Tirebolu'nun Temizliği "Annelere" Emanet

Tirebolu'nun Temizliği "Annelere" Emanet

Tirebolu'nun Temizliği 'Annelere' Emanet
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Tirebolu'da çoğunluğunu annelerin oluşturduğu temizlik işçisi kadınlar, sokakların temizliğini sağlıyor.

Tirebolu'da çoğunluğunu annelerin oluşturduğu temizlik işçisi kadınlar, sokakların temizliğini sağlıyor.

İŞKUR'un Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında temizlik hizmet için belediyede 15 kadın istihdam edildi.

Temizlik işçilerinden Fatma Yılmaz (43), iki çocuğunun geleceğine katkı sunmak adına çalıştığını anlattı. Oğlunu dört ay önce askere uğurladığını ifade eden Yılmaz, "Kızım ise üniversite öğrencisi. Kızımın en iyi şekilde okuması ve mesleğini eline alması en büyük temennim. Çocuklarıma iyi bir gelecek hazırlamak adına çalışıyorum. İnşallah güzel yerlere gelirler" dedi.

Yılmaz, şehir dışında olmaları nedeniyle ilk defa çocuklarından ayrı bir Anneler Günü geçirdiğini söyledi. 

İşi nedeniyle zaman zaman olumsuz tepkiler aldığını anlatan Yılmaz, işinden memnun olduğunu ve çocuklarının geleceği için çalışmaya devam ettiğini belirtti. 

Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, kurumlarında kadınları istihdam etmeye çalıştıklarını belirterek, kadınların her alanda var olması gerektiğini ve ev ekonomisine katkı sunmak için çaba sarf etmelerinin önemli olduğunu söyledi. Karapıçak, "Kadın elinin sokaklara değdiği belli oluyor. Çünkü Tirebolu sokakları pırıl pırıl. Anne olan kadın çalışanlarımızın ve tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum" diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title