Haberler

Dünyada ilk ve tek! Aile diş hekimliği uygulaması başlıyor

Güncelleme:

Aile diş hekimliği modeli Türkiye genelinde uygulanacak. MHRS üzerinden randevu almak mümkün olacak. İşte detaylar.

Sağlık Bakanlığı "Aile Diş Hekimliği" modelini tüm Türkiye'de devreye sokuyor. Daha önce üç pilot ilde test edilen ve başarılı bulunan uygulama, diş ve dişeti hastalıklarını kısa sürede önlemeyi ve tedavi etmeyi amaçlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasıyla birlikte aile diş hekimliğinin detayları belli oldu.

Aile diş hekimliği nedir?

Eskişehir, Karabük ve Kırşehir'de test edilen her aile için özel diş hekimi modeli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Sağlık Bakanlığı 2023 Yılı Bütçe Sunumu'nda ele alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı bilgiye göre bu uygulamada, dünyada ilki temsil ediyor.

2023 yılında hizmete başlaması planlanan model, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden takip edilebilecek. Ayrıca ağız ve diş sağlığı sonuçları ve randevu detayları ise e-Nabız platformundan erişilebilir olacak.

https://shiftdelete.net/e-devlet-hayvan-sahiplenme

Bakan Fahrettin Koca konuyla ilgili açıklamasında, "Önümüzdeki yıl 45'i hastane olmak üzere 177 tesisin yatırımı planlanmıştır. Dünyada ilk kez olan aile diş hekimi uygulamasını yaygınlaştırıyoruz ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin en kapsayıcı şekilde uygulandığı ilk ve tek ülke olacağız" dedi.

Aile diş hekimi modelinin detayları henüz açıklanmadı. Ancak altyapı çalışmalarının tamamlanması ve hastanelerdeki diş hekimi ve personel sayısının artırılmasıyla birlikte 2023 yılında hayata geçirilmesi planlanıyor. Koca'nın açıklamasına göre bu uygulamayla 115 bin ilave personel istihdamı sağlanmış olacak.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Fahrettin Koca Türkiye MHRS Teknoloji Haberler

Bakmadan Geçme

22 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 22 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 22 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Napoli Barcelona maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Napoli Barcelona maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Porto Arsenal maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Porto Arsenal maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool Luton Town maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Liverpool Luton Town maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Porto Arsenal maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Porto Arsenal maçı kaç kaç, canlı maç skoru! CHP Saruhanlı'dan aday çıkardı mı, belediye başkan adayı kim oldu? Zeki Bilgin Saruhanlı'da aday mı? Mansur Yavaş'ın mal varlığı ne kadar 2024? İşte Mansur Yavaş'ın serveti!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title