Haberler » Spor » Taekwondo Grand Prix'te 2 Bronz Madalya - Spor

Taekwondo Grand Prix'te 2 Bronz Madalya

Milli taekwdoncular, "Taekwondo Grand Prix" müsabakalarının ikinci gününde önemli başarılara imza atarak 2 bronz madalya kazandı.

Taekwondo Grand Prix'te 2 Bronz Madalya

Milli taekwdoncular, İngiltere'nin Manchester şehrinde devam eden ve 2016 Rio Olimpiyatları'na katılım için puan veren "Taekwondo Grand Prix" müsabakalarının ikinci gününde önemli başarılara imza atarak 2 bronz madalya kazandı.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından düzenlenen Grand Prix 3. Seri Müsabakaları, İngiltere'nin Manchester şehrinde başladı. 24-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenen müsabakalara Tekvando Milli Takımı, 9 sporcu ile katıldı.

2016 Rio Olimpiyatları'na katılım için puan veren Taekwondo Grand Prix müsabakalarına Türkiye, erkekler 68 kiloda Servet Tazegül, 80 kilo ve , +80 kiloda Ali Sarı, bayanlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 57 kiloda Hatice Kübra Yangın, 67 kiloda , +67 kiloda Cansel Deniz ve Furkan Asena ile katıldı.

Turnuvanın ilk gününde bayanlar 67 kilo ve +67 kilo ile erkekler +80 kilo sıkletlerinde müsabakalar yapıldı. Bayanlar 67 kiloda Nur Tatar, ilk turda Kostarikalı Alvarado, Katherine'i, ikinci turda Meksikalı Oviedo, Melissa'yı geçerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Fransız Niare, Haby'i geçen sporcumuz, yarı finalde Rus Baryshnıkova, Anastasia'ya yenildi. Bu sonuçların ardından Nur Tatar üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Bayanlar +67 kiloda puan mücadelesi veren Furkan Asena Aydın ise ilk turda Amerikalı Hamon, Lauren'i, ikinci turda Meksikalı Espinoza, Maria'yı, çeyrek finalde ise Rus Ivanova, Olga'yı yenerek yarı finale yükseldi. Yarı Finalde Hollandalı Oogınk, Reshmie'ye 10-8 yenildi. Bu sonuçların ardından Furkan Asena Aydın üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

İlk gün mücadele eden diğer iki sporcudan Cansel Deniz sakatlanarak mücadeleye devam edemezken, Ali Sarı ise İranlı Mardani Sajjad'a yenilerek elendi.

Turnuvanın ikinci gününde bayanlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım ile erkekler 80 kiloda Yunus Sarı ve Rıdvan Baygut tatemiye çıkacak. - ANKARA

Kaynak: İHA