Teknoloji Dünyasında Bugün Neler Oldu? 13 Ağustos

Teknoloji Dünyasında Bugün Neler Oldu? 13 Ağustos

Teknoloji dünyasında neler oldu, neler olacak?

Teknoloji Dünyasında Bugün Neler Oldu? 13 Ağustos

Teknoloji dünyasında neler oldu, neler olacak? Geçmiş her zaman geleceğin aynasıdır ve biz de bunu kanıtlamak adına yepyeni bir içeriği sizlere sunuyoruz. Bundan böyle her gün sizlerle teknoloji dünyasını baz alarak, Tarihte Bugün tadında bir köşe hazırlıyoruz.

Teknoloji dünyasında bugün 13 Ağustos

O zaman gelin hep beraber tarihteki bugün köşemizde, 13 Ağustos"ta yaşanmış gelişmelere bakalım.

Televizyon hayatımıza girdi

21. Yüzyılın vazgeçilmezi ve neredeyse her evde olan televizyon milyonlarca insan tarafından uzun süredir kullanılmakta, piyasası büyümekte ve sürekli geliştirilmektedir. Halen daha büyük satış rakamları ve büyük bir talep görmeye devam eden televizyon, İskoç mucit John Logie Baird tarafından icat edileli 75 yıl oldu.

BMW Almanya"da kuruldu

Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft veya hepimizin bildiği ismiyle BMW, Alman otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisidir ayrıca Mini ve Rolls-Royce, otomobil şirketlerinin sahibi olan ve dünya genelinde şimdiye kadar milyonlarca araç satan BMW Almanya"da kurulalı 99 yıl oldu.

South Park ile tanıştık

ABD"nin ve dünyanın en çok izlenen komedi, animasyon dizilerinden biri olan ve şu an 20. Sezonu yayınlanan South Park dizisi yayınlanmaya başlayalı 20 yıl oldu.

İlk hava aracı patenti

İnsanlığın ilk hava araçları olan zeplinler"in mucidi Alman Ferdinand Von Zeppelin, kendi icadı olan ve zeplin adını vereceği sevk ve idare edilebilir balonunun patentini alalı 128 yıl oldu.

Paslanmaz çelik bulundu

Sanayiden teknolojiye, uzay araçlarından telefona kadar hayatımızın her alanında kullanılan paslanmaz çelik, Harry Brearly tarafından icat edileli 107 yıl oldu.

İlk dünya yörüngeli astreoid

Dünyanın yörüngesine bağlı yüzlerce astreoid vardır. Bunlardan biri olan ve keşfedilen ilk dünya yörüngeli astreoid 433 Eros, Carl Gustav Witt tarafından gözleneli 129 yıl oldu.

Kaynak: Shiftdelete