Tolga Karaçelik Haberleri

Tolga Karaçelik haber, Tolga Karaçelik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tolga Karaçelik - 24.04.2021
Son dakika haber | Bakanlıktan, sinema sektörüne 25 milyon lira destek
USTA YÖNETMENLERE DESTEK Bakanlığın destekleri kapsamında ilk filmini gerçekleştirecek yönetmen desteği ile bu yıl yine umut vadeden 7 yönetmenin ilk uzun metrajlı sinema filmlerini yapabilmelerine olanak sağlandı. Berlin Film Festivali'nde 'Altın Ayı' ödüllü usta yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun 'Bağlılık Fikret' isimli yeni projesi ve 'Kalandar Soğuğu' filmiyle Asya Pasifik Film Ödülleri ve Tokyo Film Festivali gibi dünyanın önde gelen festivallerinden ödüllerle dönen yönetmen Mustafa Kara'nın 'Mevsimlerin Ardından' isimli yeni projesi 1 milyon 800 bin lira destek almaya hak kazandı. Türk sinemasını uluslararası alanda başarı ile temsil eden Tolga Karaçelik'in 'Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Yazarın Sığ Hikayesi', Tarık Aktaş'ın 'Geceden Fecre Kadar', Ferit Karahan'ın 'Meteor Kanunları', Seyid Çolak'ın 'Obruk' ile usta yönetmen Osman Sınav'ın Türk edebiyatının önemli ismi Mustafa Kutlu'nun aynı isimli eserinden uyarlanan 'Rüzgarlı Pazar' da desteklenen projeler arasında yer aldı.
Tolga Karaçelik - 18.03.2021
İstanbul aşığı Fransız öğretmen, animasyon filmiyle Türkiye'yi tanıtmayı amaçlıyor
Yakın zamanda da Tolga Karaçelik'in yönettiği Netflix dizisinde Meriç Aral ile rol aldığını söyleyen Mangiavillano, geçen sene yapımcı olarak da Türk sinemasına farklı bir açıdan katkı sunmak için kolları sıvadığını belirtti.
Tolga Karaçelik - 17.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- Yönetmen Tolga Karaçelik'in yazıp yönettiği "Kelebekler", dünya prömiyerini yaptığı Sundance Film Festivali'nde uzun metraj drama kategorisinde "Dünya Sineması Büyük Jüri Ödülü"ne layık görüldü.
Tolga Karaçelik - 24.09.2020
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne doğru
MUBI üyelerince 3 Ekim-30 Kasım döneminde izlenebilecek filmler arasında Lütfi Ömer Akad'ın "Düğün", Yavuz Özkan'ın "Maden", Atıf Yılmaz'ın "Aaahh Belinda", Uğur Yücel'in "Yazı Tura", Ben Hopkins'in "Pazar: Bir Ticaret Masalı", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" yer alacak.
Tolga Karaçelik - 19.05.2020
Kerem Bursin, canlı yayında sinemaseverlerin sorularını yanıtladı Açıklaması
Türk sinemasında son 10 yıldaki filmlerin hikayesel anlamda bir gelişim göstermediği yorumunda bulunan Kerem Bursin, kendisinin kurmuş olduğu Braveborn Films yapım şirketinin de kuruluş amacı hakkında bilgiler paylaşarak, şunları kaydetti: "Yapım şirketimizi ilk kurduğumuzda yaptığımız işlerde para gelir mi kaygısını gütmedik hiçbir zaman. Doğru projeyle karşılamak bizim ana hedefimizdi. Güvendiğimiz bir fikir bize para kaybettirse dahi sorun değil. Çünkü burada önemli olan şey kimseler tarafından destek almayan veya çok az destek alan birine güvenmektir. Bu güven duygusu hem onun hem de sizin açınızdan çok değerlidir. Tolga Karaçelik'in Kelebekler filminin yapımcısı olmamız da bu şekilde gerçekleşti.
