Taliban'dan kadın sağlık çalışanlarına çağrı: İşlerinize geri dönün - Haberler
Haberi Paylaş

Taliban'dan kadın sağlık çalışanlarına çağrı: İşlerinize geri dönün

AA / Nuri Aydın - Haberler | Dünya

Afganistan'da geçtiğimiz günlerde kadınlara "Evde kalın" çağrısı yapan Taliban, bir sektör için geri adım attı. Taliban sözcüsü, kadın sağlık çalışanlarına işlerine geri dönme çağrısı yaptı.

Afganistan'da yönetimi ele alan Taliban'ın sözcülerinden Zabihullah Mücahit, Sağlık Bakanlığına bağlı kadın sağlık personelinin görevlerine devam etmeye çağırıldığını açıkladı.

KADIN SAĞLIK PERSONELİNİ GÖREVE ÇAĞIRDI

Sözcü Mücahid, Twitter'dan yaptığı paylaşımında; yeni yönetimin, kadın sağlık çalışanlarının işlerine devam etmeleriyle ilgili bir sorunu olmadığını vurgulayarak, "Sağlık Bakanlığı, illerdeki ve başkentteki tüm kadın çalışanları işlerine devam etmeleri konusunda bilgilendiriyor." ifadesini kullandı.

"KADINLARLA İLETİŞİMİ BİLMİYORLAR"

Taliban geçtiğimiz günlerde, ülkede güvenliğin tam anlamıyla sağlanıncaya kadar kadınlara evden çıkmamaları tavsiyesinde bulunmuştu. Zabihullah Mücahit, "Güvenlik güçlerimiz kadınlarla muhatap olma konusunda eğitim almamıştı, bazıları kadınlarla nasıl konuşulacağını bilmiyor. Bu karar kadınların kötü muamele görmesini engellemek için" sözleriyle kadınlara çağrı yapmış; ancak bu durumun "geçici bir prosedür" olduğunu söylemişti.

Afganistan'da Taliban'ın kadınların özgürlüklerinde kısıtlamalara gideceğine dair endişelerle ilgili ise Mücahid, yeni yönetimin kamudaki kadın çalışanların işlerine dönmelerinin sağlanmasına yönelik çalışmaları sürdürdüklerini duyurmuştu.

AA / Nuri Aydın - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (8)
AynenDevam:Dagdan inen maymunlardan ne bekliyorsun ki? Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
Lexa :Talibanın da diğer törör örgütlerinden bir farkı yok. Türkiye dikkati adım atmalı Afganistan konusunda. Cevap Yaz 4 29 Yayından Kaldır
Dravid zwezda:islam dini iste ne kadar dusunuyor kadinlari gorun, ozgurluk desen var, ahlak desen talibanda bolca, baris dini desen taliban geliyor aklima, huzur ve cihadin sembolu afgan din kardeslerimize selam olsun xd Cevap Yaz 45 54 Yayından Kaldır
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title