Süleyman Sazak kimdir, kaç yaşında, nereli? Süleyman Sazak biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Süleyman Sazak kimdir, kaç yaşında, nereli? Süleyman Sazak biyografisi!

Süleyman Sazak kimdir, kaç yaşında, nereli? Süleyman Sazak biyografisi!
Haberler.com - Haberler | Gündem

Siyasi yorumlarıyla dikkat çeken isimlerden biri olan Süleyman Sazak, yaptığı açıklamalar sonrası gündeme gelen isimlerden biri oldu. Bu kapsamında Süleyman Sazak kimdir? Süleyman Sazak kaç yaşında, nereli? sorularının yanıtları merak edildi. Süleyman Sazak biyografisi!

Süleyman Sazak kimdir? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Katıldığı açık oturumlarda merak edilen isimlerden biri olan Süleyman Sazak kimdir? Süleyman Sazak kaç yaşında nereli? Siyasi yorumlarıyla merak edilen Süleyman Sazak hayatı ve biyografisi

SÜLEYMAN SAZAK KİMDİR?

Süleyman Servet Sazak 17 Temmuz 1955, Kaliforniya doğumlu, Türk iş adamı, siyasetçidir.

Uzun yıllar aile şirketin Yüksel İnşaat'ta yöneticilik yapan Sazak, 1999 Türkiye genel seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir milletvekili olarak meclise girdi.

Sazak evli ve iki çocuk babasıdır. 12 Eylül döneminde suikasta uğrayan, Türkiye Gümrük ve Tekel Bakanı da olan Gün Sazak'ın oğlu, Atatürk'ün silah arkadaşlarından, kurucu meclis üyeliği ve uzun dönem milletvekilliği yapmış Emin Sazak'ın torunudur. Amcalarından Güven Sazak Fenerbahçe SK başkanlığı, Yılmaz Sazak ise Türkiye Atletizm Federasyonu başkanlığı yapmıştır.

Haberler.com - Gündem

Süleyman Sazak, Gündem, Yaşam, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title