Telafer Haberleri

Telafer haber, Telafer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Telafer - 30.8.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Türkmenlerin yaşadığı Telafer ilçesinin terör örgütü DEAŞ'tan tamamen kurtarıldığını duyurdu.
Telafer - 16.8.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Telafer'i DEAŞ'tan kurtarma operasyonunun başladığını duyurdu.
Telafer - 19.6.2020
Irak polisinden "ölü taklidi yaparak kurtulan" DEAŞ'ın sözde emirine hapis cezası
4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, Irak'ın Sincar, Cebel, Telafer ve Muhallabiye bölgelerinde terör örgütü DEAŞ'ın sözde emirliğini yaptığı, 30 bin kişiden sorumlu olduğu ve örgüte silah temin ettiği iddialarıyla hakkında dava açılan tutuklu Suphi Huveytli ile tutuksuz sanık Alaa Abdulkerim Yusuf ve avukatları hazır bulundu.
Telafer - 21.5.2020
Irak, yakalanan yeni DEAŞ lider adayıyla ilgili bilgileri paylaştı
Savunma Bakanlığı'na bağlı Emniyet Medya Birimi tarafından yapılan yazılı açıklamada, gerçek ismi Taha Abdurrahim Abdullah Bekir el-Gassani olan Kardaş'ın, 1967'de Ninova'nın Telafer ilçesinde doğduğu ve Musul'un Mişeyrfe semtinde ikamet ettiği belirtildi.
Telafer - 16.5.2020
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Yıldız önemli faaliyetlerini fotoğraflarıyla paylaştı
Bağdat'ta Şiilerin 7'nci imamı Musa el-Kazım'ın ölüm yıl dönümü etkinliklerine katılarak ziyaretçiler eşliğinde belli bir mesafeyi yürüyerek katettikten sonra türbeyi ziyaret ettiğini yazan Yıldız, geri kalan faaliyetlerini şöyle sıraladı: "Çibayiş'te (Irak'ın güneyindeki Bataklıklar) divan ziyareti ve Ebu Haydar ile tekne turu. Telafer'e ilk seyahatim ve ziyaretim.
Telafer - 4.5.2020
Türk Kızılay Irak'ta ramazan dolayısıyla 4 bin gıda kolisi dağıtacak
Özgüven, Türk Kızılayın ITC aracılığıyla Irak'ın Musul ve Telafer başta olmak üzere Kerkük, Salahaddin vilayetine bağlı Tuzhurmatu, başkent Bağdat ve Erbil kentlerinde gıda kolileri dağıtımına başladığını ifade etti.
Telafer - 2.5.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Açıklaması
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yurt dışına gönderilen yardımlarla ilgili, "En yakınlarımız olan Türk ve İslam coğrafyasından başlanmalı. Barzani ve Talabani tayfasından önce, Türkmeneli'ndeki, Kerkük'teki, Telafer'deki kardeşimizi öncelenmeli, ya da Hindistan ve Pakistan'ı kıyasladığımızda tabii ki Pakistan'ı öncelememiz gerekir" dedi.
Telafer - 2.5.2020
Destici: Yurt dışına gönderilen yardımlarda önceliğin Türk ve Müslüman toplumlarda olması gerekir
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yurt dışına gönderilen yardımlarda önceliğin Türk ve Müslüman toplumlar olması gerektiğini belirterek, "Barzani ve Talabani tayfasından önce, Türkmeneli'ndeki, Kerkük'teki, Telafer'deki kardeşimiz öncelenmeli ya da Hindistan ve Pakistan'ı kıyasladığımızda tabi...
Telafer - 22.4.2020
Türk Kızılaydan Irak'taki Türkmenlere ramazan yardımı
Türk Kızılay, Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Kampı ve Tuzhurmatu ilçesinde ihtiyaç sahibi 1100 Türkmen aileye ramazan yardımında bulundu. Türk Kızılay Irak Delegasyonu Başkanı Mehmet Murat Özgüven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ramazan yardımı kapsamında Kerkük ve Tuzhurmatu'daki 1100 aileye gıda kolisi getirdik." dedi. Özgüven, Yahyava Kampı'ndaki Türkmen iç göçmen 600 aile ile Tuzhurmatu'da düşük gelirli 500 aileye gıda kolilerini ulaştırdıklarını ifade etti. Ramazanda yardım çalışmalarının devam edeceğini aktaran Özgüven, Erbil, Musul ve Telafer'de de benzeri yardımların yapılacağını söyledi.
