Talihsiz keçinin acı sonu! Görüntüyü izleyenler kangalların kıymetini bir kez daha anlıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Talihsiz keçinin acı sonu! Görüntüyü izleyenler kangalların kıymetini bir kez daha anlıyor

Sosyal medyada paylaşılan videodan sonra koyun ve keçileri korumalarıyla bilinen kangalların değeri bir kez daha anlaşıldı. Başı boş keçi sürüsüne dalan iki köpek, yakaladıkları keçiyi paramparça etti.

Türkiye'de koyun ve keçi sürülerini korumak için en sık eğitilen hayvanların başında kangal çoban köpekleri geliyor. Özellikle soğuk kış aylarında koyun ve keçi sürülerini başta kurtlar olmak üzere her türlü tehlikeden koruyan kangallar, daima insan ve sürü dostu olarak biliniyor. Ancak bu sefer, kangalsız bir keçi sürüsü o kadar şanslı olamadı.

BİR ANDA ARALARINA DALDILAR

Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, başıboş iki köpeğin keçi sürüsünün arasına daldığı anlar yer alıyor. Diğer keçiler kaçmayı başarırken, aralarından bir tanesi ise iki köpek tarafından sürüklenerek arkadaşlarından ayrılıyor.

ÇABASI FAYDA ETMEDİ

Keçinin köpeklerin elinden kurtulmak için can havliyle yaptığı çaba da yeterli olmuyor. Boş alana doğru gitmek isteyen keçi, köpeklerin kendisinden daha hızlı davranması nedeniyle bir süre sonra kaderine boyun eğiyor. Köpekler de alt ettiklerini rakibini dakikalar içerisinde öldürüyor.

Barış Yahya Çinçin
Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Sosyal Medya, Çoban Köpeği, Türkiye, Kangal, Hassas İçerik, Yaşam, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (12)
Ferhat ASİLHAN:Maalesef böylesi saldırgan köpekler artık şehirlerimizi ve sokaklarımızı doldurmuş durumda. Daha bu gün parkta, bir adamı köpekler havlayıp sıkıştırırken, güç bela yardımına yetişip köpekleri zor uzaklaştırdık. Cevap Yaz 3 5 Yayından Kaldır
Yunus Akış:Onlar kangal değil bu bir başka tür ve size kangal olarak açıklıyorlar ?? Cevap Yaz 53 12 Yayından Kaldır
Ozkan Ozbey:zaten kangal demiyorlar dostum 2 15 Yayından Kaldır
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title