Sultanbeyli'de İett Otobüsüne Motoloflu Saldırı

Sultanbeyli'de İett Otobüsüne Motoloflu Saldırı

İstanbul Sultanbeyli'de İçerisinde 25 Yolcu Bulunan Bir İett Otobüsüne Molotof Kokteylli Saldırı Düzenlendi.

Sultanbeyli'de İett Otobüsüne Motoloflu Saldırı

İstanbul Sultanbeyli'de içerisinde 25 yolcu bulunan bir İETT otobüsüne molotof kokteylli saldırı düzenlendi.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 21.00 sıralarında Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi Kubbe Caddesi üzerinde meydana geldi. İETT'nin Ümraniye-Sultanbeyli-Çiftlik seferini yapan Metin Tarakçı'nın kullandığı 131-B sefer sayılı otobüsü, 5 kişilik bir grup tarafından durdurulmak istendi. Araç durmayınca ellerindeki molotof kokteyllerini otobüse atan kimliği belirsiz şahıslar, daha sonra kaçmaya başladı. Camları kırılan ve bazı yerlerinde yanma meydana gelen otobüsün yolcuları, panik içerisinde otobüsten indi.

Olayı gören vatandaşlardan biri, "Evimin pencerisinde sigara içiyordum. Sokağın başında 1-2 kişinin beklediğini gördüm. Otobüs yaklaştığında, 'geliyor, geliyor' diye birbirlerine seslendiler. Ellerindeki yanan cisimleri otobüsün camlarına doğru fırlatmaya başladılar. Otobüsün önünü kesip durdurmak istediler ama şoför durmadı. Saldırıyı düzenleyen 4-5 kişi sonra ara sokaklara kaçtı" diye konuştu.

Otobüsün şoförü Metin Tarakçı ise, "Kubbe Caddesi üzerinde ilerlerken yolum 3-5 kişi tarafından kesildi. Şahıslar beni durdurmak istedi, durmadım. Ellerindeki molotof kokteyllerini rastgele otobüse fırlattılar. Saldırıdan sonra bir müddet ilerledim ve park ederek polise haber verdim" dedi.

Olayın ardından bölgede geniş güvenlik önlemleri alınırken, saldırıya uğrayan yolcu otobüsü incelenmek üzere Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

(UÖ-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA