Haberler » Spor » Trabzonsporlu Hüseyin, Lazaroni'nin Yeni Sistemine Kolay Uyum Sağlayacaklarını Söyledi - Spor

Trabzonsporlu Hüseyin, Lazaroni'nin Yeni Sistemine Kolay Uyum Sağlayacaklarını Söyledi

Trabzonspor'un İkinci Kaptanı Ve Milli Oyuncusu Hüseyin Çimşir, Teknik Direktör Lazaroni'nin Hücuma Dönük Olan Brezilya Ekolünü Takımda Uygulamaya Çalıştığını İfade Ederek, "Bu Sistemde Sıkıntı Yaşayacağımızı Sanmıyorum. Çünkü Hücuma Dönük Ve Çok Pas Yaparak Oynayacak Futbolcularımız Var" Dedi.

Trabzonsporlu Hüseyin, Lazaroni'nin Yeni Sistemine Kolay Uyum Sağlayacaklarını Söyledi

Trabzonspor`un ikinci kaptanı ve milli oyuncusu Hüseyin Çimşir, teknik direktör Lazaroni`nin hücuma dönük olan Brezilya ekolünü takımda uygulamaya çalıştığını ifade ederek, ¨Bu sistemde sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum. Çünkü hücuma dönük ve çok pas yaparak oynayacak futbolcularımız var¨ dedi.


Almanya`daki kampta çok tempolu ve iyi şekilde çalıştıklarını ifade eden Hüseyin, ¨Çalışma şartlarımız çok iyi. Burada bizim için her şey sağlanmış durumda. Bize kalan sadece çalışmak. Biz de çok tempolu bir şekilde çalışıyoruz. Lige en iyi ve en hazır halimizle girmek için elimizden geleni yapıyoruz. Hocamızla ve yeni katılan arkadaşlarımızla uyum sürecini en kısa zamana indirip, geçen sene yaşanan kötü günleri unutturup hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyorum. Bizi en fazla etkileyen unsurların başında tabii ki Fatih`in sakatlığı geliyor. Fatih gibi büyük bir futbolcunun takımdan ayrı kalması bizim için büyük kayıp. İnşallah en kısa sürede tam performansla aramıza katılır. Biz de tecrübesinden, futbolcuğundan ve ağabeyliğinden yararlanırız¨ dedi.


SİSTEME KOLAY UYUM SAĞLARIZ


Hüseyin, Lazaroni`nin sahada Brezilya ekolü bir futbol oynatmak istediğini de vurgulayarak, ¨Hocanın istekleri farklı. Biz de onlara uyum sağlamak zorundayız. Lazaroni takımı hücuma dönük oynatıyor. İnşallah sahada istediklerini yaparız ve hem seyir hem de göz zevkine hücum futboluyla hitap etmiş oluruz. O tarz oynayacak futbolcularımız da var. Fazla pas yaparak gole dönük oynama konusunda sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyoruz¨ dedi.


KAZANAN HAKLIDIR


Hüseyin Çimşir, bordo mavili takımın Brezilya ekolüyle oynamasının taraftarın da hoşuna gideceğine inandığını belirterek, ¨Bence oyun sistemimiz yadırganmaz. Zaten Brezilya ekolüyle başarılı olduktan sonra sorun yok. Önemli olan puan almak. Puan ve puanlar aldıkça hiçbir sıkıntı olmaz zaten. Göz zevkine hitap edip tribünlerde gerekli coşkuyu ve heyecanı yaratabilirsek iyi olur. Zaten sistemden kasıt bana göre galibiyettir. Galibiyet aldığın sürece hangi sistemde oynarsan oyna önemli değil. Galip geldiğin sürece haklısın. Herşey sonuca göre olduğu için, kimse ne oynadığın futbola ne sonuca bakıyor. Galip gelirseniz en iyi siz oluyorsunuz. Sistem çok önemli değil bu noktada¨ dedi.


SADECE TRABZON


Hüseyin her futbolcu gibi kendisinin de Avrupa`da oynamak istediğini belirterek, ¨Benim de Avrupa hedefim var. Türkiye`de hiçbir takımda oynamayı düşünmüyorum. Avrupa`dan bir teklif gelirse giderim, yoksa futbolu Trabzon`da bırakırım¨ diye konuştu.


