Torbalılı Deveciler Dernek Kurdu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Torbalılı Deveciler Dernek Kurdu

Her yıl deve güreşleri yapılan Torbalı'da bir ilk gerçekleşti.

Her yıl deve güreşleri yapılan Torbalı'da bir ilk gerçekleşti. Bir grup arkadaş bir araya gelerek, Torbalı Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği kurdu. Resmen faaliyete giren dernek, üyelerini hızla çoğaltmaya başladı. Derneğin kurucuları arasında Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kurt da bulunuyor. Üye sayısı şimdiden 60'ı bulan Torbalı Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği yapacağı etkinlikler ile adını sıkça duyurmayı planlıyor.

'KIRGINLIKLAR VE KÜSKÜNLÜKLER BİR KENARI BIRAKILMALI'

Derneğin kurucu isimleri arasında; Mehmet Yavaş, İsmail Uygur, Mehmet Kurt, Veli Koç, Mustafa Çavuşoğlu, Tuğrul Duran, Mustafa Mis, Kamil Uyar, Murat Kasap, Mehmet Emin Koç, Mehmet Yan yer alıyor. Kurucular arasında yer alan Mehmet Kurt, derneği bir bebeğe benzeterek, "Çıkar çatışmaları, kırgınlıklar ve küskünlükler bir kenarı bırakılmalı. Bir bebek olarak niteleyebileceğimiz bu dernek, içinde olan tüm kişiler tarafından beslenip büyütülmelidir" şeklinde konuştu.

'TORBALIMIZIN SESİNİ DEVA GÜREŞLERİYLE DÜNYAYA DUYURMAK İSTİYORUZ'

DERNEĞİN Kurucu Başkanı Mehmet Yavaş Torbalı'da deve güreşi sevenleri ve deve sahiplerini bir araya getirmeyi amaçladıklarını belirterek, "Amacımız ilçemizde Türkiye genelinde ses getirebilecek dev organizasyonlarla Torbalı'mızın sesini deve güreşleriyle de dünyaya duyurabilmektir. Ayrıca ilçemizde deve ile ilgili organizasyonlar yaparak sesimizi duyurmayı planlıyoruz" diye konuştu. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title