Süleyman Şah Türbesi Haberleri

Süleyman Şah Türbesi haber, Süleyman Şah Türbesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süleyman Şah Türbesi - 31.03.2021
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun "Gerçek milliyetçi biziz" sözlerine tepki Açıklaması
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Süleyman Şah Türbesi ile ilgili sözlerini de eleştiren Bahçeli, paylaşımını şöyle tamamladı: "Kılıçdaroğlu, eğer aramıza katılırsa, zincirlerinden kurtulup bize doğru akarsa geçmişte neler söylediğimizi, nasıl bir duruş gösterdiğimizi tek tek, heceleye heceleye, okumayı yeni öğrenen çocuklara anlatır gibi öğreteceğim.
Süleyman Şah Türbesi - 05.03.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (4)
İktidarda ilk bir haftada yapılacaklar İktidara geldiklerinde ilk bir haftada neler yapacaklarını sıralayan Kılıçdaroğlu, "Tank palet fabrikasını Katar Ordusu'ndan alıp ordumuza teslim edeceğiz. Bir kararnameyle bu yapılacak. Çiftçinin Tarım Kredi ve bankalardan aldığı borçlar var, borçların faizlerini sileceğiz. Ana parayı makul ölçüde ödeyecek. Esnafın stopaj vergisini bir kararnameyle kaldıracağız. Esnaf da esnaf kredi kooperatiflerinden ve bankalardan kredi aldı, faizini bir kalemde siliyoruz. Ana parayı belli taksitlerle ödeyecek. Kredi Yurtlar Kurumu'ndan kredi alan çocuklar... Bu çocukların banka hesaplarına ya da ailelerinin hesaplarına haciz uygulanıyor. Önce iş ver sonra parayı iste. Faizlerin tamamını sileceğiz, çocuk işe girdikten sonra ödemesini isteyeceğiz. Onun dışında para almak doğru değil. 15 Temmuz şehitleri için toplanan paraları faizleriyle beraber gazilere ve şehit yakınlarına... Ayrıca Beşiktaş saldırısında hayatını kaybeden vatandaşların da biriken paraları var, 52 milyon lira, onu da ailelerine dağıtacağız. Süleyman Şah Türbesi'ni kendi toprağımıza götüreceğiz.
Süleyman Şah Türbesi - 21.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2015- Türkiye, Şah Fırat Operasyonu ile Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nu Süleyman Şah'ın kabriyle, Suriye'de sınıra mücavir Suriye Eşmesi köyünün kuzeyinde ve aynı büyüklükteki araziye geçici olarak taşıdı.
Süleyman Şah Türbesi - 16.02.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Geçen grup toplantısında, dostlarımızla beraber iktidar olduğumuzda iktidarımızın ilk haftasında neyi yapacağımızı açıklamıştım. Şimdi aynı açıklamayı tekrar yapmak isterim. Duymayan vatandaşlarım da duysunlar. Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nı hemen alacağız ve şanlı ordumuza iade edeceğiz. 15 Temmuz şehit ve gazileri için toplanan paraları faizleriyle beraber hemen bir hafta içerisinde bütün hak sahiplerine teslim edeceğiz. Beşiktaş'taki terör saldırısında hayatını kaybeden 39'u polis, 8'i sivil 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faizleri ile beraber hak sahiplerine iade edeceğiz." Çiftçilerin bankalardan ve Tarım Kredi kooperatiflerinden aldıkları kredi faizlerini de tümüyle sileceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Ana paralarını takside bağlayacağız. Esnafın pandemi döneminde aldığı kredilerin faizlerini tamamen sileceğiz, ana parasını da onların görüşünü alarak taksitlendireceğiz ve onları da rahatlatacağız. Bir kararnameyle bu stopaj vergisini tamamen kaldıracağız. Hangi koşulda olursa olsun vatanseverliğin bir gereği olarak Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırıldığı vatan toprağına yeniden götürüp bayrağımızı dalgalandıracağız.
