Sümerbank Haberleri

Sümerbank haber, Sümerbank son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sümerbank - 03.03.2021
AGÜ devlet üniversiteleri arasında öğrenci memnuniyetinde ilk sırada
Cumhuriyetin ilk fabrikalarından "Sümerbank Bez Fabrikası"nı bir bilim ve eğitim merkezine dönüştürdüklerini anımsatan Sabuncuoğlu, şunları kaydetti: "Daha kuruluş aşamasındayken Türkiye'nin dört bir yanından en iyi öğrencilerin tercih ettiği AGÜ, devlet üniversiteleri arasında ilk 10'a girdi.
Sümerbank - 03.02.2021
Son dakika haberleri | İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan'dan "yeni anayasa" açıklaması Açıklaması
Türkkan, "Çözüm olarak buldukları yöntem 1840 yılından beri var olan PTT'yi markete çevirmek. PTT yağ satacakmış. Türk Telekom da bal satsın. 'Banka kumaş mı satar?' deyip Sümerbank'ı kapattılar, şimdi PTT'ye yağ sattırıyorlar.
Sümerbank - 06.01.2021
Nazilli'deki Sümerbank Basma Fabrikasında yeniden üretim için çalışma başlatıldı
AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Nazilli'deki Sümerbank Nazilli Basma Fabrikası'nın bir kısmının yeniden faaliyete geçmesi, kalan kısmının ise müze olarak kullanılması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
Sümerbank - 20.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1999- Hükümet Egebank, Yaşarbank, Yurtbank, Sümerbank ve Esbank'a el koydu.
Sümerbank - 12.10.2020
"Ömrünü şiirin hizmetine sunan şair: Cahit Sıtkı Tarancı"
Cahit Sıtkı Tarancı, 1931'de girdiği Mülkiye Mektebi'nden ikinci senenin sonunda atılınca, eğitimine Yüksek Ticaret Okulu'nda devam etti ancak memuriyet sınavını kazanıp Sümerbank'ta çalışmaya başlayınca bu okuldan da ayrıldı.
Sümerbank - 10.09.2020
Son dakika haber... Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan, Diyarbakır'a Millet Bahçesi müjdesi
"Diyarbakır'a çok büyük bir değer katacak" Tüm çalışanlarıyla hizmet siyasetini ilke edindiklerini dile getiren Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Bakanlık olarak son 18 yılda her alanda olduğu gibi ulaşım ve iletişim alanında da durmak ve yorulmak bilmeden çalışmaya devam edeceklerini aktardı. Bakan Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Bugün yaptığımız toplantıda kentin merkezinde bulunan Karayolları Bölge Müdürlüğümüz yanında Anıt Park, onun yanında eski stadyumun bulunduğu Millet Bahçesi, Sümerbank'ın bulunduğu şu an Sümerpark ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün bitişiğindeki camiyle birlikte karayolları lojmanları ve misafirhanesinin de bulunduğu 45 bin metrekarelik alan saydığım parklarla birlikte Millet Bahçesi'ne ilave edilmesi kararını aldık.
Sümerbank - 10.09.2020
Türkiye'nin "demir" yolculuğunda 81. yılı
Başlangıçta Sümerbank'a bağlı bir müessese, daha sonra bağımsız bir iktisadi devlet teşekkülü durumuna gelerek "Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri Genel Müdürlüğü" adını alan fabrika, zaman içinde ülkenin dört bir köşesindeki tersane, liman, baraj, petrokimya tesisi, köprü, spor salonu ve endüstriyel tesislerin proje, imalat ve montajını gerçekleştirdi.
Sümerbank - 05.07.2020
Haftanın tarihine bakış
1933- Sümerbank resmen faaliyete geçti.
Sümerbank - 10.06.2020
Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Tarımın, Türkiye'nin en büyük genişleme alanlarından birisi olduğuna dikkati çeken Akşener, şöyle dedi: "Türkiye'nin bütçe açığı sorunu var değil mi? Yaklaşık 55 milyar dolar. Düşünün, 75 milyar dolardan 45 milyar dolara düşürmek yerine, tarım hasılamızı, 100 milyar dolara çıkartmış olsaydık ne olurdu? Bütçe açığımız büyük oranda azalır, daha düşük faizle borçlanabilirdik. Türkiye'nin tarımda küresel bir oyuncu olabilecek potansiyeli var. Ancak bu vizyonsuz yönetim anlayışıyla bu potansiyelin henüz çok azını kullanıyoruz. Türkiye, Avrupa'nın en geniş tarım alanına sahip ülkesi. Oysa tarım ihracatımız sadece 17 milyar dolar. Türkiye'nin onda biri bile toprağa sahip olmayan Hollanda, 100 milyar dolar tarım ihracatı yapıyor. Fransa, Almanya, İspanya, İtalya, Belçika, İngiltere ve hatta Polonya bile Türkiye'den daha çok tarım ihracatı yapıyor. Toprak, iklim, su bizde ama parayı onlar kazanıyor." Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İstiklal Harbi'miz sonrasında, dünyadaki büyük dönüşümleri gerçekleştirmekte yeterince başarılı olamamıştık." şeklindeki konuşmasını aktaran Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu ne demek Sayın Erdoğan? Atatürk'le hesaplaşmaktan kurtul artık. Atatürk kompleksinden sıyrıl, bir rahatla artık. O beğenmediğin Atatürk, savaştan çıkmış, yanmış, yıkılmış bir Türkiye'de, Cumhuriyeti kurdu.1929 büyük dünya buhranına rağmen, uçak, vagon, kağıt, Sümerbank ve Şeker fabrikalarını yaptı.
