TBMM'de milletvekilleri arasında yumruklu kavga! Oturuma ara verildi - Haberler
Haberi Paylaş

TBMM'de milletvekilleri arasında yumruklu kavga! Oturuma ara verildi

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Güncel

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gergin başlayan bütçe görüşmelerinde doz iyice arttı. CHP'li Erkan Aydın'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik Sezgin Baran Korkmaz sözleri üzerine yumruklar havada uçuştu, oturuma 10 dakika ara verildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde devam eden bütçe görüşmeleri sırasında CHP ve AK Parti grubu arasında çıkan tartışmada yumruklar havada uçuştu. Tartışmanın, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın'ın kürsüde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik sataşmasının ardından çıktığı belirtildi.

OTURUMA 10 DAKİKA ARA VERİLDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı ile ilgili kuruluşların bütçesinin tartışıldığı Meclis'te, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın söz aldı. Aydın'ın elindeki Sezgin Baran Korkmaz fotoğrafıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Uçağına bindin" ifadesin kullanması, Soylu'nun da Aydın'a "Sahtekar" diye karşılık vermesinin ardından vekiller ayaklandı. İki parti vekillerinin yumruk yumruğa kavgası nedeniyle oturuma 10 dakika ara verildi.

TBMM'de milletvekilleri arasında yumruklu kavga! Oturuma ara verildi

"SAYIN BAKAN, DOKULMAZLIĞI KALDIRIN"

Siyaset bilimci James Clarke'ın, "Bir siyasetçi gelecek seçimi düşünür, bir devlet adamıysa gelecek nesilleri düşünür." sözlerini kullanarak Bakan Soylu'ya dönen Aydın'ın gerginlik yaratan sözleri şu şekilde:

"Eğer Sayın Bakan, gelecek nesilleri düşünseydi, kendisiyle ilgili onlarca iddiayı bir televizyon programında değil, gelir burada TBMM'de 'önce dokunulmazlığımı kaldırın, sonra bir soruşturma komisyonu açın ve gelin bunları cevaplayın' derdi. Ancak o ne yaptı, mayıs ayından beri hala suç duyurusunda bulunacak. 7 aydır bekliyoruz. Sayın Bakan, o dokunulmazlığı kaldırın. Bu şekilde bir şey olmayacağını biliyoruz"

TBMM'de milletvekilleri arasında yumruklu kavga! Oturuma ara verildi

Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

TBMM, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (4)
RAİF ÖZKAN:Vekillerin kavga etmekten başka işi yok ki zaten. Cevap Yaz 3 9 Yayından Kaldır
Maximum Power:Kardeş isterlerse gül gibi de geçinebilirler o kavgaların bazılarını senin içinde yaptığının farkındasındır umarım Onlar emin ol gelirleri maaşları yönüyle ekonomik durumları tıkırında insanlar , zamlar yağmur gibi gelince isyan etmesini biliyorsun fabrikalar satılıp üretip durunca her şey ithal olunca buna tepki veriyorsun dimi her normal insan gibi işte bi vatandaş olarak senin de bu duruma tepki gösterip senin sorunların için tartışan hakkını savunan adamların yanında olman gerek 2 1 Yayından Kaldır
taner ipek:Problemler çözülecekse dövüşsünler tabi Cevap Yaz 3 20 Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title