Süleyman Şah Türbesi - 14.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2015- Türk Silahlı Kuvvetlerince, Türkiye'nin kendi sınırları dışında sahip olduğu tek toprak parçası olan Suriye'nin Halep kenti sınırları içindeki Karakozak köyünde bulunan Süleyman Şah Türbesi'ndeki kutsal emanetlerin taşınması için "Şah Fırat Operasyonu" düzenlendi.
Süleyman Şah Türbesi - 10.02.2021
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkiye'deki 120 tıp fakültesinden sadece 38'inin mezuniyet öncesi tıp eğitimi programının akredite edildiğini anlatan Türkkan, 14 tıp fakültesinin bu konudaki başvurusunun henüz akreditasyon almalarına yetmediğini söyledi. Türkkan, "İktidar, Türk milletinin vergilerini Suriye sokaklarında harcayana kadar, PYD'lilerle birlikte kaçırdıkları Süleyman Şah Türbesi'ni geri götürsün.
Süleyman Şah Türbesi - 09.02.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Allah'ın izni ve milletin takdiriyle iktidar olduklarında" yapacaklarını 7 madde halinde sıralayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Katar ordusuna peşkeş çekilen Tank Palet Fabrikası'nı hemen alıp, orduya iade edeceğiz. Vatanın bağrına saplanan hançeri çekeceğiz. Gerçek milliyetçilik budur. Kağıt üzerinde değil. 15 Temmuz şehit ve gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını hak sahiplerine bir gün içinde iade edeceğiz. Beşiktaş saldırısında hayatını kaybeden polislerimiz ve diğer mağdurlar için toplanan para aynı gün, iktidar olduğumuz gün hepsi hak sahiplerine verilecek. Çiftçilerin bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden çektiği kredilerin faizleri sıfırlanacak. Çiftçilerin alacağı olan 210 milyar lira da mahsup edilecek. Esnafın pandemi döneminde aldığı kredilerin faizi silinecek, ana para da Türkiye Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonuyla oturup, konuşulacak taksite bağlanacak. Bir kararnameyle esnafın stopaj vergisi kaldırılacak. Hangi koşulda olursa olsun, bedeli ne olursa olsun, vatan topraklarına sahip çıkılacak. Bugün için bir vatan toprağımız düşmana teslim edilmiş vaziyette. Süleyman Şah Türbesi'ni, o vatan toprağına götürmek, orada bayrağımızı dalgalandırmak bizim namus borcumuz olacak.
Süleyman Şah Türbesi - 12.01.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Parti Meclisi'nde konuştu: (2)
İlk maddenin, Türkiye Cumhuriyeti'nin şan ve şerefini korumak olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Ne kadar güzel değil mi? Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve bireylerinin, şanını ve şerefini koruyacaksın. Peki kardeşim Süleyman Şah Türbesi'ni kim kaçırdı? Kendi toprağından bayrağını kim indirdi? Kim kendi toprağından kaçtı ve terör örgütüne teslim etti? Bunu teslim eden adamın Türkiye Cumhuriyeti'nin şan ve şerefini koruduğunu düşünüyor musunuz? Elinizi vicdanınıza koyun.
