tanımadığını söyledi.
Tuncay Güney - 12.1.2017
Yurtta Kış
Karayolları 25. Şube Şefi Tuncay Güney ise ekiplerin karla mücadeleye aralıksız sürdürdüğünü belirterek,"Ekiplerimiz aralıksız karla mücadele ediyor.
Tuncay Güney - 29.12.2016
Uşak'ta 170 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
Karayolları 25. Şube Şefi Tuncay Güney, karayollarının açık tutulması için ekiplerin karla mücadelesinin aralıksız sürdürdüğünü belirterek, "Sabaha kadar ekiplerimiz görev yaptı, ciddi bir sorun yaşamadık.
Tuncay Güney - 6.5.2016
Devleti Tehdit Eden Yapılar" Paneli
"Ergenekon ismi operasyon yapılmadan önce konuldu" Uzun, Ergenekon davası sürecinde uydurma tanıklar oluşturulduğuna, bazı kişilere özel hayatı sebebiyle şantajlar yapıldığına, usulsuz deliller oluşturulduğuna, Oktay Yıldırım'ın evinde bulunduğu belirtilen el bombaları ile ilgili bombalar ele geçmeden önce bilirkişi raporu düzenlendiğine, Ergenekon operasyonunun isminin operasyon yapılmadan önce konulduğunu, bunu polis memurlarının da bildiğini ifade ederek, söz konusu süreçte kendisine getirilen ve Tuncay Güney'in ifadesinden yola çıkılarak oluşturulduğu belirtilen ilk Ergenekon şemasındaki isimlerin hiçbirinin Güney'in ifadesinde geçmediğini de vurguladı.
Tuncay Güney - 21.4.2016
Yargıtay, Ergenekon Davasında Yerel Mahkeme Kararını Bozdu (3)
Yargıtay Konferans Salonu'ndaki karar duruşmasında kararı okuyan Mahkeme Başkanı Eyüp Yeşil, yerel mahkemenin "örgüt" kabulü ile dairenin "örgüt" konusundaki görüşü arasında bulunan çelişkilere değineceğini söyledi. Yeşil, yerel mahkeme tarafından örgütün varlığı açısından kabul edilen belgelerin incelendiğini belirterek, mahkemenin "örgüt" kabulünde dairede yeterli kanaat oluşturamayan hususları şöyle sıraladı: "Genelkurmay Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığının yazılarında Ergenekon örgütünün varlığına ilişkin bilgilerin bulunmaması. MİT Müsteşarlığı yazısına göre örgüte ilişkin bilgilerin ihbar ve açık kaynak duyumlarına dayanması. Emniyet Genel Müdürlüğünce örgüte ilişkin bilgilerin ilk defa bu soruşturma kapsamında ortaya çıktığının bildirilmesi. Tanık olarak dinlenen eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün MİT Müsteşarlığınca kendisine yapılan sunumu ciddi bulmadığını ve daha önce örgüte ilişkin bir bilgisinin bulunmadığını beyan etmesine rağmen, bu hususun hükümde dikkate alınmaması. Mahkemece Emniyet Genel Müdürlüğünün sadece bir yazısını hükme esas alınırken, diğer kurumların yazılarını aynı kurumun diğer yazılarının tartışmasız bırakılması. 1997 yılı sonrasında dergilerde yazılmış yazılar, televizyonlarda yapılmış konuşmalar, programlar kitap ve köşe yazıları, röportajlar ve konferans konuşmalarının örgütün varlığına delil kabul edilmesi." "Önemli farklılık" Örgüt ana bilgileri kabul edilen dokümanların Tuncay Güney ve Ümit Oğuztan'ın ev ve iş yeri aramalarında ele geçirildiğini, daha sonra bir kısmının internet ortamında yayımlandığının anlaşıldığını belirten Yeşil, sanıkların örgüte ilişkin nitelendirilmesinin somut deliller yerine örgüt ana dokümanlarına atıf yapılarak kurulması ve örgüt dokümanı kabul edilen belgelerdeki örgütün yapılanması ile mahkemenin kabul ettiği örgüt yapılanması arasında önemli şekilde farklılık bulunması gibi konuların da bozma nedeni sayıldığını aktardı.
