Araştırmalara Göre, Son 1 Ayın En Başarılı 10 Dram Dizisi - Haberler
Haberi Paylaş

  Araştırmalara Göre, Son 1 Ayın En Başarılı 10 Dram Dizisi

  WebTekno - Teknoloji
  Araştırmalara Göre, Son 1 Ayın En Başarılı 10 Dram Dizisi

  Netflix, Hulu gibi platformlarda yayınlanan ve büyük izleyici kitlesine ulaşan 10 dram dizisini sizler için listeledik.

  Pek çok sektörde olduğu gibi dizi sektörü de son yıllarda büyük değişim gösterdi. Öncelikle standart yayın yerleri olan televizyonlardan internete doğru kaymaya başlayan diziler, bununla birlikte daha yüksek bütçelerle büyük projeler olarak karşımıza çıkmaya başladı. Parrot Analytics şirketinin hazırladığı rapora göre, son 30 günlük istatistiklere göre çevrimiçi platformlarda en çok beğenilen dram ağırlıklı dizeleri listeleyeceğiz. Netflix başta olmak üzere YouTube Premium, Hulu gibi yayınların da dizilerini gördüğümüz listede, yeni bir seriye başlamak isteyen kişiler için de ışık olmayı hedefliyoruz.

  Listedeki 10 dizininin 6'sının Netflix orijinal dizisi olması da online yayın platformunun son yıllarda ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Karşınızda, çevrimiçi yayın platformlarında en çok beğenilen 10 dram dizisi.

  10 - 13 Reasons Why (Netflix)

  Sezon Sayısı: 2

  Rotten Tomatoes Puanı: %52

  Ortalama Talep (Son 30 gün): 14,601,162

  Neden intihar ettiğini kasetlere yükleyip açıklayan genç bir kızın hikayesini anlatan Ölmek İçin 13 Sebep, başlarda basit nedenlerle başlayıp sonlara doğru çarpıcı sahnelere sahip olan sağlam bir dizi. İkinci sezonu da çıkan dizi, okullarda yaşanan istismar, ihmal ve yanlışlıkları tüm gerçekliğiyle karşımıza çıkarıyor.

  9- Black Mirror (Netflix)

  Sezon Sayısı: 4

  Rotten Tomatoes Puanı: %86

  Ortalama Talep (Son 30 gün): 14,750,108

  Her bölümü birbirinden farklı olan Black Mirror, her bölümünde teknolojinin sonucunda oluşan çarpıcı sapmalara sahne oluyor. Her bölümünün film tadında olduğunu düşünürsek herkesin izlemesi gereken diziler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

  8- The OA (Netflix)

  Sezon Sayısı: 2

  Rotten Tomatoes Puanı: %84

  Ortalama Talep (Son 30 gün): 15,874,854

  Kaybolduktan 7 yıl sonra gizemli yeteneklerle ortaya çıkan bir kadın ve gizli bir görev için yanına aldığı 5 kişinin hikayisini anlatan dizi, bir solukta bitirilecek dizilerden.

  7- Orange Is the New Black (Netflix)

  Sezon Sayısı: 6

  Rotten Tomatoes Puanı: %84

  Ortalama Talep (Son 30 gün): 16,176,607

  Bir kadın hapishanesinde yaşanan olayları anlatan başarılı dizi. Ülkemizde Avlu adlı diziyi izleyenlerin hemen alışacağı bir dizi olan Orange is the New Black, özellikle bazı bölümlerde kişiyi derinden etkiliyor.

  6- Cobra Kai (YouTube Premium)

  Sezon Sayısı: 1

  Rotten Tomatoes Puanı: %100

  Ortalama Talep (Son 30 gün): 17,998,656

  Bir YouTube Premium dizisi olan Cobra Kai, 1984 All Valley Karate Turnavası'nda yaşananlardan 30 yıl sonrasını anlatıyor. Johnny Lawrence'ın Cobra Kai'yi yeniden açması ve öğrencileri eğitmesi ile başlayan dizi, aksiyon ve dövüş dizilerini sevenlerin tercihi olacak.

  5- Narcos (Netflix)

  Sezon Sayısı: 3

  Rotten Tomatoes Puanı: %89

  Ortalama Talep (Son 30 gün): 19,252,229

  Dünyanın en büyük uyuşturucu baronu olarak kabul edilen ve yıllar geçmesine rağmen hala milyonlarca hayrana sahip olan Pablo Escobar'ın hikayesini anlatan dizi, Kolombiya'nın efsane gangsterini ve nasıl bir suç örgütü kurduğunu bizlere gösteriyor.

  4- The Handmaid's Tale (Hulu)

  Sezon Sayısı: 2

  Rotten Tomatoes Puanı: %91

  Ortalama Talep (Son 30 gün): 20,783,287

  Totaliter bir toplumda cinsel kimliği farklı olan bir kadının hikayesini anlatan dizi toplumsal baskıyı dramatik bir biçimde bizlere sunuyor.

  3- The Act (Hulu)

  Sezon Sayısı: 1

  Rotten Tomatoes Puanı: %91

  Ortalama Talep (Son 30 gün): 23,242,749

  Birbirinden farklı ve ilginç suç olaylarını antolojik bir şekilde izleyici karşısına çıkaran bir dizi. Her bölüm, gerçekten yaşanmış bir suç hikayesine odaklanıyor.

  2- Star Trek: Discovery (CBS All Access)

  Sezon Sayısı: 2

  Rotten Tomatoes Puanı: %82

  Ortalama Talep (Son 30 gün): 26,853,693

  Star Trek'in modern zamana uyarlanmış hali olarak karşımıza çıkan Star Trek: Discovery, Netflix'te yayınlanan yeni bölümleri ile büyük izleyici sayılarına ulaşabiliyor. Michael Burnham'ın ve Discovery uzay aracının etrafında şekillenen hikayeyi anlatan dizi, şu an 2. sezonu ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

  1- Stranger Things (Netflix)

  Sezon Sayısı: 2

  Rotten Tomatoes Puanı: %94

  Ortalama Talep (Son 30 gün): 39,935,840

  Netflix'in en beğenilen dizileri arasında yer alan Stranger Things, küçük bir kasabadaki gizemli olayları genç çocukların üzerinden anlatıyor.

  WebTekno / Teknoloji

  Toplumsal Olaylara Müdahala Aracı, Discovery, Netflix, Star, Teknoloji, Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title