Süleyman Şah Türbesi - 01.12.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
CHP'li Başarır'ın ordu hakkındaki sözleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türk ordusu hakkındaki sözleri üzerinden eleştirilerde bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, kendi milletvekillerine her hafta ulaştırılan raporlar olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "O raporların kapağında Silahlı Kuvvetlerin, Genel Kurmayın ve Diyanet İşleri Başkanlığının siyaset konusu yapılmaması isteği vardır. Cümle olarak yazarız biz bunu. Bu miras nereden geliyor? Devleti kuran Milli Kurtuluş Savaşı geleneğinden gelen Mustafa Kemal ve arkadaşlarından geliyor. Dönemin Genelkurmay Başkanı 'Ben milletvekili olmak istiyorum' dediği zaman Atatürk ona 'Ya Genelkurmay Başkanı olacaksın ya milletvekili. İkisi beraber olmaz.'... Biz bu geleneği çok iyi biliyoruz. Ordu bizim ordumuzdur, peygamber ocağıdır. Hiç kimse unutmasın, ordu aynı zamanda Mustafa Kemal'in ordusudur." Kılıçdaroğlu, 4 Temmuz 2003'te "Süleymaniye'de 11 askerin başına çuval geçirilip, kelepçelenip götürüldüğünde", "bunu kına, nota ver" dediklerini, dönemin Başbakanı Erdoğan'ın ise "Ne notası, müzik notası mı?" dediğini öne sürdü. Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Bunu yapan adam vatansever mi? Sen bize kalkacaksın ordu üzerinden ders vereceksin. Sen kim, ordu kim? Bizim ordumuzun kahraman askerleri eksi 25-35 derecede, sıcakta terörle mücadele ederler. Onları bu ülkenin şerefi, namusu sayarız ama sen kalktın onlara kelle dedin, şehitlere kelle dedin. Şimdi sen mi bana ordudan bahsedeceksin. Sen kim, ordu kim? Yine çıkıp 'Askerlik yan gelip yatma yeri değildir' dedin. Hiçbir asker yan gelip yatmadı. Onlar eksi 25-30 derecede terörle mücadele etti. Sen bu lafı ediyorsun, çocuklarını niye askere göndermedin. Niye paralı askerlik yaptırdın. Madem orduyu seviyorsun, madem peygamber ocağı. Peygamber ocağında senin çocuğun da askerlik yapsın. Kalkmışsın bana orduyu anlatıyorsun. Sen kim, ordu kim? Ordu disiplini nedir onu dahi bilmezsin. Ordu nedir onu dahi bilmezsin. Orduyu da para gözüyle görürsün sen." Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da açıklamalar yaptığını dile getiren Kılıçdaroğlu, Süleyman Şah Türbesi'nin Türk toprağı olduğunu ve taşınma sürecinde, onun Genelkurmay Başkanı olduğunu hatırlattı.
Süleyman Şah Türbesi - 17.11.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizim milliyetçiliğimizi sorguluyorlar. Kendi vatan toprağındaki dalgalanan bayrağı indirip, Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırıp, vatan toprağını teröre teslim edenlerin bekçiliğini asla ve asla Cumhuriyet Halk Partililer yapmaz.
Süleyman Şah Türbesi - 08.10.2020
CHP'li Çeviköz: "(Kapalı Maraş'ın bir kısmının açılması) Yapılmaması gereken bir hamle"
Doğu Akdeniz'de sorunların diplomasiyle çözüme kavuşturulacağına yönelik inancını dile getiren Çeviköz, "Aksi takdirde tıpkı Süleyman Şah Türbesi'ni oradan oraya gezdirdiğiniz gibi Oruç Reis'i de oradan oraya gezdirmek zorunda kalırsınız.
Süleyman Şah Türbesi - 25.07.2020
Genel Başkan Kılıçdaroğlu, CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda konuştu: (2)
Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet tarihinde hiçbir zaman hiçbir hükümet döneminde Süleyman Şah Türbesi'nde bayrağı indirip topraklarını terk eden bir hükümetle karşılaşmadık, bunlar yaptılar.
Süleyman Şah Türbesi - 26.06.2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
MHP'nin milliyetçi ve ülkücülük kimliğini kullanarak siyasette önemli bir aktör olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Ancak bugün MHP'nin geldiği nokta şudur: Eğer siz kendi topraklarınızı terk edip Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırıyorsanız önce bunu ülkücülerin sorgulaması lazım, kendisine 'Milliyetçiyim.
Süleyman Şah Türbesi - 03.03.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"İdlib ile Çanakkale'yi bir tutuyorsan vay bu memleketin haline" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Atatürk Çanakkale'de, 'Ben size ölmeyi emrediyorum'. diyordu. Bay Kemal, tarihinden, şehadetten uzak, şehadet nedir bilmeyen, bunun cahili olan bir kişi. " sözlerini anımsatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Çanakkale ile İdlib'i kıyaslamak kadar cehalet olabilir mi? Çanakkale vatan toprağı, her karışına, toprağına binlerce can verildi. Sen İdlib ile Çanakkale'yi bir tutuyorsan vay bu memleketin haline. Nasıl bir anlayıştır, nasıl bir tarih bilgisidir, nasıl bir cehalettir, anlamakta zorlanıyorum. Eğer Çanakkale ile Suriye'de bir yeri beraber tutacaksan, o yerin adı Süleyman Şah Türbesi'dir.
