Tayfa Kitapkafe'de 'Türk Sineması ve Arabesk' Kitabı Konuşulacak

Tayfa Kitapkafe'de 'Türk Sineması ve Arabesk' Kitabı Konuşulacak

Ankara'da gerçekleştirdiği sinema etkinlikleriyle dikkatleri çeken Tayfa Kitapkafe, sonbahar dönemine film gösterimi ve söyleşiyle başlıyor.

Tayfa Kitapkafe'de 'Türk Sineması ve Arabesk' Kitabı Konuşulacak

Ankara'da gerçekleştirdiği sinema etkinlikleriyle dikkatleri çeken Tayfa Kitapkafe, sonbahar dönemine film gösterimi ve söyleşiyle başlıyor. Derviş Zaim'in unutulmaz filmi Tabutta Rövaşata gösteriminin ardından, yazar Ahsen Yalvaç'la ilk kitabı "Türk Sineması ve Arabesk" üzerine söyleşi gerçekleşecektir.

Yazar Ahsen Yalvaç'ın Agora Kitaplığı'ndan çıkan 'Türk Sineması ve Arabesk' kitabı üzerine gerçekleşecek söyleşide, yenilikçi Türkiye sinemasının 'Tabutta Rövaşata', 'Üçüncü Sayfa', 'Kasaba' ve 'Güneşe Yolculuk' filmleri üzerine yoğunlaşılacak, bir 'şehir sanatı' olan sinemada, yine şehrin doğurduğu bir popüler kültür olarak 'arabesk'in nasıl işlendiğini ve günümüz toplumunun kültürel dokusunda bu öğelerin nasıl yer ettiği tartışılacak. Kitapta yer alan filmlerden biri olan Derviş Zaim'in yönettiği 'Tabutta Rövaşata' söyleşi öncesi seyirciyle buluşacak.

Film Gösterimi ve Söyleşi - 27 Eylül Cuma
19:00 - Tabutta Rövaşata (Yönetmen: Derviş Zaim, 1996)
20:30 - 'Türk Sineması ve Arabesk' kitabı üzerine söyleşi
Konuk: Ahsen Yalvaç
Moderatör: Sinan Yusufoğlu

Film gösterimi ve söyleşi ücretsizdir!