Suriye Gazetesinden Şok İddia
Haberler » Güncel » Haber

Suriye Gazetesinden Şok İddia

Suriye medyası 4 Türk pilotunun Suriye'de tutuklandığını iddia etti.

Suriye Gazetesinden Şok İddia

İran'dan yayın yapan Press Tv, 4 Türk pilotunun Suriye'de Halep yakınlarındaki bir havaalanında tutuklandığını son dakika haberi olarak geçti.

Televizyon, haberi Suriye'de devlet kontrolünde yayın yapan El Vatan gazetesine dayandırdı. Gazete Suriye ordusuna bağlı askerlerin 4 Türk jet pilotunun Suriye'nin Halep kentinde havaalanı yakınlarında tutuklandığı iddia etti.

Ayrıca İran televizyonu söz konusu haberi verirken Beşşar Esed'in Cumhuriyet gazetesine verdiği röportaja atıfta bulunarak Beşşar Esed'ın, "Türkiye, ülke içindeki direnişçileri destekliyor" sözlerine dikkat çekti.

Ayrıca Suriyeli El Vatan gazetesi ve İranlı Press Tv Türkiye'nin Katar ve Suudi Arabistan'la Suriye'ye karşı askeri anlamda birleştiğini de iddia etti. Haberin sonunda da Suriye'deki iç savaşın dışarıdan yönetildiği ifade edildi.

HAVAALANINA SIZMAYA ÇALIŞIYORLARDI İDDİASI

Dört Türk savaş uçağı pilotunun Halep şehri yakınlarındaki bir askeri havaalanına sızmaya çalışırken gözaltına alındığını iddia etti. Ancak pilotların amaçları net olarak bildirilmedi.

Gözaltına alındığı iddia edilen dört Türk pilotun isimleri ve akıbeti hakkında açıklama yapılmadı. Genelkurmay Başkanlığı ya da Dışişleri Bakanlığı'ndan da konu ile ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.