JUN KİRALANDI


Trabzonspor`da teknik direktör Sebastiao Lazaroni`nin çalışmak istemediğini açıkladığı 2 futbolcudan biri olan Tomas Jun, eski kulübü Sparta Prag`la bir yıllığına kiralık olarak anlaştı. Trabzonpor`un Çek kulübüyle anlaşmaya varmasının ardından dün kamptan ayrılarak görüşme yapmak üzere Prag`a giden Tomas Jun, eski kulübüyle tüm pürüzleri giderdi. Trabzonspor`a geçtiğimiz sezon başında ¨Çek Ligi gol kralı¨ olarak büyük umutlarla getirilen Tomas Jun, bordo mavili forma altında tek gol kaydedemeden sezonun ikinci yarısında Beşiktaş`a kiralanmış, burada da 6 maçta 1 gol atmıştı. Lazaroni`nin gönderilmesini istediği diğer oyuncu olan Sırp futbolcu Ardijan Djokaj için ise aralarında Sakaryaspor`un da olduğu bazı kulüplerle görüşmelerin sürdürüldüğü ifade edildi.


MEHMET YILMAZ: VİCDANIM RAHAT AYRILACAĞIM


Trabzonspor`da yönetime ayrılacağını bildiren ve başta Konyaspor olmak üzere Vestel Manisa ve Sakaryaspor`un yakından ilgilendiği Mehmet Yılmaz, ¨Trabzonspor`dan ayrılsam bile vicdanım rahat ayrılacağım¨ dedi. Birçok takımdan teklifler aldığını belirten Mehmet Yılmaz, ¨Hala daha arayan takımlar var. Şimdilik sadece burada idman yapıp formumu koruma düşüncesindeyim. Kamp bittikten sonra menacerimle değerlendirme yapacağım. Şu anda sadece çalışıyorum. Ama kamptan sonra ne olur bilemiyorum¨ dedi.


BENİM DE HATAM OLDU


Trabzonspor`da beşinci sezonunu yaşadığını ifade eden Mehmet Yılmaz, ¨Çok hatalarım olmuş olabilir. Aslında iyi olduğum zaman oynamadım, kötüyken oynadım. Belki veremedim kendimi. Bende de çok hata var. Benden beklenti çok olduğu için onun altında ezildim. İyi oynamaya ve formamı ıslatmaya çalıştım. Bu saatten sonra insanların ne deyip demediği beni ilgilendirmiyor. Formamı ıslattım, kötü de oynasam mücadele etmeye çalıştım. Herkes gol bekliyor. Ama herşey gol değil. Ama santrafor oynadığın zaman gol atınca iyi oluyorsun. Yanındaki gol atarsa senin de payın var ama buna Türkiye`de değer verilmiyor. Yani Trabzonspor`dan ayrılsam bile bana verilen görevleri elimden geldiğince iyi yapmaya çalışmanın vicdan rahatlığı içinde ayrılacağım¨ dedi. Mehmet Yılmaz, dışarıdan gelen futbolculara karşı gol atamadıkları zaman bile daha toleranslı davranıldığını ifade ederek, ¨Bunu doğal karşılıyorum. 5 sene oldu bunlara alıştım. Bundan sonra da birşeyin değişeceğini düşünmüyorum¨ diye konuştu.


3. SINAV LUSTENAU İLE


Trabzonspor, Almanya kampındaki üçüncü hazırlık karşılaşmasını yarın Avusturya 2. Lig takımlarından Austria Lustenau ile oynayacak. Teknik direktör Sebastiao Lazaroni`nin yine iki değişik takıma görev vermesi beklenen karşılaşma Avusturya`nın Schwarzach kentinde yarın saat 19.30`da başlayacak. Karşılaşmada Başkan Nuri Albayrak da tribündeki yerini alarak Lazaroni yönetimindeki takımını ilk kez izleyecek.


( : Ömür AVCI/ GİR)

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler