Tor Tarayıcının Kritik Firefox Güvenlik Açığını Gideren 8.5.2 Sürümü Yayınlandı - Haberler
Haberi Paylaş

  Tor Tarayıcının Kritik Firefox Güvenlik Açığını Gideren 8.5.2 Sürümü Yayınlandı

  Tor Tarayıcının Kritik Firefox Güvenlik Açığını Gideren 8.5.2 Sürümü Yayınlandı
  WebTekno - Haberler | Teknoloji

  Tor Project, tarayıcısının güvenlik açığını gideren bir güncellemeyi kullanıcılarıyla paylaştı.

  Firefox'a gelen kritik güncellemenin ardından Tor Project, kendi anonimliğini ve gizliliğini bir adım ileri taşıyacak ve Firefox'ta bulunan aynı güvenlik açığını önleyecek bir güncelleme yayınladı.

  Bu haftanın başında Mozilla, Firefox 67.0.3 ve Firefos ESR 60.7.1 sürümlerini, kritik bir güvenlik açığını önlemek için yayınlamıştı. Bu güvenlik açığında kötü niyetli kişiler, güvenlik açığı bulunan tarayıcı sürümüne sahip kişilerin sistemleri üzerinde tam yetkiye sahip olabiliyordu.

  Tor Project ekibinin açıklamalarına göre Tor tarayıcınızı 'daha güvenli' ya da 'en güvenli' seviyelerinde kullanıyorsanız sorun sizi etkilemiyor.

  Bilinmeyen bir sebepten dolayı ekip, Tor tarayıcının yeni sürümünü Android kullanıcıları için yayınlamadı ancak Android kullanıcılarının sorunla karşılaşmaması için tarayıcı güvenlik ayarlarını 'daha güvenli' ya da 'en güvenli'de kullanmaları önerildi. Birkaç gün içerisinde güncellemenin Android kullanıcıları için yayınlanması bekleniyor.

  Tor Project'teki Baş Otomasyon Mühendisi Nicolas Viigier "Android işletim sistemindeki güvenlik seviyesi, URL barının sağında bulunan menüye gidip Güvenlik Ayarlarını seçerek değiştirilebiliyor" açıklamasını yaptı.

  Tor tarayıcısı genellikle gizliliklerinin açığa çıkmasını istemeyen kullanıcılar tarafından kullanıldığı için Tor kullanıcılarına tarayıcılarını güncellemelerini öneriyoruz.

  WebTekno - Son Dakika Haberleri

  Mozilla Firefox, Android, Teknoloji, Haber

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title