Telafer - 14.4.2020
BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkiye'nin geçmişte ne yaşanmış olursa olsun diğer ülkelere tıbbi malzeme yardımını insani olarak gördüklerini ve doğru bulduklarını dile getiren Destici, "Önceliğimiz kendi soydaş, dindaş, kardeş ve dost ülkeler olmalıdır. Başta Irak Türkmenlerinin bölgesi olan Türkmeneli'nde, Telafer'den Mendeli'ye uzanan bölgede, soydaşlarımızın, kardeşlerimizin, maske eldiven ve dezenfektan ihtiyaçları için acilen destek olunmasını hükümetimizden rica ediyorum.
Telafer - 31.3.2020
Türkiye'den Irak'a koronavirüsle mücadelede sağlık malzemesi desteği
Küçüksakallı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin koronavirüsle mücadele eden Irak halkının yanında olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Koronavirüs bütün dünyada etkili olan bir bela. Hem ülkemizde hem Irak'ta buna karşı ciddi bir mücadele yürütülüyor. Bugün de Musul'un koronavirüsle mücadelesine destek amacıyla bazı malzemeler getirdik. Yüz maskeleri, hijyen malzemeleri getirdik, Ninova Sağlık Müdürlüğüne teslim ettik. Biz Musul halkının sağlığını selametini istiyoruz. Koronavirüsle mücadelede Musul halkının yanında olduğumuzu bildirmek istiyoruz." "Musul'u yalnız bırakmadık" Türkiye'nin yardımlarının süreceğini vurgulayan Küçüksakallı, şunları kaydetti: "Koronavirüs salgını nedeniyle bütün dünya zor günler yaşıyor. Musul'u bu zor günlerde yalnız bırakmadık. Yardım çalışmalarımıza başladık ve önümüzdeki dönemde de devam etmesi için gayret sarfediyoruz. Gün dayanışma, yardımlaşma günüdür. Türkiye bu zor zamanda Irak'ın ve Musul'un yanındadır. Türkiye, Telafer ve diğer kasaba ve bölgelerdeki Türkmenlere her zaman yardım etmeye devam ediyor.
Telafer - 11.2.2020
Irak'ta ölü taklidi yaparak kurtulan DEAŞ'ın sözde emirinin yargılandığı dava
4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, Irak'ın Sincar, Cebel, Telafer ve Muhallabiye bölgelerinde terör örgütü DEAŞ'ın sözde emirliğini yaptığı, 30 bin kişiden sorumlu olduğu ve örgüte silah temin ettiği iddialarıyla hakkında dava açılan tutuklu Suphi Huveytli ile tutuksuz sanık Alaa Abdulkerim Yusuf ve avukatları hazır bulundu.
Telafer - 26.12.2019
Irak'ta ölü taklidi yaparak kurtulan DEAŞ'ın sözde emirinin yargılanmasına başlandı
Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmada, Irak'ın Sincar, Cebel, Telafer ve Muhallabiye bölgelerinde terör örgütü DEAŞ'ın sözde emirliğini yaptığı, 30 bin kişiden sorumlu olduğu ve örgüte silah temin ettiği iddialarıyla hakkında dava açılan tutuklu Suphi Huveytli ile tutuksuz sanık Alaa Abdulkerim Yusuf ve avukatları hazır bulundu.
Telafer - 18.12.2019
HDP'li Uca "Ezi Bayramı'nı" kutladı
HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, "Ezidi çocuklar, IŞİD tarafından kendi inançlarından ve toplumundan koparıldı, zorla dinleri değiştirildi. Bunlar Rakka, Musul ve Telafer gibi birçok kentte kurulan pazarlarda satıldı.
Telafer - 4.12.2019
Irak Türkmenlerinin ünlü şairi "Telaferli Felekoğlu" başkentte anıldı
Irak Türkmenleri'nin ünlü şairi "Felekoğlu" mahlasıyla tanınan Mahmut Seyyit Ali, doğumunun 90. yılında başkentte anıldı.
Telafer - 18.11.2019
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "DEAŞ'la mücadele kararlılıkla devam edecek"
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Bölge Bakanı Maruf da "2011 sonrası Irak'ta yaşanan olaylardan en önemlisinin 2014'te DEAŞ'ın Musul, Sincar, Telafer, Kerkük'ün güneyinin işgalidir.