Süleyman Şah Türbesi - 18.02.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"İsrafı, itibar olarak görüyorlar" Kemal Kılıçdaroğlu, "Saray sosyetesinin emirleriyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir vatan toprağının, Süleyman Şah Türbesi'nin terk edildiğini" söyledi.
Süleyman Şah Türbesi - 16.02.2020
Kılıçdaroğlu, CHP Ankara 37. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (2)
Türkiye'nin şimdi de Hindistan ile kavga etmeye başladığını kaydeden Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti: "Dili durmuyor beyefendinin. Dilini tut kardeşim, otur bir düşün. Devasa bir Dışişleri Bakanlığını devre dışı bıraktılar. Dışişleri Bakanlığı yok bu işin içinde, saray sosyetesi var. Bir grup oturuyorlar, 'Şöyle yapalım, böyle yapalım.' Bir Allah'ın kulu da çıkıp 'Beyefendi, siz bunu diyorsunuz ama şu sakıncaları var' diyemiyor, söyleyemiyor. Söylese sarayın dışına atılacak. O da saraydan nemalanıyor, söylediği zaman 'Beyefendi çok haklısınız, nereden buldunuz bu düşünceyi? Derhal gidelim, bak 24 saatte Emevi Camisi'nde namaz kılabiliriz.' Haydi hücum... Ne oldu Suriye meselesi? 24 saatte Emevi Camisi'ne gideceklerdi, 3 milyon 600 bin Suriyeli Türkiye'ye geldi. 24 saatte Emevi Camisi'ne gideceklerdi, Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırmak zorunda kaldılar.
Süleyman Şah Türbesi - 16.02.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Türk Silahlı Kuvvetlerince, Türkiye'nin kendi sınırları dışında sahip olduğu tek toprak parçası olan Suriye'nin Halep kenti sınırları içindeki Karakozak köyünde bulunan Süleyman Şah Türbesi'ndeki kutsal emanetlerin taşınması için "Şah Fırat Operasyonu" düzenlendi.
Süleyman Şah Türbesi - 29.11.2019
Süleyman Şah Türbesi'ni bekleyen Mehmet dedenin anıları gururlandırdı
Sivas'ın Doğanşar ilçesinde ikamet eden ve vatani görevi sırasında Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ni bekleyen 80 yaşındaki Mehmet Ali Kocaman, geçmişte tattığı gururu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü sınır ötesi operasyonlardan övgüyle bahsederken bir kez daha yaşadı.
Süleyman Şah Türbesi - 07.11.2019
Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları yanıtladı
Süleyman Şah Türbesi konusunda da eleştiride bulunan Kılıçdaroğlu, Suriye'de stratejik hatalar yapıldığını öne sürdü.
