Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül'e cumhurbaşkanlığı teklifi mi götürüyor? İddiaları yalanladı - Haberler
Haberi Paylaş

Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül'e cumhurbaşkanlığı teklifi mi götürüyor? İddiaları yalanladı

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Politika

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yakın bir zamanda görüşeceğini açıklayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, söz konusu ziyarete ilişkin konuştu. Gül'e cumhurbaşkanlığına aday olması için teklif götürüleceği söylenen Karamollaoğlu, "Bir teklif götürmüyorum. Türkiye'nin sorunları hakkında bir fikir teatisinde bulunmak için gidiyorum." dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yakın bir zamanda görüşeceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Ankara kulisleri hareketlenme yaşandı. AKP'ye yakın medya, Karamollaoğlu'nun Abdullah Gül hamlesinin arkasında "Gül'ün cumhurbaşkanlığına aday olması konusu"nun olduğunu sık sık dile getirdi.

"BİR TEKLİF GÖTÜRMÜYORUM"

Sözcü'den Ruhat Mengi, ortaya çıkan iddiaları Karamollaoğlu'na sordu. Karamollaoğlu, Mengi'ye "Gül cumhurbaşkanlığı yapmış, tecrübesi olan eski bir arkadaşımız, kendisiyle istişare etmeyi faydalı bulduğum için görüşmeye gidiyorum, bir teklif götürmüyorum." yanıtını verdi.

"FİKİR TEATİSİ İÇİN GİDİYORUM"

Karamollaoğlu, "Bu konu şimdilik gündemde değil, gazeteciler konu bulamayınca bir şey uydurmak mecburiyetini hissediyorlar. Ben o konuyu görüşmek için gitmiyorum, kendisiyle Türkiye'nin sorunları hakkında bir fikir teatisinde bulunmak için gidiyorum" değerlendirmesini yaptı.

Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül, Politika, Güncel, Haber

title