Suriye Sınırında El Yapımı Patlayıcının İnfilak Etmesi - Haberler
Haberi Paylaş

Suriye Sınırında El Yapımı Patlayıcının İnfilak Etmesi

AA - Haberler | Güncel
Suriye Sınırında El Yapımı Patlayıcının İnfilak Etmesi

Gaziantep'te mayın arama faaliyeti sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Burak Uçar (25), Adana'da son yolculuğuna uğurlandı.

Gaziantep'te mayın arama faaliyeti sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Burak Uçar (25), Adana'da son yolculuğuna uğurlandı.

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan şehit Uçar'ın cenazesi, konvoy eşliğinde önce baba evine oradan da Sabancı Merkez Camisi'ne getirildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunun askerlerin omzunda cami avlusuna girişi sırasında, şehidin babası İbrahim Uçar ve yakınları gözyaşı döktü.

Metanetiyle dikkati çeken anne Zeynep Uçar oğlunun tabutuna sarılarak şunları söyledi:

"Çok şükür oğlum hırsızlık yapmadı, gasp yapmadı, kimseyi incitmedi. Oğlum şehit oldu. Ben de Hazreti Fatıma gibi ordumu kurayım onların başına geçeyim. Lanet olsun teröre. Ben de vatanım için çatışayım, oğlumun intikamını alayım. Allah bu terörün belasını versin. Kurban olayım boyuna posuna endamına. Ben oğluma bakmaya kıyamazdım. O benim ceylanımdı. Sen bana huzur verdin, Rabbim de sana huzur versin. Allah'ım, ben oğlumu sana emanet ediyorum. Cennetini oğluma nasip eyle."

Şehit haberini eşiyle hac ibadeti için bulunduğu Suudi Arabistan'da alan anne Uçar, Arafat'da Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'le karşılaştığını anlatarak, "Oğlumun askeri personel olduğunu söyledim ve dua etmesini istedim." diye konuştu.

Burak Uçar'ın Erzincan'da görev yaptığı sırada tabur komutanı olduğu belirtilen bir yarbay, anne Uçar'ın elini öperek gözyaşı döktü. Anne Uçar, bu sırada komutana "Sizden bir ricam var. Beni oğlumun şehit olduğu yere götürün görmek istiyorum." dedi.

Şehidin cenazesi, anne Uçar'ın da saf tuttuğu cenaze namazının ardından Adana Asri Mezarlığı'nda defnedildi.

Cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınları, Vali Mahmut Demirtaş, bazı milletvekilleri, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ile askeri ve mülki erkan katıldı.

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesine bağlı Akçakoyunlu bölgesinin güneyinde mayın arama timinin faaliyeti sırasında iki gün önce el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu iki asker şehit olmuştu.

AA - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title