Süleyman Şah Türbesi - 05.11.2019
Kılıçdaroğlu: Adil Öksüz yakalanmadan, 15 Temmuz aydınlığa kavuşamaz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin RTÜK üyesi Faruk Bildirici'nin üyeliğinin düşürüldüğünü, yargıya başvurduklarını belirterek, "Dünyanın parası var, çok büyük imkanları var, aldıkları aylık olağanüstü. Her partiden üye seçildi bizden de iki tane var, biri Faruk Bildirici. Gönderdik. Fakat gitti baktı ki RTÜK Başkanı yasalara aykırı gelir sağlıyor ve dolayısıyla bunun doğru olmadığını, atandığı yönetim kurullarından istifa etmesi gerektiğini söyledi. Bunu seslendirdi, bir yolsuzluk olayını dillendirdi. Bunun için 'sen misin' dediler, RTÜK üyeliğini düşürdüler. Parlamentonun üzerinde gücü görüyor musunuz? Kendi kendilerine çalıp oynuyorlar. Sanıyorlar ki biz bundan vazgeçeceğiz. Sanıyorlar ki bundan sonra gelenler de aynı iddiaları sürdürmeyecekler. Kendi görev alanıyla ilgili olan bir yere yönetici olarak atanamaz. Bu zat TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğine atanıyor, doğrudan RTÜK'le ilişkili. Ahlaksızca para alıyor buradan. Orada tarife belirleyip, RTÜK'e gelip bunu uyguluyor. Kendisini uyardık, 'buradan istifa et' dedik. Arpalık kadar kuruluş var, git oralardan paranı al" diye konuştu.  '15 TEMMUZ, ADİL ÖKSÜZ YAKALANMADAN AYDINLIĞA KAVUŞAMAZ' Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gözaltına alınan Adil Öksüz'ü serbest bırakanların beraat ettiğini; ancak Hava Harp Okulu öğrencilerinin hala hapiste olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu: "Adil Öksüz'ün iki cep telefonu var. Herkesin toplanıyor onun iki tane. GPS cihazı da var kendi yanında. Onu Adil Öksüz nereden buldu? Hangi kamu kurumu onu Öksüz'e verdi. Öksüz'ün ifadesi dahi alınmadı. Kayınpederini, kayınvalidesini her şeyini buldular. Öksüz'ü bir türlü bulamadılar. 15 Temmuz darbe girişimi Adil Öksüz yakalanmadan aydınlığa kavuşamaz. Öksüz'ü serbest bırakanlar da şimdi beraat etti. Hava Harp Okulu öğrencileri hala hapiste. Öksüz gerçeği aydınlanmak zorundadır. Binali Yıldırım geldiğinde o dönemde kendisine söyledim; 'siz Adil Öksüz'ün kim olduğunu merak ediyorsanız o GPS cihazlarını kim getirdi bu ülkeye ona bakacaksınız, o zaman bütün bu olayları çözersiniz' dedim. Başbakanlık müşaviri, Adil Öksüz'le görüşmeye gidiyor, Erdoğan'a bilgi vermek için. 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili çok soru var. Bizim muhalefet şerhimiz var, 15 Temmuz darbe girişimi raporları açıklanmıyor. Adım gibi eminim devletin kurumları onun nefes aldığını dahi takip etmiştir. Neden yakalanmadı?" dedi.  'NEDEN HAKKINI İSTEMİYORSUN?' Kılıçdaroğlu, "Seçim öncesi 'deponun yarısı sizden yarısı bizden' dediler. Hani ne oldu bu sözler? Çiftçiyi çantada keklik olarak görüyor. 'Nasıl olsa bana oy verir' diye düşünüyor. Yurt dışından patates, mısır, buğday getiren, et ithal eden adama oy mu verilir? Ayrıca senin hakkın var. Parlamento kanun çıkarmış. 'Milli gelirin yüzde biri oranında çiftçiye teşvik verilir' diyor. Verilmiyor bu para. 2020 bütçesi geldi, normalde olması gereken destek 48 milyar 700 milyon lira. Bütçeye konulan ödenek 22 milyar lira. Neden hakkını istemiyor, hakkına sahip çıkmıyorsun? Sen hakkına sahip çıkmadıkça ensene vurup ağzındakini alırlar" diye konuştu,  'SURİYE'DE 7 STRATEJİK HATA' Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye'de 7 stratejik hata yapıldığını savunarak onları şu şekilde sıraladı: "Suriye'nin uluslararası konumu iyi okunamadı ve Dışişleri Bakanlığı devre dışı bırakıldı. Emperyal güçlerin taşeronluğuna soyunuldu. Teröristlerin Türkiye üzerinden Suriye'ye geçmesine göz yumuldu. Musul Başkonsolosluğu'nun basılmasına edilgen tepki verildi. Süleyman Şah Türbesi'ni, kendi toprağını terör örgütlerine karşı koruyamadı.