Tuncay Güney - 18.1.2016
Kar Yağışı Sürücülere Zor Anlar Yaşatıyor
Karayolları 25. Şube Şefi Tuncay Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışının sabaha kadar aralıklarla devam etmesinin beklendiğini belirtti, sürücülere tedbirsiz yola çıkmamaları uyarısında bulundu.
Tuncay Güney - 17.1.2016
Uşak'ta Kar Yağışı
Karayolları 25. Şube Şefi Tuncay Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışının sabaha kadar aralıklarla devam etmesinin beklendiğini belirtti, sürücülere tedbirsiz yola çıkmamaları uyarısında bulundu.
Tuncay Güney - 4.1.2016
Yurtta Kış
Uşak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 69 köy yolu ulaşıma kapandı.   Etkisini gece yarısı artıran ve sabah saatlerinde de devam eden kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, özellikle merkez ile Banaz, Sivaslı ve Ulubey ilçelerindeki bazı köylere ulaşımı sağlayan yollar kapandı.  İl özel idaresine bağlı ekipler kapanan yolları tekrar ulaşıma açmak için çalışma başlattı.  Uşak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkezde 30, Banaz'da 26, Sivaslı'da 8, Ulubey'de ise 5 köy yolunun ulaşıma kapandığını, karın kaldırılarak tekrar ulaşım sağlanması için 16 ekiple çalışma yürütüldüğünü belirtti.  Özellikle kuzey kesimlerindeki dağ köylerinde olumsuzluklar yaşandığını aktaran Ecemiş, ekiplerin aralıksız çalıştığını kaydetti.  Karayolları 25. Şube Şefi Tuncay Güney ise Uşak'ın diğer il ve ilçelerle bağlantı yollarının trafiğe açık olduğunu belirtirken, ekiplerin güzergahlar boyunca  tuzlama ve kar kaldırma çalışması yaptıklarını kaydetti.
Tuncay Güney - 27.10.2015
Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması
"Ergenekon" davasının Tuncay Güney'den elde edilen belgeler, bu kişinin beyanları ve bunlardan yola çıkarak hazırlanan iddianameye dayandığını anlatan Küçük, bu iddiaları beslemek üzere gizli tanık beyanları temin edildiğini ve buna silahlı örgüt denilebilmesi için dosyanın Danıştay saldırısı davasıyla birleştirildiğini söyledi.
Tuncay Güney - 11.3.2015
Dalan: Şeytani Bir Kumpastı. Bunun Mağduru Olmamak İçin Yurt Dışına Çıktım (2)
SAVCILIK ÇAĞIRIRSA KUMPASIN BÜTÜN DETAYLARINI ANLATIRIM Dalan, "Kumpas iddiasıyla ilgili soruşturma yürütülüyor. Bu kapsamda savcılığa gidip şikayette bulunacakmısınız?" şeklindeki soruya, "Şu anda avukatım bu konuda şikayette bulundu. Eğer savcılık çağırırsa çok detaylı olarak bu kumpasın bütün detaylarını anlatırım. Dalan, "Söylediğiniz kumpas ve büyük proje iddialarını biraz açabilirmisiniz?" sorusuna, "Onu Güneri Cıvaoğlu'na sorun kendisi gazeteci. Burada şey yaparsak çok uzun sürer. Ben siyaset yapmak istemiyorum. Güncel siyasetin tamamen dışındayım. Onu da söyleyeyim. Kesinlikle herhangi bir şekilde siyasete girme gibi bir niyetim yok. Benden hiç kimse çekinmesin. Bedrettin Dalan görevini yapmıştır, mağduriyetini de çekmiştir. Ne demişti Tuncay Güney, Kanada'dan ' Bu bir senaryoydu.
Tuncay Güney - 19.2.2015
Yurtta Kış
Karayolları 25. Şube Şefi Tuncay Güney, yaptığı açılmada şehirler arası yollarda şu ana kadar bir sorun yaşanmadığını, ekiplerin yollardaki çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirtti.
Tuncay Güney - 6.1.2015
Yurtta Kış
Karayolları 25. Şube Şefi Tuncay Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ve tipinin etkisini sürdürdüğünü belirterek, ekiplerin Uşak-Ankara karayolu Dumlupınar mevkisinde yolu açık tutmak için yoğun çaba sarf ettiğini kaydetti.