Telafer - 16.11.2019
Türkiye'den sınır dışı edilen yabancı terörist savaşçı Almanya'da gözaltına alındı
Türkiye'den dün sınır dışı edilen Alman uyruklu iki kadın terörist savaşçıdan birinin Almanya'da gözaltına alındığı bildirildi. Federal Başsavcılıktan bugün yapılan yazılı açıklamaya göre, yabancı terör örgütüne üye olmakla suçlanan Alman vatandaşı Nasım A, dün akşam Almanya'ya girişinden sonra Hessen Eyalet Kriminal Dairesi memurları tarafından gözaltına alındı. Zanlının 2014'ün sonunda terör örgütü DEAŞ'ın kontrol ettiği bölgede yaşamak için Suriye'ye gittiği, 2015'in başında DEAŞ üyesi bir kişi ile evlendikten sonra eşiyle Irak'ın Telafer ilçesine taşındığı belirtildi.
Telafer - 14.11.2019
Türkmen Bakan Maruf'tan, "PKK Ezidilerin evlerine dönmesine izin vermiyor" açıklaması
"Telafer'de Türkmenler de sıkıntı yaşıyor" Maruf, Musul'a bağlı Telafer ilçesinde de Türkmenlerin evlerine dönüş konusunda sorunlar yaşadığına dikkati çekerek, sözlerini şöyle tamamladı: "Ezidilerin çektiği sıkıntısının aynısını Türkmenler de Telafer'de çekiyor.
Telafer - 5.11.2019
Şırnak teröristlere silah sevkiyatı, 3 ülkenin kesiştiği ovaköy sınır kapısı'yla önlenecek-arşiv
'OVAKÖY TÜRKİYE İÇİN ZARURETTİR' Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahir Nakip, Türkiye'nin Irak'la arasındaki yaklaşık 11 milyar dolarlık ticaret hacminin tek bir sınır kapısından yapılmasının doğru olmadığını belirterek, Niçin tek bir sınır kapısından yapalım. İran'ın ticaret hacmi bizden çok daha düşük olmasına rağmen, 9 sınır kapısı var. Biz bu konuyu 1990'lı yıllardan itibaren vurguluyoruz. Ovaköy- Telafer Sınır Kapısı Projesi Türkiye'nin ticaret hacmini genişletmesi dışında, Türkmen ve Sünni Arap bölgesine de daha kolay ulaşabilmesinin bir başka yoludur.
Telafer - 5.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 12
'OVAKÖY TÜRKİYE İÇİN ZARURETTİR' Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahir Nakip, Türkiye'nin Irak'la arasındaki yaklaşık 11 milyar dolarlık ticaret hacminin tek bir sınır kapısından yapılmasının doğru olmadığını belirterek, "Niçin tek bir sınır kapısından yapalım. İran'ın ticaret hacmi bizden çok daha düşük olmasına rağmen, 9 sınır kapısı var. Biz bu konuyu 1990'lı yıllardan itibaren vurguluyoruz. Ovaköy- Telafer Sınır Kapısı Projesi Türkiye'nin ticaret hacmini genişletmesi dışında, Türkmen ve Sünni Arap bölgesine de daha kolay ulaşabilmesinin bir başka yoludur.
Telafer - 21.9.2019
Dha yurt bülteni - 21
VAN ============================ DEAŞ'IN TELAFER SORUMLUSU TUTUKLANDI Kayseri'de DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 4 kişi adliyede (2) Kayseri'de polisin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan ve sorgularının ardından adliyeye sevk edilen terör örgütü DEAŞ'ın sözde Telafer emiri Suphi Huveytli'nin de aralarında bulunduğu 4 kişi hakim karşısına çıktı.
Telafer - 21.9.2019
DEAŞ'ın sözde emiri ölü taklidiyle kurtulmuş
Kayseri'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda yakalanan Irak uyruklu, örgütün sözde Telafer emiri "Ebu Muhammed" kod adlı S.H. tutuklandı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Telafer Haber, Telafer Son Dakika Haberleri - Haberler - Telafer haber sayfamızda Telafer haberleri okuyabilir, Telafer son dakika haberleri ve güncel Telafer gelişmelerini görebilirsiniz. 40 yıllık hattat Al Zamo sanatını yaşatmak için destek bekliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 23:42:33. #1.15#
title