Süleyman Şah Türbesi - 05.11.2019
Kılıçdaroğlu: Adil Öksüz yakalanmadan, 15 Temmuz aydınlığa kavuşamaz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin RTÜK üyesi Faruk Bildirici'nin üyeliğinin düşürüldüğünü, yargıya başvurduklarını belirterek, "Dünyanın parası var, çok büyük imkanları var, aldıkları aylık olağanüstü. Her partiden üye seçildi bizden de iki tane var, biri Faruk Bildirici. Gönderdik. Fakat gitti baktı ki RTÜK Başkanı yasalara aykırı gelir sağlıyor ve dolayısıyla bunun doğru olmadığını, atandığı yönetim kurullarından istifa etmesi gerektiğini söyledi. Bunu seslendirdi, bir yolsuzluk olayını dillendirdi. Bunun için 'sen misin' dediler, RTÜK üyeliğini düşürdüler. Parlamentonun üzerinde gücü görüyor musunuz? Kendi kendilerine çalıp oynuyorlar. Sanıyorlar ki biz bundan vazgeçeceğiz. Sanıyorlar ki bundan sonra gelenler de aynı iddiaları sürdürmeyecekler. Kendi görev alanıyla ilgili olan bir yere yönetici olarak atanamaz. Bu zat TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğine atanıyor, doğrudan RTÜK'le ilişkili. Ahlaksızca para alıyor buradan. Orada tarife belirleyip, RTÜK'e gelip bunu uyguluyor. Kendisini uyardık, 'buradan istifa et' dedik. Arpalık kadar kuruluş var, git oralardan paranı al" diye konuştu.  '15 TEMMUZ, ADİL ÖKSÜZ YAKALANMADAN AYDINLIĞA KAVUŞAMAZ' Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gözaltına alınan Adil Öksüz'ü serbest bırakanların beraat ettiğini; ancak Hava Harp Okulu öğrencilerinin hala hapiste olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu: "Adil Öksüz'ün iki cep telefonu var. Herkesin toplanıyor onun iki tane. GPS cihazı da var kendi yanında. Onu Adil Öksüz nereden buldu? Hangi kamu kurumu onu Öksüz'e verdi. Öksüz'ün ifadesi dahi alınmadı. Kayınpederini, kayınvalidesini her şeyini buldular. Öksüz'ü bir türlü bulamadılar. 15 Temmuz darbe girişimi Adil Öksüz yakalanmadan aydınlığa kavuşamaz. Öksüz'ü serbest bırakanlar da şimdi beraat etti. Hava Harp Okulu öğrencileri hala hapiste. Öksüz gerçeği aydınlanmak zorundadır. Binali Yıldırım geldiğinde o dönemde kendisine söyledim; 'siz Adil Öksüz'ün kim olduğunu merak ediyorsanız o GPS cihazlarını kim getirdi bu ülkeye ona bakacaksınız, o zaman bütün bu olayları çözersiniz' dedim. Başbakanlık müşaviri, Adil Öksüz'le görüşmeye gidiyor, Erdoğan'a bilgi vermek için. 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili çok soru var. Bizim muhalefet şerhimiz var, 15 Temmuz darbe girişimi raporları açıklanmıyor. Adım gibi eminim devletin kurumları onun nefes aldığını dahi takip etmiştir. Neden yakalanmadı?" dedi.  'NEDEN HAKKINI İSTEMİYORSUN?' Kılıçdaroğlu, "Seçim öncesi 'deponun yarısı sizden yarısı bizden' dediler. Hani ne oldu bu sözler? Çiftçiyi çantada keklik olarak görüyor. 'Nasıl olsa bana oy verir' diye düşünüyor. Yurt dışından patates, mısır, buğday getiren, et ithal eden adama oy mu verilir? Ayrıca senin hakkın var. Parlamento kanun çıkarmış. 'Milli gelirin yüzde biri oranında çiftçiye teşvik verilir' diyor. Verilmiyor bu para. 2020 bütçesi geldi, normalde olması gereken destek 48 milyar 700 milyon lira. Bütçeye konulan ödenek 22 milyar lira. Neden hakkını istemiyor, hakkına sahip çıkmıyorsun? Sen hakkına sahip çıkmadıkça ensene vurup ağzındakini alırlar" diye konuştu,  'SURİYE'DE 7 STRATEJİK HATA' Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye'de 7 stratejik hata yapıldığını savunarak onları şu şekilde sıraladı: "Suriye'nin uluslararası konumu iyi okunamadı ve Dışişleri Bakanlığı devre dışı bırakıldı. Emperyal güçlerin taşeronluğuna soyunuldu. Teröristlerin Türkiye üzerinden Suriye'ye geçmesine göz yumuldu. Musul Başkonsolosluğu'nun basılmasına edilgen tepki verildi. Süleyman Şah Türbesi'ni, kendi toprağını terör örgütlerine karşı koruyamadı.