Tuncay Güney - 20.11.2014
Tuncay Güney Hakkında "Yakalama" Kararı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Ergenekon soruşturması kapsamında, Tuncay Güney hakkında "şüpheli" sıfatıyla yakalama kararı çıkarıldı.
Tuncay Güney - 20.11.2014
Ergenekon Soruşturması
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, firari şüpheli Tuncay Güney hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
Tuncay Güney - 20.11.2014
Tuncay Güney Hakkında Yakalama Kararı Çıkarıldı
Ergenekon’un kilit ismi Tuncay Güney hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
Tuncay Güney - 16.4.2014
KKTC Deki Tarihi Eserlere Birleşmiş Milletler'den Destek
KKTC’nin Akdeniz’e uzanan Zafer Burnu üzerinde yer alan Dipkarpaz’daki tarihi Apostolos Andreas Manastırı’nın restorasyonu ve Gazimağusa’da Othello Kalesi’nin konzervasyonu (muhafaza) çalışmaları BM Kalkınma Programı Avrupa ve Orta Asya Merkezi tarafından da onaylandı.
Tuncay Güney - 3.4.2014
Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı
Dava sanıklarının Ergenekon örgütü hakkında beyan ve yazıları bulunan Tuncay Güney, Habib Ümit Sayın, Fehmi Koru gibi kişiler hakkında deyim yerinde ise denmedik söz bırakmadıkları halde, Erol Mütercimler'e aynı muameleyi yapmadıkları vurgulanan gerekçeli kararda, "Netice olarak, Erol Mütercimler'in 'Ergenekon örgütünün' varlığı konusunda 1997'den itibaren başlayan, geçmiş tarihler itibarıyla 'suç ihbarı' veya 'tanıklık' kapsamında değerlendirilmesi mümkün olan, dava kapsamında ise özü itibarıyla tekrar edilen bu beyanları 'tevilli ikrar' şeklinde kabul edilmiştir" denildi.
Tuncay Güney - 3.4.2014
Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı
Sıradan bir adli vaka için söz konusu olan soruşturma sürecinin fiili imkansızlık nedeniyle burada işletilemediği aktarılan kararda, şu ifadelere yer verildi: "Çünkü bu olayın öncesine dair herhangi bir ihbar, şikayet, teknik takip, ev veya iş yeri araması, el koyma işlemi, iletişim tespiti delil toplama bulunmamaktadır. Soruşturma, içinde milletvekili, emniyet müdürü ve firari bir zanlının bulunduğu aracın ölümlü bir trafik kazasına karışmasını müteakip başlamıştır. Yani önceye dayalı bir tahkikat yoktur. Sonuç olarak gerek yukarıda anlatılan nedenler, gerek Ergenekon terör örgütünün bir birimi olan Susurluk Çetesi'nin etkin olarak kullandığı propaganda teknikleri ve gerekse örgüt disiplininden kopmayan sanıkların geliştirdikleri savunmalar nedeniyle yapılan soruşturma tekamül ettirilememiş, bir tarafından yakalanan derin yapının bütününü kapsayacak bir soruşturmaya girişilememiştir."   Susurluk Davası'nda, olayın kendine özgü durumu nedeniyle sınırlı sayı ve içerikte delil ve sanığa ulaşılabildiği, kapatılan Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin gerekçeli kararında, ulaşılabilen bu sınırlı yapı ile ilgili önemli tahliller yapıldığına işaret edilen gerekçeli kararda, şöyle devam edildi: "Gerekçede; 'Sanıkların savunmalarına göre, bu olayı da hiçbir menfaat düşünmeden devletin çıkarları için yapmışlardır ve bu konudaki gelişmeler de devlet sırrıdır, açıklanması kendilerince mümkün değildir. Sanıkların bu ve benzeri olaylar karşısında, sergiledikleri tutumlar, yaptıkları