Tolga Karaçelik - 09.04.2020
"16. Akbank Kısa Film Festivali" ödülleri 14 Nisan'da sahiplerini bulacak
"Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar" ana jürisi ise yönetmen Maryna Er Gor-bach, oyuncu Afsaneh Pakroo, belgesel yönetmeni Sinisa Gacic, yönetmen Tolga Karaçelik ve yine Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan oluşuyor.
Tolga Karaçelik - 28.03.2020
Bakanlıktan sinema sektörüne 23 milyon lira destek
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 'İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım', 'Uzun Metrajlı Sinema Film Yapım', 'Çekim Sonrası' ile 'Ortak Yapım' türündeki 257 projenin sinema sektör temsilcilerinden oluşan 8 kişilik destekleme kurulunca değerlendirildiği bildirildi. Yapılan değerlendirme toplantısında, 9 'İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım' projesine 6 milyon 250 bin lira, 16 'Uzun Metrajlı Sinema Film Yapım' projesine 15 milyon 650 bin lira, 4 'Çekim Sonrası' projesine 775 bin lira, 1 'Ortak Yapım' projesine de 500 bin lira destek sağlandığı kaydedildi. Açıklamada, ilk filmini çekecek yönetmenlere destek verildiği belirtilerek, "Daha önce bakanlığın bu desteğini alan Emin Alper, Tolga Karaçelik, Kaan Müjdeci, Ali Özel, Mahmut Fazıl Coşkun, Vuslat Saraçoğlu gibi isimler yurt içi ve yurt dışı birçok festivalden ödüller kazandı" denildi.
Tolga Karaçelik - 28.03.2020
Kültür ve Turizm Bakanlığından sinema sektörüne 30 proje için 23 milyon 175 bin lira destek
Daha önce Bakanlığın bu desteğini alan Emin Alper, Tolga Karaçelik, Kaan Müjdeci, Ali Özel, Mahmut Fazıl Coşkun, Vuslat Saraçoğlu, yurt içinde ve dışında birçok festivalden ödüller kazandı.
Tolga Karaçelik - 19.02.2020
Akbank Kısa Film Festivali yarışma filmleri ve jürisi açıklandı
"Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar" ana jürisi ise Yönetmen Maryna Er Gor-bach, oyuncu Afsaneh Pakroo, belgesel yönetmeni Sinisa Gacic, yönetmen Tolga Karaçelik ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan oluşacak.
Tolga Karaçelik - 19.02.2020
16. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri ve yarışma filmleri açıklandı
Yönetmen ve Görüntü Yönetmeni Cansu Boğuşlu, Akademisyen ve Belgesel Yönetmeni Ahmet Bikiç ve Yönetmen Selim Evci'den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu; "Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü"ne katılan eserler arasından 14 film ve "Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü" başvuruları arasından seçilen 14 film "En İyi Film Ödülü" için yarışmaya hak kazandı. Ulusal Yarışma Festival Kısaları ana jüri üyeleri; Oyuncu Öykü Karayel, Yönetmen Can Evrenol, Yönetmen Mehmet Bahadır Er, Oyuncu Tamer Levent ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan oluşuyor. Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar ana jüri üyeleri ise; Yönetmen Maryna Er Gorbach, Oyuncu Afsaneh Pakroo, Belgesel Yönetmeni Sinisa Gacic, Yönetmen Tolga Karaçelik ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı olarak belirlendi.
Tolga Karaçelik - 19.01.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Yönetmen Tolga Karaçelik'in yazıp yönettiği "Kelebekler", dünya prömiyerini yaptığı Sundance Film Festivali'nde uzun metraj drama kategorisinde "Dünya Sineması Büyük Jüri Ödülü"ne layık görüldü.