Süleyman Şah Türbesi - 30.10.2019
CHP TBMM Grup Toplantısı
İktidarın DEAŞ terör örgütünden kaçmaya çalıştığını ileri süren Kılıçdaroğlu, "Süleyman Şah Türbesi'nin IŞİD tarafından kuşatılması üzerine, hükümetin kendi topraklarındaki türbeyi kaçırdığını" iddia etti.
Süleyman Şah Türbesi - 24.10.2019
TBMM Genel Kurulu toplandı
NATO'nun meşru müdafaa hakkını kullanmaya çalışan üyesinin hakkını savunamadığı için sınıfta kaldığını söyleyen Destici, şöyle konuştu: "Stratejik ortağı yerine terör örgütünün sathında yer alan ABD'nin, petrolün bekçiliğinden öte bir vizyonu olmadığı bizzat Trump'ın ağzından açıklanmıştır. Türkiye ve Rusya, bölgenin iki lider ülkesi olarak uzlaşma, iş birliği yapma ve sorun çözme kapasitelerini dünya önünde teyit etmiştir. Bu arada İran da sınıfı geçemeyenler kategorisinde yer almıştır. Tabii bu anlaşmaların eksiklikleri, noksanlıkları da vardır. Örneğin Süleyman Şah Türbesi'nin geleceğinin ne olacağı net bir şekilde ifade edilmemiştir.
Süleyman Şah Türbesi - 22.10.2019
CHP TBMM Grup Toplantısı
Bütün bunlar ortada dururken bunların uğraştığı iki şey var; 'Arabanızda sigara içmeyeceksiniz' diyor. Sana ne kardeşim, araba benim, sigara içerim veya içmem. 'Alışveriş yaparken naylon poşet için ayrıca para vereceksin'. Senin başka bir derdin yok mu? Milletin mutfağında yangın var bunların yangına buldukları çözüm bu. Şimdi tutturdular 'Sigara haramdır' diye. Millet, sigara içmese senin bütçedeki açık daha da artar. Ayrıca o beyefendi haramın ne olduğunu bilmez. Kul hakkı yiyen adamdan, haram anlaşılmaz. " -"82 milyon vatandaşın cebinden kahramanlık edebiyatı" Suriye'deki gelişmeleri değerlendiren Kılıçdaroğlu, Süleyman Şah Türbesi'ni, kendi topraklarından kaçırmak zorunda kaldıklarını, bunun utanılacak bir olay olduğunu ancak ar damarı olanın utanacağını söyledi.
Süleyman Şah Türbesi - 22.10.2019
"Harekatı sahada kazandık ama masa başında kaybetmeyelim"
Destici, Türkiye'nin, ne pahasına olursa olsun Süleyman Şah Türbesi'ni mutlaka asıl toprağına geri götürmesi gerektiğini belirtti.
Süleyman Şah Türbesi - 22.10.2019
İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı
"Süleyman Şah Türbesi yerine taşınsın" Süleyman Şah Türbesi'nin durumuna da değinen Akşener, bu tarihi mirasın, devralındığı yere tekrar bırakılmasını ve Süleyman Şah'ın incinen ruhunun tamir edilmesini istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Süleyman Şah Türbesi Haberleri | Süleyman Şah Türbesi Haber - Haberler - Süleyman Şah Türbesi haberleri, son dakika süleyman şah türbesi haber ve gelişmeleri burada. Kılıçdaroğlu: CHP iktidarında ilk bir haftada meşhur İstanbul Sözleşmesi'ni tekrar yürürlüğe koyacağız.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 21:53:54. #1.14#

title