savunmalar inandırıcı olmaktan çok uzaktır. Toplumumuz ve devletimiz bu çetesel faaliyetlerden o kadar derinden etkilenmiştir ki, yıllarca sanıkların çetesel faaliyetleri kamuoyunun gündeminden düşmemiş, birçok araştırma ve tartışma konusu yapılmıştır. Bundan sonra da araştırılıp tartışılacaktır. Devlet adına hareket ettikleri yolundaki savunmalarının dosyaya da yansıdığı gibi gerçeklerle alakası yoktur. Oysa çetenin faaliyetlerinden en çok rahatsız olan ve Susurluk'taki kazadan önce ve sonra çetenin ve faaliyetlerinin üzerine giden devletin ilgili kurumlarıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve Yüce Türk Milleti'nin iç ve dış güvenliğinin katillere, uyuşturucu kaçakçılarına, kumarhane işletmecilerine emanet edilmesi, bunlardan medet umulması, affedilmez, kabul edilemez bir davranıştır. Bu ve bütün benzeri gelişmeler, oluşturulan silahlı teşekkülün tehdit gücünü, bütün Türkiye'de halkımız üzerinde oluşturulan endişenin büyüklüğünü, yapılan eylemlerin, yürütülen faaliyetlerin vahametini ve teşekkülün yukarıdan aşağıya siyasi ve idari bağ ve yönlendirmelerinin ne kadar etkin olduğunu ortaya koymaktadır. Susurluk civarında meydana gelen kazada silahlı teşekkülün bir bölümü su yüzüne çıkmıştır' şeklinde değerlendirmeler yapılarak, 'devlet çıkarları ve devlet sırrı gibi farklı güdülerle faaliyet gösterdiğini savunan bu örgütün, diğer herhangi bir suç örgütü gibi olmadığı, farklı hiyerarşik yaygınlık ve işleyişinin etkinliğini ortaya koyduğu' ifade edilmektedir."  "Susurluk davası büyük bir öneme sahiptir"  Ergenekon ile Susurluk arasındaki bağlantıya vurgu yapılan kararda, şunlar kaydedildi:   "Ergenekon silahlı terör örgütünün anlaşılması bakımından, Susurluk davası büyük bir öneme sahiptir. Mahkememizin, kamuoyunun ve hatta dosya sanıklarından bir kısmının Türkiye'deki derin yapılanma/gladyo örgütlenmesinin bir birimi olarak kabul ettiği Susurluk Örgütü'nün, dosyamız içeriğiyle ilişkisi ve dosyamız sanıklarıyla yakın, organik ve örgütsel irtibatı olduğu görülmektedir. Öyle ki, Tuncay Güney'in 2001 yılında dosyamız sanıklarıyla da ilgili olan ifadesinin alınmasından sonra dahi, yani henüz bir soruşturma aşamasına bile ayrıntılı olarak başlanmamışken, İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Cumhuriyet Savcısı Muzaffer Yalçın'a gönderdiği aynı tarih ve sayılı yazıda, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden gelen yazı ve eklerinin gönderildiği belirtilerek 'İddiaların Susurluk olayı ile ilgili bulunması sebebiyle evveliyatına eklenerek, kanuni gereğinin taktir ve ifası rica olunur' şeklinde bir yazı yazmıştır.
Tuncay Güney - 3.4.2014
Ergenekon Davası Gerekçeli Kararı
3. Ergenekon diye bir örgütün oldugˆu iddiasının dogˆru olmadıgˆını ısrarla ifade etme, yargılananların büyük çogˆunlugˆunun vatansever ve masum olduklarını yineleme.  4. 'Tuncay Güney gibi güvenilmez kis¸inin beyanları dosyadan çıkarıldıgˆında aleyhte hiçbir s¸ey kalmıyor' beyanını sıklıkla is¸leme.
Tuncay Güney - 3.4.2014
Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı Açıklandı
4."Tuncay Güney gibi güvenilmez kişinin beyanları dosyadan çıkarıldığında aleyhte hiçbir şey kalmıyor" beyanını sıklıkla işleme.