Sümerbank - 31.05.2020
Haftanın tarihine bakış
1933- Sümerbank'ın kuruluşuna ilişkin kanun kabul edildi.
Sümerbank - 22.05.2020
Halkbank Genel Müdürü Arslan: Biz 82 yıldır önce halk, sonra bankayız
Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kamu bankalarının bugün geldiği noktada reel sektöre sunulan kredilerin yüzde 50'sini karşılar duruma geldiğini belirterek, "Kuruluşundan itibaren reel sektörün destekçisi olan Halkbank'ın KOBİ Bankacılığı alanındaki pazar payı yüzde 19,4'e ulaşmıştır. Bu başarı bir tesadüf değil, çünkü Halkbank önce halk, sonra bankadır." ifadelerini kullandı. Halkbank'tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'ye salgınla mücadelede güç veren Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında bankanın verdiği toplam destek miktarı 59 milyar TL'ye ulaştı. Esnaf, sanatkar ve KOBİ'lerin yanı sıra bireysel müşterileri için özel çözümler üreten Halkbank, 82. yılında da Türkiye ekonomisine değer katmaya devam etti. Mart sonu itibarıyla aktif büyüklüğünü 491,2 milyar TL'ye taşıyarak sektörde üçüncü sırada yer alan Halkbank, bu dönemde toplam kredilerini 441,5 milyar TL'ye yükseltti. Reel ekonominin güçlü destekçisi olan Halkbank'ın KOBİ Bankacılığı pazar payı yüzde 19,4 olarak gerçekleşti. Türk bankacılık sisteminin etkin şekilde yapılandırıldığı ve köklü bir dönüşüm geçirerek finansal altyapısını geliştirdiği 2002 sonrası dönemde Halkbank aktif toplamını 27 kat büyüterek sektörün 3'üncü bankası oldu. Banka, nakdi kredilerini 270 kat, mevduatını da 27 kat büyüterek her iki alanda da sektörün 2'inci bankası haline geldi. Özellikle esnaflara verdiği desteklerle ön plana çıkan banka, 2002 yılında 153 milyon TL olan esnaf kredileri bakiyesini 2020 yılı ilk çeyreğinde 286 kat artış ile 43,9 milyar TL'ye yükseltti. 2002-2020 yılları arasında Halkbank tarafından 2,7 milyon esnaf ve sanatkara 141 milyar TL esnaf kredisi kullandırıldı. Taşıdıkları sosyal sorumluluk bilinci ile her zaman milletinin yanında olan ve bu kapsamda Milli Dayanışma Kampanyası'na 56 milyon TL bağış gerçekleştiren Halkbank'ın Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında verdiği toplam destek 59 milyar TL'ye ulaştı. Bu miktarın 52,8 milyar TL'lik kısmı esnaf, KOBİ ve kurumsal müşterilere ticari kredi olarak kullandırılırken, 6,2 milyar TL'lik kısmı da bireysel müşteriler tarafından kullanıldı. Halkbank'ın bu dönemdeki kredilerinden yaklaşık 650 bin işletme ve 1 milyondan fazla bireysel müşterisi yararlandı. Esnaf Destek Paketi kapsamında yaklaşık 450 bin esnaf ve sanatkara da 9 milyar TL tutarlık Paraf Esnaf Kart limit tahsisi gerçekleştirildi. Geçmiş yıllarda Töbank, Sümerbank, Etibank'ın yanı sıra Emlak Bankası'nın 96 şubesini devralan Halkbank, 2004 yılında da Pamukbank ile Türk bankacılık sektörünün en büyük banka birleşmesini tamamladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sümerbank Haberleri | Sümerbank Haber - Haberler - Sümerbank haberleri, son dakika sümerbank haber ve gelişmeleri burada. Araştırmacı-Yazar Kekeç, Filyos İskelesi'nin bir döneme ışık tutacak bilgilerine ulaştık.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 04:00:50. #1.14#
title