Tolga Karaçelik - 25.11.2019
"Küçük Şeyler" filmi 29 Kasım'da vizyona girecek
Deniz, filme modern dönemin kürek mahkumlarının hikayesi de denilebileceğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sisteme dönük eleştiri, filmin ortasında gittikçe acizleşen çift üzerinden anlatılıyor. Bu kabusu daha izlenilir kılabilmek adına ise filmin mizah tonunu yükseltiyor. Yönetmenin her ne kadar mizahı kullanma konusunda zihni net görünse de nasıl kullanacağı hususunda kararsız kaldığını düşünüyorum. Bu kararsızlık filmin diyaloglarından tutun da karakterlerin birbirlerine karşı konumlanışına kadar birçok unsuru olumsuz etkiliyor. Filmin tanıtımında ön plana çıkarılan fakat anlatı içerisinde nereye savrulacağını kestiremediğimiz zebra figürü gibi bir mizah." Film hakkında Komedi ve dram türünü bir araya getiren filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Kıvanç Sezer gerçekleştirdi. Asteros Film, Karaçelik Film ve Zebra Productions tarafından yapım desteği alan filmin yapımcıları arasında da Sezer'in yanı sıra Kanat Doğramacı ve Tolga Karaçelik yer aldı.
Tolga Karaçelik - 21.11.2019
Alican Yücesoy'un Zebralarla sınavı!
Asteros Film, Karaçelik Film ve Zebra Productions yapımı olan "Küçük Şeyler"in yapımcılığını Tolga Karaçelik, Kıvanç Sezer ve Kanat Doğramacı üstleniyor.
Tolga Karaçelik - 27.09.2019
Altın Koza'da Türkiye prömiyeri
Filmin Türkiye prömiyeri; filmin yönetmeni Kıvanç Sezer, yapımcıları Kanat Doğramacı, Tolga Karaçelik, başrol oyuncuları Alican Yücesoy, Başak Özcan ve film ekibinin katılımıyla 26 Eylül Perşembe günü gerçekleşti.
Tolga Karaçelik - 03.09.2019
Antalya Film Forum'a başvurular için son günler
Sinema sektörü Antalya'da buluşacak Yeni projelerin hayat geçirilmesinde Türkiye'deki en önemli fon ve networking platformu olan Antalya Film Forum, bu yıl 6. kez gerçekleşecek. Olena Yershova Yıldız yönetmenliğinde dört gün boyunca sürecek Forum, KurmacaPitching, Kurmaca Work in Progress,BelgeselWork in Progress başlıklarının yanı sıra, Antalya'yı bir film platosuna dönüştürmeyi amaçlayan Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu ile de sinemamıza olan desteğini sürdürecek. Yapım süreci halen devam eden birçok filmin yanı sıra; Emin Alper'in geçtiğimiz günlerde Saraybosna'dan En İyi Yönetmen Ödülü ile döndüğü "Kız Kardeşler", Banu Sıvacı'nın Sofya Film Festivalinden En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazandığı "Güvercin",Tolga Karaçelik'in Sundance Film Festivalinin Dünya Sineması bölümünde Jüri Büyük Ödülü'nü kazanan "Kelebekler",Onur Saylak'ın East End Film Festivalinde En İyi Film seçilen "Daha", Vuslat Saraçoğlu'nun İstanbul Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü kazanan "Borç" ve Ayşe Toprak'ın İnsan Hakları ve En iyi Belgesel dallarında 10'dan fazla ödül kazanan "Mr.
Tolga Karaçelik - 28.05.2019
"Küçük Şeyler" filmine Karlovy Vary'den müjdeli haber!
Yapımcılığını Tolga Karaçelik, Kıvanç Sezer ve Kanat Doğramacı'nın üstlendiği "Küçük Şeyler", kısa bir kurgu sürecinin ardından Karlovy Vary'den gelen müjdeli haberle festival yolculuğuna hızlı bir başlangıç yapmış oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tolga Karaçelik Haberleri | Tolga Karaçelik Kimdir - Haberler - Tolga Karaçelik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tolga Karaçelik kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber | Bakanlıktan, sinema sektörüne 25 milyon lira destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.6.2021 00:40:36. #1.14#

title