Tuncay Güney - 3.4.2014
Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı
Türk Gladyosu'na 'Ergenekon' ismi verildigˆinin 1997'den itibaren gündemde olması, kös¸e yazılarında ve kitaplarda is¸lenmesi, sanık Dogˆu Perinçek'in avukatı Ceyhan Mumcu'nun ifadesiyle bunu herkesin bildigˆinin beyan edilmesi, bazı sanıklardan ele geçen belgelerde bu ismin geçmesi, örgüt belgelerinde açıkça derin yapılanmaya bu isim verilmesi, sanık Hüseyin Vural Vural, kendi beyanıyla da sabit oldugˆu üzere 'Ergenekon Yemin Metni' ve Ergenekon' bas¸lıklı kimlik kartlarının ele geçmis¸ olması, özellikle 1997'de Aydınlık dergisinde yayınlanan sanık Erol Mütercimler'in röportajında ve daha sonra sanık Dogˆu Perinçek ve grubunun organize ettigˆi Susurluk Konferansı'nda Türk Gladyosu'nun bu isimle anılması, sanık Dogˆu Perinçek'ten ele geçen bir dijital belgede 'Ugˆur Mumcu'yu Çatlı, Yes¸il Ergenekon yasallık dıs¸ılıgˆı öldürtmüs¸' ifadelerinin kullanılması, sanık Hikmet Çiçek'ten çıkan bir belgede Özdemir Sabancı Cinayetinde Ergenekon örgütlenmesinin rolü oldugˆuna dair tespitler bulunması ve Bozkurt tes¸kilatı isimli digˆer bir belgede 'Ergenekon'un ilk adının Bozkurt tes¸kilatı oldugˆu' s¸eklinde açıklamaların yer alması, Tuncay Güney'in mülakatında 'Dogˆu Perinçek'e Ergenekon'u sordugˆumda, bunun askeriye içindeki bir örgütlenme oldugˆunu ve NATO tarafından Özel Harp Dairesi'ne paralel olarak kuruldugˆunu söyledi' anlatımının bulunmasına kars¸ılık, birçok sanık ve özellikle sanık Dogˆu Perinçek'in savunmalarında iddianameye konu olan örgüt için Ergenekon ismi kullanılmasını agˆır bir s¸ekilde eles¸tirmeleri, Türkiye'deki derin devlet yapılanmasının ismi olarak belirlenen 'Ergenekon'u özel olarak gündeme getirmekten kaçınmaları, Can Dündar ve Celal Kazdagˆlı tarafından yazılan Ergenekon isimli kitapla ilgili olarak 1 Nisan 2001'de Aydınlık dergisinde 'Ergenekon dedikodularının piyasaya sürüldügˆü bir dönemde CIA'ya yakın çevrelerin yazdırdıgˆı' denilerek bu kitabın eles¸tirilmesi, sanıkların Ergenekon isminin gündeme getirildigˆi yayın organları ve konferanslarla ilgili bir açıklama yapmayıp durus¸madaki savunmalarında 'Savcılar tarafından nasıl Ergenekon ismi kirletilir' s¸eklinde psikolojik harp teknigˆi ürünü tepkiler ortaya koymaları Gladio'nun Türkiye'deki örgütlenmesine verilen bu adın açıgˆa çıkmasını engelleyici tavırlar içinde olduklarını açıkça göstermektedir.
Tuncay Güney - 3.4.2014
Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı
  Kararda yer verilen bölümler   Önsözde, gerekçeli kararın Ceza Muhakemesi Kanunu ve Avrupa I·nsan Hakları Mahkemesi'nin sistematigˆi go¨zo¨nu¨ne alınarak yazıldığı belirtilerek, bölümler şöyle sıralandı:   "1 - Sorus¸turma as¸amasındaki olaylar kronolojik olarak anlatılmıs¸ ve bunların akabinde iddia makamı tarafından hazırlanan iddianamelerin sanıkların bireysel durumları dıs¸ındaki kısımları ve esas hakkındaki mütalaanın da genel kısımları özetlenmis¸tir. Sorus¸turma kronolojisine yer verilirken Tuncay Güney isimli kis¸inin 2001 yılındaki bir dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alındıgˆı olayına da yer verilmis¸tir.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tuncay Güney Haberleri | Tuncay Güney Kimdir - Haberler - Tuncay Güney haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tuncay Güney kimdir, hayatı ve biyografisi. Karayolu çalışanlarından sokak hayvanlarına sıcak yuva.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 06:42:11. #1.14#
title