Termik santralde yangın! 4 Ağustos Çarşamba Kemerköy Termik Santrali'nde yangın mı çıktı? Yangın termik santrale sıçrarsa ne olur? - Haberler
Haberi Paylaş

Termik santralde yangın! 4 Ağustos Çarşamba Kemerköy Termik Santrali'nde yangın mı çıktı? Yangın termik santrale sıçrarsa ne olur?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Termik santralde yangın! 4 Ağustos Çarşamba Kemerköy Termik Santrali'nde yangın mı çıktı? Yangın termik santrale sıçrarsa ne olur?

Ülkemizin dört bir yanında çıkan orman yangınları ile mücadele devam ediyor. Muğla Milas'ta durumun ciddi olduğu vatandaşlar tarafından aktarılırken Milas'ta yangın söndü mü? Milas'ta yangın devam ediyor mu? Termik santralde yangın çıktı mı? Milas'taki Kemerköy Termik Santrali'nde yangın mı çıktı? Detaylar haberimizde...

Son dakika gelen habere göre Milas'taki yangınlarda alevler Kemerköy Termik Santrali'ne sıçradı. Sirenlerin çalmaya başladığı ve patlamaların da yaşandığı bölgede elektrikler kesildi. Peki, Milas'taki Kemerköy Termik Santrali'nde yangın mı çıktı? Yangın termik santrale sıçrarsa ne olur? Termik santralde yangın olursa ne olur? Termik santralde yangın! 4 Ağustos Çarşamba Kemerköy Termik Santrali'nde yangın mı çıktı? Yangın termik santrale sıçrarsa ne olur? İşte detaylar...

Milas'taki yangınlarda alevler Kemerköy Termik Santrali'ne sıçradı. Sirenlerin çalmaya başladığı ve patlamaların da yaşandığı bölgede elektrikler kesildi.

Milas'ta devam eden orman yangını tüm önlem ve çabalara rağmen termik santrale sıçradı. Saat 21.00 sıralarında termik santralin elektrik iletim tellerinden de kıvılcımlar düşmeye başladı.

Bunun ardından terminalin alarmı çalmaya başladı. Bu arada patlamaların da yaşandığı bölgede elektrikler kesildi. Güvenlik gerekçesi ile insanların bölgeden uzaklaştığı Milas'taki santralde durum ciddiyetini koruyor.

Rüzgarın da etkisiyle yayılan alevlere su tankerleri, TOMA'lar ve itfaiye aracı müdahale ediyor. Kemerköy Termik Santrali personeli tahliye edildi, yanıcı ve patlayıcı maddeler dışarı çıkarıldı.

Son yaptığı paylaşımla alevlerin termik santrale girdiğini söyleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, "Alevler Termik Santrale girdi. Santral şu an tamamen boşaltılıyor ve şimdi sirenler çalıyor" ifadelerini kullandı.

Termik santralde yangın! 4 Ağustos Çarşamba Kemerköy Termik Santrali'nde yangın mı çıktı? Yangın termik santrale sıçrarsa ne olur?

Uzmanlar termik santralde olası bir yangının patlamaya neden olmayacağını ancak santralin kullanılamaz hale geleceğini belirtiyor. Bu da elektrik kesintileri yaşanacağına işaret ediyor.

Kömürle çalışıyor olmasının patlama sıkıntısı yaratmayacağı yapılan açıklamalar arasında.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: Termik santralde yangın! 4 Ağustos Çarşamba Kemerköy Termik Santrali'nde yangın mı çıktı? Yangın termik santrale sıçrarsa ne olur? - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 12:12:01. #1.12#